ZÁKLADNÁ ČASŤ IDE DO TUHÉHO! [2. ČASŤ]

Po tom, čo sa náš nový kolega v skratke pozrel na to najzaujímavejšie, čo sa v doterajšom priebehu Tipsport ligy udialo, si v dnešnom novom článku opäť priblížime skôr to, čo by sa v najbližšej budúcnosti mohlo stať realitou. Po prvej časti z trojdielnej série “ZÁKLADNÁ ČASŤ IDE DO TUHÉHO!” tu máme ďalšiu, v poradí druhú! Dnes bude reč o štvorici tímov – Liptovský Mikuláš, MAC Újbuda, HK Nitra a MHC Nové Zámky. Ako to vidíme s umiestnením týchto mužstiev? Kde by sa približne mohli nachádzať po konci základnej časti? Koľko zápasov čaká tieto tímy doma a vonku?

MHk 32 Liptovský Mikuláš

Hneď na úvod musíme v prvom rade zložiť pomyselný klobúk dole, pred tímom Liptákov za to, že doposiaľ celú sezónu odohrali “mimo svojho domova”. Spočiatku ročníka to dokonca vyzeralo tak, že Liptovský Mikuláš by reálne mohol pomýšľať na štvrťfinále play-off. Pár kôl pred koncom súťaže sa však MHk nachádza na predposlednom mieste tabuľky. To by teoreticky mohlo znamenať, že si môže zahrať predkolo play-off, ale aj padnúť na poslednú priečku, zaisťujúcu play-out, teda baráž. Liptovský Mikuláš ešte odohrá deväť zápasov, z toho šesť na domácom ľade. Zápas s Košicami by mal údajne byť posledným, ktorý Liptáci odohrajú v Spišskej Novej Vsi. Zvyšných päť by už mohli odohrať na domácom ľade, v zrekonštruovanej aréne. Tím okolo Mareka Urama však v poslednej časti sezóny nečaká vôbec jednoduchá porcia zápasov. Liptovský Mikuláš si zmeria sily prevažne s tímami z hornej časti tabuľky, a tak miestenka v predkole play-off bude pomerne náročným cieľom. Po dva zápasy odohrajú Liptáci proti Košiciam, respektíve Nitre. Po jednom proti Popradu, Novým Zámkom a DVTK, no a veľmi dôležitými budú práve zápasy proti Žiline a Detve. Práve týmto duelom by sme mohli dať prívlastok “šesťbodové”. Či dokážu Liptáci vybojovať predkolo play-off? My v redakcii si žiaľ myslíme, že nie.


MAC Újbuda

Aj keď je tabuľka mimoriadne vyrovnaná, o posledné postupové miesto do predkola sa pobijú Liptáci pravdepodobne s tímom, z hlavného mesta Maďarska. MACu sa síce v doterajšom priebehu ligy darí o niečo menej, ako maďarskému kolegovi, no počínanie tohoto tímu je veľmi sympatické. Budapešť už dokázala potrápiť aj silnejšie kluby a s menšou dávkou šťastia by sa mohla stať čiernym koňom play-off. Rovnako ako Mikuláš, aj MAC odohrá ešte deväť zápasov. Päťkrát privíta súpera na svojom ľade a štyrikrát budú zverenci trénera Majorossa merať cestu k súperovi. Dôvod, prečo viac veríme Budapešti je aj ten, že tím z metropoly našich južných susedov čakajú o niečo “príjemnejší” súperi. Maďarskí fanúšikovia si ešte dvakrát užijú tamojšie derby proti ľadovým medveďom z Miškovca, dvakrát si zmerajú sily s poslednou Žilinou a po jednom zápase odohrajú s Nitrou, Košiacmi, Detvou, Trenčínom a Zvolenom. Ak MAC zvládne dôležité zápasy proti tímom, ktoré taktiež bojujú o predkolo play-off, respektíve o záchranu v súťaži, predkolo by malo byť samozrejmosťou. Veľkým plusom by sa mohol ukázať fakt, že maďarské mužstvá majú počas celej sezóny pomerne stabilný káder, v ktorom dochádza k minimálnemu počtu zmien, a tak by sa zomknutosť a zohratosť mohla javiť ako veľke pozitívum. Očakávame, že Budapešť sa po základnej časti umiestni na deviatom, prípadne desiatom mieste.

HK Nitra

Najlepšia ofenzíva v lige a jeden z hlavných ašpirantov na zisk majstrovského titulu. Táto definícia presne sedí na tím HK Nitra. Aktuálne piate miesto je viacmenej odzrkadlením nelichotivej päťzápasovej šnúry bez víťazstva. Nitra sa začala trápiť v efektivite zakončení a veľká vlna kritiky od fanúšikov sadá aj na post gólmana. Hlavnou otázkou by tak mohlo byť, či vedenie Corgoňov posilní tento post. Aj keď ten pravý hokej začína až v play-off, aj pre Nitru bude veľmi dôležité konečné umiestnenie po základnej časti. Z následujúcich deviatich zápasov odohrá Nitra iba tri z nich proti tímom z (aktuálnej) TOP3, takže by v tabuľke mohla pokojne poskočiť ešte vyššie. Aj keď spomínaná “kríza” nie je žiadna sláva, vždy lepšie ju podstúpiť teraz, ako vo vyraďovacej časti, kde pôjde o všetko. Ešte štyrikrát si budú môcť fanúšikovia Nitry užiť svoj tím na domácom ľade, v piatich prípadoch sa Nitra predstaví ako hosťujúci tím. Dvakrát Detva a Liptovský Mikuláš, raz Žilina, Zvolen, Banská Bystrica, MAC a Košice. Ak chce Nitra pomýšľať na to, že play-off bude začínať doma, čo je v konečnom dôsledku veľmi dôležité, zápasy proti tímom pod nimi by mali byť povinnou jazdou, aj keď v tejto fáze potrebuje body každý a získať ich nie je vôbec jednoduché. Aj napriek tomu veríme, že sa Nitra dokáže v tabuľke vyšvihnúť minimálne na tretie-štvrté miesto a do play-off vstúpi z výhodnejšej pozície. Veľkou vzpruhou by pre tím spod Zobora mohol byť avizovaný príchod Krisa Versteega, o ktorom sa posledné dni nahlas hovorí. Osobne by sme si v štvrťfinále veľmi priali dvojicu Nitra – Nové Zámky, pretože séria medzi týmito dvoma súpermi by mohla byť najlepšou a najvypätejšou za posledné roky. Iskrilo by to určite nie len na ľade, ale aj medzi fanúšikmi.


MHC Nové Zámky

Posledný účastník, na ktorého sa v dnešnej časti pozrieme je tím MHC Nové Zámky. V súčastnosti sa Nové Zámky nachádzajú na šiestom, teda poslednom postupovom mieste priamo do štvrťfinále. Silnou stránkou tímu z juhu Slovenska je predovšetkým brankárske duo Košarišťan – Kristín, ktoré dokáže vytvoriť vrásky na čele nejednému súperovi. Je jedno, ktorí z týchto dvoch gólmanov nastúpi, zakaždým to znamená, že defenzíva má za sebou opory. Rovnako ako všetky ostatné mužstvá, aj Novozámčania ešte odohrajú deväť duelov. Päť z nich na domácom ľade, štyri vonku. Pravdu povediac, žreb nadelil tomuto tímu pomerne náročných súperov, a tak sa ešte zverenci Jančušku potrápia a budú musieť dokázať, že si postup priamo do štvrťfinále zaslúžia. V poslednej časti súťaže ich ešte čakajú stretnutia s DVTK a s Trenčínom, proti ktorým sa raz predstavia doma a raz vonku. Práve tieto zápasy budú pre trojicu týchto mužstiev extrémne dôležité a dalo by sa povedať, že kto ich zvládne lepšie, ten si vezme šieste miesto pre seba. Avšak my v redakcii si myslíme, že šiestu pozíciu si Nové Zámky postrážia a do play-off vstúpia bez toho, aby museli absolvovať predkolo. MHC to nebudú mať vôbec jednoduché, takže sledovať počínanie tohoto tímu bude veľmi zaujímavé pre všetkých tipsportligových fanúšikov.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*