VIDEO: Ďakovačka po zápase NITRA – ZVOLEN

Hrdosť, zimomriavky, slzy v očiach. Zrejme takéto pocity mala väčšina fanúšikov na nitrianskom zimáku pri pozápasovej ďakovačke, v ktorej sa opäť raz ukázalo, prečo sú nitrianski fanúšikovia považovaní za najlepších na Slovensku. Viac ako polovica z vypredaného zimného štadióna zostala na tribúnach aj po záverečnom hvizde a aj napriek prehre ocenila bojovný výkon domáceho celku, v ktorom hráči siahali na dno svojich síl. Niekoľkominútový chorál nenechal chladných ani domácich hráčov a aj napriek únave ich vytiahol zo šatne. Emotívna chvíľa opäť raz ukázala, že ak dajú hráči do zápasu srdce, tribúny im to bez ohľadu na výsledok, niekoľkonásobne vrátia. Ku skandovanému potlesku sa dokonca pridalo aj zopár zvolenských fanúšikov, ktorí toto semifinálové stretnutie navštívili. Pochváliť treba aj ich, oba fanúšikovské tábory sa od začiatku semifinále starajú o parádnu atmosféru, bez zbytočných vulgárnych prejavov a agresivity na jednej či druhej strane, s maximálnou snahou podporiť svoj tím. Rovnako tak tomu bude aj v piatok vo Zvolene, na rozhodujúci siedmy zápas sa chystá nie len množstvo domácich fanúšikov, podporiť svoj tím prídu aj fanúšikovia Nitry, určite v hojnom počte. Ide predsa o veľa, ide o finále.

Nech už piatkový zápas dopadne v prospech jedného či druhého tímu, séria medzi Zvolenom a Nitrou priniesla nádherné hokejové divadlo, ktoré sa odohrávalo aj na ľade, aj na tribúnach oboch zimných štadiónov. Na strane Zvolena treba oceniť ofenzívnu kvalitu mužstva, výborné brankárske zákroky a oku ľahodiace presilovky, na strane Nitry zase obrovskú bojovnosť, chcenie a sebazaprenie niektorých hráčov, ktorí do zápasov nastupujú aj napriek zraneniam, no i tak v nich odovzdávajú maximum. Toto je hokej, ktorý sa musí páčiť každému a momenty, pre ktoré sa to oplatí robiť. V miernej výhode budú v piatok zrejme domáci, no Nitra už niekoľkokrát v tejto sérii ukázala, že zbrane neskladá. Určite sa preto máme na čo tešiť.

Video z pozápasovej ďakovačky si môžete pozrieť tu:

Dnes aj napriek prehre bola úžasná ďakovačka, keď si fanúšikovia svojim spevom vytiahli hráčov z kabíny. A nie len Fotoman mal zimomriavky po celom tele, ked to zaznamenával. Ste skvelí, ste úžasní..ďakujem vám v mene celého klubu, ale hlavne v mene hráčov. Ďakujem!

Zveřejnil(a) CORGI – Oficiálny maskot HK Nitra dne Středa 3. dubna 2019

Zdroj: Facebook CORGI – Oficiálny maskot HK Nitra

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*