Trieda a bieda #21

Síce za sebou máme už druhé kolo nadstavby, no nezabúdame ani na jej začiatok a celkové dianie v Tipsport lige za posledný týždeň. Udialo sa toho tradične veľa, niečo sme zmapovali už v pozápasových momentoch, no teraz prinášame sumár toho najdôležitejšieho, čo nás za posledných sedem dní potešilo a čo nás naopak sklamalo. Nech sa páči.

TRIEDA

5 bodový koncert Šimuna

Ako sme už spomínali, naplno sa nám rozbehli nadstavbové časti našej najvyššej slovenskej hokejovej ligy. Tímy v hornej časti bojujú o čo najlepšie východiskové postavenie pred play off, pričom tímy zospodu tabuľky o prežitie a predĺženie si sezóny práve o vyraďovačky. Jedným z týchto tímov je aj Dukla Michalovce, ktorá sa pohybuje na vlne pozitívnych výsledkov. Vo veľkej miere jej k tomu dopomáha ex-Nitran Eduard Šimun, ktorý po príchode na Zemplín očividne našiel hernú a psychickú pohodu a po získaní Zlatej prilby je ako utrhnutý z reťaze. Najnovšie sa zaskvel piatimi bodmi za dva góly a tri asistencie proti Detve pri vysokom víťazstve svojho tímu v pomere 10:2. Aj vďaka jeho bodom bojuje mesto z metropoly Zemplína o siedmu priečku do záverečných vyraďovacích bojov.

Výborne rozbehnuté Michalovce

V Michalovciach ešte chvíľku ostaneme, keďže nás zaujala aj ich výborná forma a herná pohoda. Mužstvo vedené Miroslavom Chudým zbiera jeden bod za druhým a pomalými krokmi sa vzďaľuje svojim protivníkom v boji o play off. Posledný týždeň bol pre východniarsku odnož Dukly veľmi priaznivý, keď sa jej podarilo vyhrať všetky tri zápasy, pričom si z nich odniesla dokopy 9 bodov z desiatich. Nováčik v tejto sezóne opäť raz potvrdzuje, že neprišiel do Tipsport ligy, aby bol len fackovacím panákom a musíme s ním rozhodne počítať. Po príchode posíl v podobe Tomáša Töröka a Andreasa Štraucha môžu byť Michalovčania ešte veľmi náročným orieškom pre akýkoľvek elitný tím, ktorý v prípade úspešného ťaženia v nadstavbe dostanú vo štvrťfinále play off.

Kanonáda Oceliarov

HC Košice sa v súčasnosti nachádzajú na pohodlnom treťom mieste, pričom hlavne proti slabším súperom si vedia svoju formu obhájiť a v takýchto zápasoch nepúšťajú body veľmi lacno. Navyše, keď majú podporu svojej Steel Arény, si dokážu robiť so súperom čo chcú a veľakrát to skončí poriadnou kanonádou. Tentokrát si to odniesli Býci z Nových Zámkov, ktorí prišli do metropoly východu oživiť svoje mizivé šance na postup do vyraďovacích bojov. To sa im aj darilo, keďže ešte do 43. minúty dokázali s Oceliarmi držať krok vďaka gólom Holoviča a Rogoňa. Následne zaradili Košičania vyšší prevodový stupeň, svojmi súperovi nadelili za 10 minút päť gólov a rozhodli o svojom presvedčivom víťazstve v pomere 7:2. Opäť teda raz potvrdili, že zo Steel Arény sa body neberú vôbec jednoducho.

foto: Hokej.sk

BIEDA

Odovzdaná Detva

Jedným veľkým negatívom nadstavbových častí je to, že keď už tím má len veľmi teoretickú šancu postúpiť do play off, proste to vzdá a nechá si odísť svojich najlepších hráčov ku ligovým rivalom. Toto je aj príklad HC 07 Detva, ktorá si pred skončením prestupového obdobia nechala vyfúknuť opory v podobe Petra Zuzina, Jána Sýkoru, Martina Chovana, Romana Petríka či Jakuba Žilku a toto oslabenie sa proste muselo niekde prejaviť. Klub spod Poľany prehral všetky tri minulotýždňové zápasy, zabodovať dokázal iba v Miškovci, kde si odniesol bod po prehre po predĺžení a preto si dnes zaslúžil svoje miesto v nepopulárnej biede.

Vojaci prežívajú menšie turbulencie

Trenčianska Dukla mala túto sezónu zatiaľ výborne rozbehnutú, no za posledný týždeň sa potýkala s množstvom zranení. Z kádra Vojakov vypadlo veľa dôležitých hráčov, ktorých musí tím spod hradu Matúša Čáka v týchto dňoch nahrádzať hráčmi zo svojej juniorky. Mužstvu vedenému Jánom Pardavým dokonca vypadol do konca sezóny jeho najlepší strelec, Brandon Alderson a tak nie je Trenčínu vôbec čo závidieť. Tento lazaret sa dotkol aj juniorského tímu Dukly, ktorý má pri výpadku svojich najlepších hráčov problémy aj v play off juniorov a tak sa zdá nepochopiteľné, prečo sa pred koncom prestupového obdobia Vojaci vôbec neposilnili. Za posledných týždeň ťahali sériu prehier, keď najprv prehrali na Slovane, následne doma nestačili na Poprad a v prvom kole nadstavby podľahli aj Baranom z Banskej Bystrice v pomere 1:5. Dukla teda neprežíva najlepšie obdobie a musí sa spoliehať na to, že sa všetci zranení hráči dajú čo najskôr dokopy.

foto: Dukla Trenčín

Biedny Liptovský Mikuláš

Liptov, to je v posledných týždňoch naša najobľúbenejšia destinácia v rubrike s názvom bieda. Liptovský Mikuláš totiž taktiež rozpredal všetko, čo ho ťahalo počas celého tohto ročníka a po odchode Martina Krišku opustili tím aj dvojičky Hunovci, Marcel Petran, Mário Kurali a taktiež Dominik Kramár. Tieto odchody si vybrali svoju daň a to malo za následok, že klub nedokázal postúpiť ani do nadstavbovej časti a sezóna sa preňho skončila. Celú situáciu následne dokumentuje vysoká prehra v Bratislave, kde si Liptáci odniesli porážku 11:0 a do bránky bol nútený nastúpiť obchodný zástupca, J. Melna. Dúfame, že sa klub pod novým majiteľom od budúcej sezóny výkonnostne nakopne a ukáže celej Tipsport lige, že aj on tu má svoje miesto.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*