Tri momenty 49. kola (VIDEO)

Máme za sebou už 49. kolo našej najvyššej hokejovej súťaže a valentínsky piatok nám priniesol plnú porciu zápasov so zaujímavými výsledkami. Diváci si na štadiónoch mohli prísť na svoje, okrem peknej porcie gólov takmer na každom zimáku zaujali aj rôzne momenty. My Vám prinášame tri najzaujímavejšie. 

Významný míľnik Ivana Ďatelinku

36 – ročný topoľčiansky rodák odohral svoj jubilejný 800. zápas v Tipsport Lige v 48. kole, v ktorom sa Banská Bystrica predstavila na ľade Nových Zámkov, poďakovanie a pripomenutie si tohto významného míľnika prišlo v domácom prostredí, pred začiatkom zápasu Banskej Bystrice a Trenčína. Slávnostný moment zadáka Baranov “nakopol” v dueli sa mu podarilo aj skórovať. Väčšinu zápasov v najvyššej súťaži odohral Ďatelinka v drese MHC Martin (dovedna 7 sezón), aktuálne je však už piatu sezónu oporou zadných radov Baranov, pričom v tejto sezóne je aj ich kapitánom. Okrem dresov Martina a Banskej Bystrice si počas svojej kariéry nakrátko obliekol aj dres Slovana Bratislava a Skalice. Keďže mužstvu pod Urpínom má stále čo ponúknuť a zapadá do koncepcie tímu, môžeme očakávať, že nešlo o posledný významný míľnik v kariére tohto takmer dvojmetrového obrancu.

Hetrik Petra Zuzina a jubileá vo Zvolene

88 rokov – 400 zápasov – 3 góly. To je v skratke číselný výpočet, ktorý by mohol charakterizovať “večer” Petra Zuzina na zvolenskom zimnom štadióne. Číselných výpočtov a zaujímavých momentov však bolo v piatok pod Pustým hradom viac, začnime preto tým najstarším. 14. 2.1932 sa vo Zvolene odohral prvý hokejový zápas, miestny HKM tak mohol 14.2.2020 oslavovať 88. výročie hokeja vo Zvolene. Domáci ho oslávili vo veľkom štýle, DVTK Miškovec deklasovali vysokým výsledkom 9:2, pričom troma gólmi sa na tomto výsledky výrazne podieľal spomínaný Peter Zuzin, ktorý odohral za Zvolen prvý zápas po návrate z Detvy. Aj pre samotného Zuzina išlo o jubilejný zápas, v drese Zvolena totiž odohral svoje 400. stretnutie, okrem víťazstva ho tak oslávil aj troma gólmi. Ten tretí navyše padol po krásnej biliardovej akcii do ktorej sa zapojila celá Zvolenská pätka v zložení Thompson – Corrin – Švarný – Trotter – Zuzin. Za zmienku stojí aj aktuálna forma Rytierov a najmä ich strelecká potencia. HKM vyhral sedem duelov v rade a strelil v nich 42 gólov, čo v priemere vychádza 6 presných zásahov v zápase.

Oškov “center”

Tretí zaujímavý moment 49. kola sa odohral na štadióne v Liptovskom Mikuláši. Poslední Liptáci v ňom privítali predposlednú, trápiacu sa Detvu, ktorá pred týmto duelom prehrala 4 zápasy v rade. Domáci už síce nemajú šancu na vyhnutie sa 13. miestu, snažia sa však aspoň dohrať sezónu so cťou, hoci už v oklieštenej a výrazne omladenej zostave. I tak však dokázali “vymyslieť” krásny gól po spolupráci Oška s Vybíralom. Prvý menovaný doslova “zacentroval” puk z obranného pásma a oblúčikom pekne vysunul útočiaceho Vladimíra Vybírala, ktorý v samostatnom nájazde nemal problém prekonať brankára Detvy Petríka. Negatívnym momentom zápasu však bola návšteva, na zimný štadión v Liptovskom Mikuláši si našlo cestu iba 200 divákov.

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*