Tri momenty 48. kola (VIDEO)

Nadstavba sa blíži a každý jeden tím bojuje o to, aby šiel do záverečnej fázy sezóny s čo najlepším výsledným umiestnením. Za nami máme už celkovo 48 kôl, ktoré začínajú rysovať to, ako bude finálna časť ročníka vyzerať. Na programe sme mali opäť šesť duelov, pričom tentokrát vyšla pauza na Kamzíkov z Popradu. A čo nás zaujalo najviac? Poďme sa pozrieť na tri momenty, ktoré nám utkveli v pamäti po ďalšom kvalitnom vystúpení tímov z našej najvyššej hokejovej súťaže!

Gól mesiaca v podaní Coltona Yellow Horna?

Kanadský forvard vletel do Tipsport ligy ako veľká voda. Po príchode z rakúskeho Graz99ers si drží pôsobivú štatistiku bodu na zápas a ukazuje, že Kris Versteeg má čuch na kvalitných hráčov. Vedenie Nitry určite príchod tohto powerforvarda neľutovalo, práve naopak – plne ťaží z jeho hokejového umu a hladu po víťazstve. Ten v poslednom kole pocítili hokejisti Michaloviec, ktorí na domácom ľade podľahli v predohrávke Corgoňom tesne 4:5. Táto prestrelka určite stála za to a najkrajším momentom zápasu bol určite gól z hokejky hosťujúceho hráča, ktorý by sa pokojne mohol stať favoritom na gól mesiaca február. Colton sa totiž krásne pohral s domácim obrancom Danielom Hančákom a následne nechytateľne vymietol vinkel Trenčanovej svätyne, čím otvoril skóre tohto šesťbodového duelu. Keď vezmeme do úvahy efektné zakončenie a výborných nitrianskych fanúšikov, nemusíme sa ani veľmi čudovať a populárna Zlatá prilba čoskoro skončí pod Zoborom.

Ďalšia parádička z hokejky Sádeckého

To by nebol Boris Sádecký, keby opäť nevymyslel nádhernú hokejovú lahôdku. Tá sa mu po novom podarila proti Detve, ktorá sa v posledných zápasoch iba márne hľadá. Dukla tento zápas vyhrala pohotovo aj vďaka tomuto mladíkovi, ktorý si nielenže opäť veľa dovolil, no svojmu súperovi zasadil dokonca hetrik, ktorý posunul Vojakov na piatu priečku len o bod pred Popradčanov. Venujme sa však už spomínanému momentu, ktorý nám utkvie v pamäti ešte na veľmi dlhú dobu. V 27. minúte totiž chirurgicky presnou prihrávkou vysunul Sádeckého do samostatného úniku Mathieu Brodeur a keď sa už zdalo, že sa mladý Trenčan dostáva do nepremeniteľnej streleckej situácie, opäť začal čarovať. Chrbtom otočený k bráne pohotovo nasmeroval puk za chrbát bezmocného Zalivina a zvýšil vedenie svojho tímu na 4:2. Dvaja kandidáti na gól mesiaca za jedno kolo? Za nás určite áno!

Jubilant Martin St. Pierre

Skúsený Kanaďan, ktorý vlastní aj občianstvo Kazachstanu prišiel do Tipsport ligy, kde si na seba najprv obliekol dres maďarského Miškovca. Po uplynutí skúšobnej fázy sa však ozval bratislavský Slovan a rodák z Ottawy neváhal ani minútu a ponuku Belasých veľkoryso prijal. Pre 36-ročného matadora bolo posledné kolo špeciálne, pretože proti budapeštianskemu MAC-u nastúpil na celkovo 1000-ci zápas svojej profesionálnej hokejovej kariéry. Postupne si zahral za Chicago Blackhawks, Boston Bruins, rodnú Ottawu Senators či Montreal Canadiens, aby následne precestoval svet a vyskúšal si KHL, švajčiarsku, či slovenskú najvyššiu súťaž. Toto je ďalšia pocta a významná osobnosť pôsobiaca v Tipsport lige a všetci môžeme aj naďalej sledovať, ako tento hráč brázdi ľady pred slovenskými fanúšikmi. Martinovi ku krásnej ‚tisícke‘ úprimne gratulujeme, prajeme pevné zdravie a veľa ďalších odohratých stretnutí!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*