Tri momenty 47. kola (VIDEO)

Ďalší týždeň dospel ku svojmu koncu. Hráčov čaká oddych, zapríčinený reprezentačnou pauzou. To sa však, samozrejme, nedá povedať o tých, ktorých čakajú reprezentačné povinnosti. Na popradskom Kaufland Cupe sa s dvojkrížom na hrudi predstaví deväť tipsortligistov, ktorí zabojujú o svoju šancu. Ešte predtým, než nabehneme na reprezentačnú atmosféru si poďme priblížiť tri momenty 47. kola Tipsport ligy.

Spravodliví ľudia existujú!

Šikovnosť, obdivuhodná technika či rýchlosť – toto všetko sú aspekty, ktoré možno považovať za prednosti skúseného útočníka Rudolfa Hunu. Pred aktuálnou sezónou sa vrátil do Liptovského Mikuláša, kde si po pár rokoch opäť môže zahrať so svojimi dvoma bratmi. Z dlhodobého hľadiska je viditeľné, že Mikuláš sa herne trápi a body potrebuje ako soľ. Vo včerajšom dueli na ľade sa Trenčína sa ukázalo, že Liptáci ich chcú získavať férovo a sú pre nich prednejšie hodnoty, než víťazstvo za každú cenu. Skúsený 39-ročný útočník to dokázal pri jednom zo súbojov, keď sa predral do útočného pásma, kde ho napádal brániaci Rajnoha. Po chvíľke sa Huna ocitol na ľade, čo neďaleko stojací arbiter vyhodnotil ako faul a nepriazeň priaznivcov Dukly bola okamžitá. Avšak Rudolf Huna sa okamžite postavil, vybral smerom k rozhodcom a oznámil, že o žiadny faul sa nejednalo. Signalizované vylúčenie tak bolo zrušené a útočník Liptákov si vyslúžil mohutný potlesk. Aj od nás z redakcie klobúk dole.

Tiki-taka

Tentoraz sa presunieme do Popradu, kde pomyselný klobúk skladal vo včerajšom zápase český obranca v službách Kamzíkov, Petr Ulrych. Čo všetko tomu predchádzalo? Popradčania aktuálne figurujú na štvrtej priečke tabuľky, pričom sa snažia dobehnúť prvú trojicu, no zároveň utiecť vo forme hrajúcemu Zvolenu. Pridať do talónu ďalšie tri dôležité body sa im podarilo vo včerajšom domácom stretnutí, kedy hostili maďarské DVTK. Kamzíci napokon svojho súpera rozobrali v pomere 5:1. Za zmienku a videnie stojí bezpochyby piaty gól zápasu, o ktorý sa postaral už vyššie spomínaný Ulrych. Pri presilovej hre domácich sa s pukom na hokejke za bránou Miškovca dobre zorientoval Takáč, našiel pred bránou nakorčuľovaného Svitanu a ten, aby ešte viac túto akciu vyšperkoval, prihral v netypickom postavení stojacému Petrovi Ulrychovi, ktorému už stačilo iba nastaviť hokejku a doklepnúť puk za bezmocného Adorjána a rozobratú defenzívu hostí.

Tento gól strelca nepoteší

Nevydarené obdobie zažíva v posledných kolách Detva. V dôležitej fáze si hráči spod Poľany vybrali nevhodné obdobie na krízu, niektorých hráčov trápia zranenia a tím navyše opustil člen údernej formácie, Peter Šišovský. Aby toho všetkého nebolo málo, poriadne kurióznu situáciu vo včerajšom zápase zažil kapitán Medveďov, Martin Chovan. Ak by mu niekto pred zápasom povedal, že bude otvárať skóre zápasu proti Nitre, určite by sa nepohneval. To sa mu napokon aj podarilo, avšak nie tak, ako by si on sám predstavoval. Forvard Corgoňov Lane Scheidl sa po pravom krídle efektívnou sťahovačkou uvoľnil okolo brániaceho Andersonsa, dostal sa za bránu Petríka a bekhendom poslal puk pred bránu domácich dúfajúc, že ho niekto z jeho spoluhráčov dostane za chrbát detvianskeho gólmana. Prácu nitrianskym útočníkom ušetril reprezentačný bek a puk nešťastne dopravil za chrbát vlastného spoluhráča. Presvedčte sa sami.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*