Tri momenty 46. kola (VIDEO)

Predposledné duely pred reprezentačnou prestávkou nám opäť ponúkli skvelú šou, na ktorú sme si už v Tipsport lige radi zvykli. V zápasovom menu bolo v tomto kole pár pikantných stretnutí, ktoré nám o čosi viac pomohli poodhaliť postupne formujúcu sa tabuľku našej najvyššej hokejovej súťaže. V 46. kole sa totiž stretlo proti sebe viacero tabuľkových susedov a dnes Vám už tradične prinášame zhrnutie troch momentov, ktoré nám utkveli v pamäti a ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť ani vy.

Odvaha sa nie vždy vypláca

Veľmi dôležitým a prestížnym zápasom bolo včerajšie tradičné východniarske derby, v ktorom HC Košice hostili svojho tabuľkového suseda a večného rivala z Popradu. Bol to akýsi šesťbodový zápas, keďže Kamzíci mali možnosť stiahnuť manko na tretie miesto s tým, že stále majú v porovnaní s Oceliarmi o jeden zápas menej. To sa im aj darilo, keď svojim druhým zásahom v drese s Kamzíkom na hrudi otvoril skóre duelu Kanaďan Pierre-Luc Mercier. Podtatranci držali svojho súpera na uzde viac ako 20 minút a do vyloženejších šancí ho nepúšťali. Za chyby sa však pyká a tá prvá popradská na seba počkala do 36. minúty. Puk sa dostal do blízkosti brankára Tomáša Vošvrdu, ktorý sa ho snažil už tradične odpratať z pásma ďalekonosným vyhodením presne tak, ako sme uňho zvyknutí. Aj master tesár sa však utne a pri pokuse upokojiť situáciu jeho úmysel vystihol Jakub Sukeľ, ktorý tento puk sklepol rovno na čepeľ kapitána Košíc, Dávida Skokana. Ten svoju tutovku ešte nepremenil, no následne za bezmocného Vošvrdu upratal puk do siete hostí práve spomínaný Sukeľ. Pre českého gólmana bol tento kiks už druhým za posledný mesiac, keď ho rovnako dokázal prečítať aj kanonier Liptovského Mikuláša, Róbert Huna. O palicovej technike gólmana Kamzíkov nie je potrebné vôbec diskutovať, no dvíha sa nad ním akýsi varovný prst, lebo hráči súpera už dokážu jeho úmysly hravo prečítať.

Pästná výmena dvoch veľkých váhových kategórií

Súboje medzi HK Nitra a Banskou Bystricou sú už dlhé roky ozdobou ligy. Tieto dva mančafty sa už proti sebe neraz postavili aj vo finále play off a tak niet divu, že to medzi nimi často vrie. Včerajší súboj dopadol lepšie pre Baranov, ktorí svojho súpera nešetrili a na ľade Corgoňov vyhrali presvedčivo 2:5. Nás však zaujal moment z 39. minúty, kedy sa do seba pustili dvaja vysokí a dobre stavaní hráči na oboch stranách. Jednalo sa o najťažšieho hráča našej najvyššej hokejovej súťaže, Branislava Mezeia a jedného z najvyšších útočníkov, Gilberta Gábora. Po roztržke v bránkovisku Nitry sa teda spustila skvelá pästná výmena, na ktorej konci museli dvoch kohútov od seba rozdeliť až dvaja čiaroví arbitri. Je potrebné podotknúť, že sa jednalo o férovú bitku a takéto momenty len pridávajú Tipsport lige na atraktivite.

“Nebitka” v réžií dvojice Maier – Sládok

Duel ďalších tabuľkových susedov medzi Zvolenom a Trenčínom sa niesol v jasnej réžii Rytierov. Tí vyleteli na súpera, nastrieľali mu celkovo šesť gólov a suverénne tak poskočili na priebežnú piatu priečku, len o bod pred ich súpera spod hradu Matúša Čáka. V tomto stretnutí opäť padlo množstvo pekných gólov a kvalitných akcií, no nás zaujala situácia z 55. minúty, kedy zhodili rukavice domáci Patrik Maier a hosťujúci Jozef Sládok. Obaja sú akýsi “pitbuli” vo svojich tímoch a tak sa zdalo, že nás čaká jedna z najlepších bitiek v tejto sezóne Tipsport ligy. To by do toho ale nemohli zasiahnuť rozhodcovia, ktorí trocha nepochopiteľne ihneď rozdelili týchto tvrdých chlapov, hoci do konca zápasu ostávalo pár minút a diváci by túto šou určite náležite ocenili. Je to trochu škoda, keďže tieto momenty k hokeju patria, najmä ak sa proti sebe postavia rovnaké váhové kategórie. Neostáva nám však nič iné len dúfať, že sa bitky v podaní týchto dvoch hokejistov ešte v budúcnosti dočkáme.