Tri momenty 45. kola (VIDEO)

Posledný týždeň pred reprezentačnou prestávkou sa nám naplno rozbehol a opäť nám prinesie množstvo zaujímavých, dramatických zápasov. Porcia duelov sa nám rozbehla už včera, kedy bolo na programe 45. kolo Tipsport ligy. To, že vyhrať už môže prakticky ktokoľvek s kýmkoľvek začína byť už akási rutina a zopár prekvapení bolo k dispozícii aj včera. Tu sú tri najlepšie momenty stredajšieho kola.

Početná výhoda nevýhoda

Šlágrom včerajšieho pútavého kola bol atraktívny zápas v hlavnom meste Slovenska, kde domáci Slovan hostil Kamzíkov z Popradu. Predzvesťou toho, že nás čaká napínavé stretnutie bolo aj tabuľkové postavenie oboch mužstiev. Zatiaľ čo sa Slovan nachádza na líderskej pozícii tabuľky, hráči spod Tatier okupujú štvrtú priečku a pomaličky začínajú dýchať na chrbát už dlhodobo prvej trojici. Menším paradoxom boli presilové hry, ktorých bolo v tomto stretnutí šesť, dve na strane Belasých a štyri v prospech Popradčanov. Keď sa tím dostane do početnej výhody, vo väčšine prípadov to býva výhodou, avšak o včerajších presilových hrách Slovana sa to rozhodne povedať nedá. Pri oboch vylúčeniach beka Kamzíkov, Mike Dalhuisena totiž Popradčania nie len ubránili presilovú hru, ale dokonca v obidvoch prípadoch dokázali skórovať. Najskôr zásluhou Preisingera, ktorého približne o tri minúty napodobnil Takáč. Poprad tak ovládol Bratislavu po výhre 4:2.

Trojminútová tragédia

Hokejistom HK Nitra táto sezóna ani náhodou nevychádza podľa predstáv, čo má za následok už dve odvolania hlavného trénera a menšie pohyby v kádri. Po víťazstve na pôde Liptovského Mikuláša sa však chceli Corgoni odraziť na víťaznú vlnu a v domácom prostredí obrať o body v popredných priečkach bojujúci Zvolen. Po dvoch odohraných tretinách to však s tímom spod Zobora nevyzeralo nijak ružovo a pri pohľade na skóre svietili čísla 0:3. V tom však prišla 52. minúta a začali sa diať veci. Najskôr na trestnú lavicu putoval mladík Jakub Kolenič, tomu sa o deväť sekúnd na to rozhodol prísť spraviť spoločnosť bek Rytierov Ben Betker. Na Nitru tak čakala presilová hra o dvoch hráčov. Tú už po 17 sekúndach využil Scheidl a aby toho nebolo málo, Zvolenčania šli po chvíli opäť do troch, keď posunutie brány od Tomeka vyhodnotili arbitri ako úmyselné. Teraz už trvala presilová hra o troch hráčov trošku dlhšie, no predčasne poslal Betkera na ľad Samuel Buček, ktorý znižoval už na rozdiel jediného gólu. Do tretice využil presilovku Lušňák a Nitra aréna praskala vo švíkoch. K rozprávkovému obratu stačilo už iba dotiahnuť zápas do víťazného konca. To domácim prekazil 1:40 pred koncom stretnutia ofenzívne ladený útočník Corrin, ktorý tak umlčal domácich fanúšikov.

Českokanadská pästná výmena

Ďalšie zaujímavé stretnutie bolo na programe v metropole východu, kde sa odohral už v poradí štvrtý vzájomný zápas medzi Košicami a Michalovcami. Toto hokejovo novopečené východniarske derby sa zakaždým nesie v duchu výbornej atmosféry a výnimkou nebol ani tento zápas. Cestu do Steel arény si našlo početné zastúpenie michalovských líšok, ktorí tak priaznivcom Oceliarov vytvorili konkurenciu aj na tribúnach. Ako už k derby patrí, často sa nesú v nervóznom duchu, z čoho vyplýva viacero šarvátok, ba až zhodení rukavíc. V prvom vzájomnom zápase v Košiciach sa do seba pustili kapitán domácich Skokan a fínsky obranca na strane hostí Mesikämmen. Tradíciu bitiek sa rozhodli v tomto zápase potvrdiť David Růžička a Christopher Lalancette. Tí sa do seba pustili v druhom dejstve pri bráne Košarišťana. „Myslím, že bitky sú u mňa ojedinelé, ale tak najskôr tam sekol do krku mňa, potom začal sekať do Koša, tak som sa ho zastal,“ opísal pre oficiálny web český obranca v službách Košíc situáciu, ktorá nastala pred chlapskou pästnou výmenou.

Autor: Silvester Bobko, Grafika: Kristína Prievalská