Tri momenty 43. kola (VIDEO)

Pelotón tipsportligových zápasov sa pomalým tempom blíži k cieľu základnej časti, a tak je každé kolo na body veľmi cenné. Akákoľvek strata môže v konečnom súčte chýbať a narobiť jednotlivým tímom isté komplikácie. Z obrovského nasadenia tak vyplýva množstvo zaujímavých momentov a my sme si pre vás opäť pripravili tri najzaujímavejšie z 43. kola Tipsport ligy.

Črepiny šťastia

Jedným z prekvapení uplynulého kola bol zápas v Detve, ktorá hostila Oceliarov z Košíc. Hneď od úvodu stretnutia sme mohli vidieť vysoké nasadenie tímu z metropoly východu, ktorý túžil po pretrhnutí nepriaznivej série. Pri jednej situácii z úvodu sa za bránkou Košarišťana ocitol v súboji Peter Zuzin, ktorého chcel telom odstaviť tvrdý bek Václav Čížek. Tento hit nevydržalo plexisklo detvianskeho štadióna a tímy sa tak na chvíľu porúčali do kabín. Pri jeho výmene pomáhal aj majiteľ Detvy Róbert Ľupták. Zuzin našťastie vyviazol zo súboja bez ujmy na zdraví. Črepiny mu dokonca priniesli šťastie a prakticky hneď po návrate do zápasu dokázal skórovať, čím odštartoval cenné víťazstvo Detvy.

Bubela môže hrať aj golf

Šláger 43. kola bol na programe pod Tatrami, kde pricestovai úradujúci majstri z Banskej Bystrice. Rozbehnutý Poprad chcel pred slušne zaplneným zimákom uštedriť zverencom Dana Cemana prehru a získať tak do tabuľky dôležité tri body. Suma sumarum sa to Kamzíkom aj podarilo a diváci mali možnosť vidieť veľmi napínavý, dych berúci zápas. Vo veľmi dobrom svetle sa však ukázal útočník hostí, Miloš Bubela. V 29. minúte posielal Baranov do vedenia 2:1, keď po tečovanej prihrávke Ihnačáka skvele trafil padajúci puk.

Nešťastný súboj Hrnku

Žiaľ, hokej je občas aj o niečo nepríjemnejších momentoch a jeden taký sme mali možnosť vidieť opäť v zápase medzi Popradom a Banskou Bystricou. V závere prvého dejstva sa do seba pri mantinely zakliesnili útočník Baranov Tomáš Hrnka a fínsky obranca Kamzíkov Joona Erving. V tuhom súboji o puk napokon slovenský forvard stratil stabilitu a putoval k ľadu. Hneď po ňom podobným spôsobom aj Erving, ktorý navyše nešťastne korčuľou zasiahol útočníka Bystrice, čím mu v oblasti za uchom vytvoril krvavú tržnú ranu. Tomáš po tomto súboji putoval do nemocnice, našťastie to však nebolo nič vážne. Za pozretie stojí aj aj následný emocionálny výbuch Jordona Southorna. Dané momenty nájdete v reportáži približne od času 1:09.

Autor: Silvester Bobko, Grafika: Kristína Prievalská

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*