Tri momenty 42. kola (VIDEO)

Každé kolo prinesie mnoho zaujímavých momentov či už sa jedná o geniálne technické parádičky alebo krásne gólové akcie. Mnohokrát však oko fanúšika poteší aj to, keď sa na ľade priostrí a na rad prichádzajú bitky či potýčky, ktoré zvyknú dodať zápasu ten správny náboj a nabudiť hráčov na oboch stranách. Dnes sme si pre vás pripravili tri najlepšie momenty 42. kola Tipsport ligy.

Lalancette to jednoducho vie

O šikovných rukách michalovského útočníka Christophera Lalancetta už dávno vieme. Svojimi technickými kúskami baví fanúšikov nielen Michaloviec v každom zápase a nedávno svoje zručnosti ukázal aj na AllStar zápase v Trenčíne. Najproduktívnejší útočník tímu z východu Slovenska svoju genialitu potvrdil aj v poslednom zápase, na ľade DVTK. V 29. minúte sa k nemu dostal puk od Gabriela Spilára a Kanaďan už dobre vedel, čo s ním ďalej.

Blackwater a jeho KO

Zápasy Nových Zámkov a Nitry sú pre aktérov zakaždým svojim spôsobom špeciálne, veď sa jedná o vyhlásené derby. Potrebný náboj, tvrdé súboje pri mantinely aj mimo neho, skvelá atmosféra a fanúšikmi cenená bojovnosť nechýbali vzájomnému duelu týchto dvoch celkov ani v 42. kole. O Juddovi Blackwaterovi dobre vieme, že okrem svojich hokejových zdatností dokáže aj pritvrdiť či zhodiť rukavice. Podobne tomu bolo aj v tomto zápase, keď sa zapojil do potýčky medzi Kerbashianom a Feretom a mladého beka Zámkov úderom do tváre poslal k zemi.

Útočník verzus brankár trochu inak

Čo je divné na súboji útočníka s brankárom? Že to patrí ku každému hokejovému zápasu? To áno! Vo väčšine prípadov sa však jedná o duel, kedy je primárnym cieľom forvarda prekonať ochrancu svätyne. Opäť ostávame v Nových Zámkoch, ktoré hostili Nitru. Okrem momentu Blackwatera bol zaujímavý aj ten, kedy pri pobyte Corgoňov v útočnom pásme ostal v bránkovisku cloniaci Yellow Horn. Najskôr sa s Pavlasom, ktorému to, samozrejme, prekážalo dostal do akejsi slovnej prestrelky, no neostalo len pri tom.

Autor: Silvester Bobko, Grafika: Kristína Prievalská

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*