Tri momenty 4. kola nadstavby (VIDEO)

Šesťbodové pútavé predstavenie, ktoré bolo zároveň ťahákom kola na Slovane. V nadstavbe hľadajúci sa Zvolenčania proti menšiemu prekvapeniu bojov druhej fázy z Trenčína. Repríza minuloročného semifinále medzi úradujúcim majstrom a trápiacimi sa Kamzíkmi. Prvé bodové ťaženie Podpoľancov, ďalšie víťazstvo suveréna z východu či nepriaznivé zaváhanie Corgoňov. Aj takto by sme v skratke mohli nazvať štvrté nadstavbové kolo Tipsport ligy. My sme sa naň už tradične pozreli prostredníctvom troch najpamätnejších momentov. Teraz už ozaj presne troch…

Martin Réway stredobodom pozornosti

Bezpochyby jedna z najdiskutovanejších zmien dresu posledného prestupového obdobia – príchod Martina Réwaya pod Tatry, do Popradu. O minulosti tohto hokejistu už počul snáď každý, preto si to tu nijak pripomínať nebudeme, ani nechceme. Mladý perspektívny útočník prišiel ku Kamzíkom využiť potenciál a pomalými krokmi sa mu to začína dariť. Vo včerajšom zápase na ľade úradujúceho majstra z Banskej Bystrice sa stal stredobodom pozornosti médií, a to aj napriek tomu, že v zápase boli aj trojbodoví hráči na domácej strane. Dvadsaťpäťročný rodák z Prahy si najskôr takmer po dvoch rokoch pripomenul, ako chuti pocit vsieteného gólu a neskôr všetkých fanúšikov prekvapil pästným súbojom. Do toho sa pustil s fyzickým útočníkom domácich, Gilbertom Gaborom. Do tretice následne prekvapil aj postavením sa pred médiá, pred ktorým sa svojmu sokovi ospravedlnil. „Čo sa týka bitky s Gaborom, rupli mi nervy, ospravedlnil som sa Gilbertovi, musím si na takéto veci dávať pozor,“ prehlásil pre portál bystricoviny.sk.

Mr. Abdul

Ťahákom štvrtého nadstavbového kola možno nazvať televízny súboj v hlavnom meste Slovenska, kam pricestovali Košice. Duel dvoch najúspešnejších slovenských hokejových klubov a zároveň súperenie západu s východom so sebou zakaždým prináša bojovnosť, motiváciu naviac a krásne gólové akcie. O jednu z nich sa včera postaral český forvard v službách Belasých, Jindřich Abdul. Ešte za bezgólového stavu sa po súboji Radovana Bondru pri mantineli dostal puk k rozbehnutému Čechovi, ktorý spojením efektných kľučiek a rýchlosti obišiel najskôr Suju, aby následne okabátil Čížeka a puk naservíroval pred odkrytú svätyňu svojmu slovinskému spoluhráčovi Pancemu. Aj vďaka tejto asistencii sa mladý hráč Slovana, ktorý zažíva životnú sezónu vrátil na čelo kanadského bodovania celej súťaže. Nanešťastie pre jeho mužstvo, tento gól bol zároveň jediným zo strany domácich a na výhru nestačil.

Špirko sa pripomenul bývalému zamestnávateľovi

Zaujímavý zápas bol na programe v Trenčíne, kde pricestoval Zvolen. Napriek tomu, že domáci hokejisti boli považovaní za akéhosi outsidera nadstavby sa im zatiaľ darí a doposiaľ sme z ich strany veľa zaváhaní nevideli. Na druhej strane Zvolenčania po raketovom tempe na konci základnej časti zažívajú krízu v tom najnevhodnejšom čase. Ešte špeciálnejšiu príchuť malo toto stretnutie pre centra domácich, Rastislava Špirka. Skúsený harcovník prišiel pod hrad Matúša Čáka pomerne prednedávnom práve zo Zvolena. Tímu, v ktorom strávil posledné roky sa pripomenul tým najlepším spôsobom. Za vyrovnaného skóre dostal puk od Sádeckého, zrýchlil, prešiel do útočného pásma Zvolena, kde najskôr obišiel jedného brániaceho hokejistu Rytierov, následne pribrzdil, čím nechal prejsť ďalších dvoch obrancov a strelou pod hornú žrď poslal svoje mužstvo do vedenia. Pochváliť určite treba aj spomínaného Borisa Sádeckého. Ten na seba skvelým pohybom naviazal brániacich bekov.

Autor: Silvester Bobko, Grafika: Kristína Prievalská

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*