TOP 6 hráčov, ktorí dokazujú, že vek je len číslo

V ostatnom období sa veková hranica hokejistov, ktorí dokážu hrať na vrcholovej úrovni, výrazne znižuje. Vo vyspelých európskych ligách a v NHL sa tlačia do popredia čoraz viac mladí hráči, ktorých hokejová vyspelosť neraz udivuje. K nám sa tento trend žiaľ, na pár výnimiek, ešte nedostal a možno aj vďaka tomu vídame na tipsportligových klziskách aj starších, skúsenejších hráčov. To však nemusí byť vždy na škodu. Dnes si predstavíme šesticu tých najlepších z aktuálnej sezóny.

Ladislav Nagy

Začneme rovno od toho najlepšieho, ktorý nemôže v tomto rebríčku chýbať. Ladislav Nagy má len jedinú chybičku a to, že nemá vek ako Samuel Buček. O Nagyovom umení bola v našich článkoch reč už nespočetne krát a už sa ani nedá toho viac na túto tému popísať. Jednoducho, je to hrajúca a žijúca legenda a my v našej redakcii pevne veríme, že sa dá zdravotne do poriadku, pretože play-off s ním, bez ohľadu na to, či ho milujete alebo ho nemusíte, bude mať omnoho väčšie grády. Aktuálne kvôli zraneniu odohral v základnej časti “len” 48 zápasov a aj napriek tomu je s 34 gólmi najlepším strelcom súťaže! Dlho kraľoval aj celkovej produktivite. Je to hráč, ktorý pre Košice urobí všetko a verme, že akokoľvek dopadne táto sezóna, Nagy posilní aj našu reprezentáciu na tohtoročných Majstrovstvách sveta. Ani by nemusel ďaleko cestovať… 🙂

Branko Radivojevič

Asi len ťažko by sa dalo spochybniť zaradenie Branka Radivojeviča do našej TOP šestky. Tento tridsaťosemročný mládenec je stále lídrom, trochu trápiacej sa, Dukly. Ale bol to práve Branko, kto spôsobil v Trenčíne hokejový ošiaľ. Bol to práve on a partia okolo neho, kto vyvolal vo fanúšikoch eufóriu a spanilou jazdou až do finále dokázal naplniť trenčiansky “zimák”. Pre fanúšikov Dukly je Branko všetkým a ľudia oceňujú, kam sa snaží Duklu posunúť nie len na ľade, ale aj mimo neho. V prvej polovici tejto sezóny sa miestami na ľade hľadal, no v posledných týždňoch znovu potvrdzuje pozíciu lídra a neraz vďaka nemu dokázala Dukla zachraňovať body v poslednej minúte. Tak, ako aj nedávno proti Žiline. Jeho 41 bodov v 51 zápasoch je veľmi slušná vizitka.

Rudolf Huna

Keď už bola reč o Žiline, nesmieme zabudnúť na Rudolfa Hunu. Najstarší mládenec z trojice mládencov sa pripojil pred sezónou k Žiline, o ktorej sa netušilo, či vôbec sezónu dohrá. Skúsený hráč sa okamžite stal jedným z lídrov tímu a momentálne partia okolo neho robí všetko pre to, aby sa napokon vyhli bojom o záchranu. Každopádne, 34 bodov v 52 zápasoch je slušná štatistika, hlavne ak hráte v trápiacom sa mužstve. Nevedno prečo nepomáha rodnému Liptovskému Mikulášu, ale bol by veľký paradox, keby pomohol Žiline získať body, ktoré by ich “katapultovali” na jedenástu priečku a odsunuli Mikuláš do bojov o záchranu…

Gabriel Spilar

Ďalší z plejády tridsaťosemročných hráčov, ktorý nestráca nič zo svojho umenia. Práve naopak, Spilar v tejto sezóne vyrovnal svoj zápis zo sezóny minulej, a to mu ešte ostáva pár zápasov, aby to prekonal. Jeho 33 bodov v 51 zápasoch nevyzerá na papieri tak dobre, ako jeho hra na ľade. Množstvo “Oceliarom” sa v tejto sezóne dostáva kritiky z radov ich vlastných fanúšikov, no Spilar patrí medzi “nedotknuteľných”. Najmä pre jeho bojovnosť a schopnosť vyrovnať sa mladším hráčom. Lepšie povedané, spolu s Nagyom ide príkladom pre každého v košickej kabíne. Stále sa jedná o výborného korčuliara s dobrou technikou. Bude zaujímavé sledovať, či ho uvidíme vo farbách Košíc aj v novej sezóne.

Marek Uram

Ďalšia hrajúca legenda. Hráč s ročníkom narodenia 1974 stále predvádza na ľade svoje umenie, svoj fantastický prehľad a odovzdáva extrémne cenné skúsenosti mladým hráčom Liptákov. Marekovi Uramovi sa dostáva uznanie aj od fanúšikovských táborov iných tímov, čo na Slovensku nie je často vídaný jav. Pozornosť vzbudil pomerne nedávno, keď sa mu podarilo zaknihovať hattrickom a stal sa tak najstarším trojgólovým strelcom v rámci najvyššej slovenskej súťaže. Jeho prítomnosť v kabíne Liptákov musí byť pre všetkých hráčov neoceniteľná a aj jeho zásluhou sa zatiaľ Liptáci držia v tipsportligových vodách.

Henrich Ručkay

Heňo Ručkay, ktorý drvivú väčšinu kariéry zasvätil Nitre, hrá na sklonku kariéry v drese rivala z Nových Zámkov a treba uznať, že zmena pôsobiska ho akoby nakopla. V minulej sezóne aj napriek bojovnosti akosi chýbali body, výkony neboli úplne konzistentné, no v tejto sezóne je Ručkay pokropený svätenou vodou a je jednou z mnohých opôr Zámčanov. V kolónke gólov mu svieti číslo 18, čo pri 42 zápasoch vyznieva úctyhodne. Vo veku 36 rokov je dôležitou súčasťou kabíny a svojimi cennými skúsenosťami môže prispieť aj v blížiacom sa play-off. Práve vtedy totiž zvykol prísť jeho čas, na čo určite radi spomínajú v Nitre, ktorú ťahal za ziskom cenných kovov.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*