Top hráči sezóny podľa redakcie TIMEOUTSK

Sezóna je na konci, poznáme majstra aj zostupujúceho. Banská Bystrica zavŕšila majstrovský hetrik, Žilina opustí najvyššiu súťaž. Za nami je ďalšia, skvelá sezóna, ktorá nám ponúkla mnoho krásnych zápasov, nezabudnuteľných momentov, veľa radosti, ale aj sklamaní. Hráči si teraz oddýchnu a pred tým, než sa začnú pripravovať na ďalší ročník, si doprajú zaslúžený oddych. Pozornosť fanúšikov sa zas upiera na dianie v kluboch, nové posily, odchody, ale aj zmeny na vyšších pozíciach. My v redakcii však nezaháľame ani po konci sezóny!

Rozhodli sme sa nadviazať na článok z približne polovice tohoto ročníka, kde jednotliví členovia našej redakcie vyberali najlepšiu zostavu hráčov doterajšieho priebehu Tipsport ligy. Od tohto momentu sa však veľa zmenilo, do súťaže pribudli noví hráči a veľa ukázalo aj play-off. Pozrite sa, ako to vidíme s odstupom času!

MICHAEL DŽURDŽENÍK – ŠÉFREDAKTOR

Ja by som hneď na úvod avizoval, že moja zostava sa bude oproti tej z prelomu rokov dosť líšiť, a to vzhľadom na výkony v tohtoročnom play-off. Povedzme si otvorene, play-off je zlomová časť sezóny a najmä tam sa ukazuje dôležitosť jednotlivcov.

Stephon Williams – Jeho “vrtochy” sú nepopierateľné, ale jeho výkony v bráne sú dosť dominantné, zdá sa mi veľmi pokojný a je veľkou oporou Banskej Bystrice. Už veľmi dlhú dobu nepustil do brány nikoho iného a to má dosť kvalitnú konkurenciu v podobe ďalších dvoch brankárov. Jeho štatistiky potvrdzujú jeho kvality.

Jordon Southorn – Spoľahlivý v defenzíve, dokáže však aj výrazne podporiť ofenzívu a neraz vysunul svojou presnou prihrávkou svojich spoluhráčov do úniku. Sem-tam prispeje aj dôležitým gólom.

Benjamin Marshall – Veľmi kvalitný korčuliar, dirigent presilových hier, je to typ obrancu, ktorého by vo svojom mužstve chcel mať asi každý tréner.

Samuel Buček – Obrovský talent nášho hokeja, na svoj vek pôsobí na ľade veľmi vyspelo, extrémne rýchly hráč, skvelý vo forčekingu, má výbornú techniku aj zakončenie, dokáže nastupovať v presilovke aj v oslabení a odvádza vždy výbornú prácu. Oproti prvej polovici sezóny sa dosť zlepšil a už nestráca toľko pukov. Veľmi mu držím palce v jeho kariére a verím, že sa ukáže aj na MS.

Éric Faille – Špičkový hráč na pomery Tipsport Ligy. Jeho prehľad v hre je neuveriteľný, má skvelú strelu, je zároveň aj dobrým tvorcom hry, dokáže sa ľahko dostať do pásma a poriadne tam narobiť problémy súperovi. Ťažko spochybniť jeho kvality a prínos.

Garrett Mitchell – Opäť ide o typ hráča, ktorého by chcel mať vo svojom mužstve každý tréner v našej lige. V prvom rade výborný strelec, ktorý ťahal Zvolen ale tak isto bol vynikajúci aj v ostatných aspektoch hry. Dôrazný v súbojoch, výborná technika, dobrý korčuliar, ktorý išiel na doraz azda každé jedno striedanie.

Na záver dodám, že je veľmi ťažké vybrať “len” šesticu, lebo absolútny rešpekt si zaslúži aj veľa iných hráčov. Našim čitateľom a fanúšikom by som sa chcel aj touto cestou poďakovať za priazeň, na to, že sme na “trhu” prvú sezónu, tak vykazujeme výborné čísla a ja verím, že spoločnými silami posunieme projekt Timeoutsk ešte ďalej.

PATRIK ĽUPTÁK – REDAKTOR A FOTOGRAF

Tomáš Vošvrda – Ak by som mal určiť najlepšieho brankára tejto sezóny, mal by som v “užšom výbere” len dvoch gólmanov, Ádáma Vaya a Tomáša Vošvrdu. Nakoniec som do mojej TOP formácie vybral popradského brankára. Tento Čech na všetkých fanúšikov Tipsport ligy zapôsobil ako počas sezóny, tak aj v play-off.

Ben Marshall – Tento Američan má čo ponúknuť do ofenzívy, ale plní si svoje úlohy aj v defenzíve. Obranca, ktorý má výbornú strelu od modrej a ako sa hovorí „hokejový rozum či myslenie“. Jednoznačne v mojej päťke sezóny nesmie chýbať Ben Marshall.

Martin Chovan – Druhý obranca v mojej TOP formácii sezóny je reprezentant Slovenska, Martin Chovan. Najväčším konkurentom mu v mojom výbere bol nitriansky zadák McCormack.

Eric Faille – Hráč, ktorý dokazuje, že má na viac ako na našu ligu už druhú sezónu po sebe, výraznou mierou pomohol k zlatému hetriku Banskej Bystrice. Podľa môjho názoru spoločne s Asselinom tvorili najlepší útok celej Tipsport ligy.

Samuel Buček – O tomto mladíkovi budeme ešte veľa počuť, hráč, ktorý je v dvadsiatich rokoch jeden z najlepších hráčov našej najvyššej súťaže. Sám som zvedavý, či sa dostane do NHL.

Ladislav Nagy – Kapitán Oceliarov v uplynulej sezóne dokazoval, že vek je len číslo. Tu asi viac komentovať netreba.

Všetkým našim fanúšikom chcem poďakovať za podporu v uplynulej sezóne, vybudovali sme silnú fanúšikovskú základňu, ďakujeme za každý lajk, komentár či zdieľanie. Dúfam, že si vašu podporu udržíme aj v nasledujúcej sezóne a bude nás ešte viac. #RobimeToPreVas #Dakujeme

PETER RUSIŇÁK – REDAKTOR

Tomáš Vošvrda – Český gólman v službách Popradu bol jedným z najväčších strojcov štvrtého miesta Kamzíkov v tejto sezóne. Svojimi výkonmi najprv nepustil do bránky pred sezónou favorizovaného Luku Gračnara a neskôr aj svojho ďalšieho kolegu, Patrika Nechvátala. Aj jeho zásluhou Poprad po základnej časti obsadil piatu priečku. V play off však svoju formu ešte vygradoval, keďže bol najdôležitejším hráčom Popradu a veľkou mierou sa pričinil k tomu, že Podtatranci po šiestich rokoch nazreli opäť do semifinále.

Benjamin Marshall – Mrštný bek Baranov mal pod Urpínom skvelú sezónu, kde bol ťahúňom svojho tímu nielen v defenzívnej činnosti, no k svojim skvelým výkonom pridal aj veľké množstvo kanadských bodov. V základnej časti dokázal nazbierať v 55 – tich zápasoch (na obrancu) úctyhodných 46 bodov a nemenej dôležitý pre tím bol aj v play off, keďže dokázal svoj tím podržať aj vo chvíľach, keď to Baranom v ofenzíve trocha škrípalo.

Davis Vandane – Urastený bek Zvolena mal po Pustým hradom naozaj kvalitný ročník. Svoj tím doviedol na druhú priečku po základnej časti a celkovo ku bronzovej medaile po vyraďovačkách. Bol platný či už hrou telom, ale aj bodovo. Práve na tejto pozícii som mal veľkú dilemu, keďže som sa rozhodoval medzi Vandanem a McCormackom z Nitry, no zavážila najmä základná čas a fakt, že kilogramy do obrany k Marshallovi by sa veľmi zišli.

Éric Faille – Kanadský útočník bol túto sezónu na nezastavenie a právom získal štatút najproduktívnejšieho hráča základnej časti, keď za sebou nechal mená ako Chovan, Asselin či Nagy. Center prvého bystrického útoku zásoboval svoj tím gólmi aj asistenciami, pričom bol preňho nesmierne dôležitý či už v základnej časti, alebo vo vyraďovačkách. V prvom kole proti Detve síce jeho útok bodovo mlčal, no potom to so svojimi kolegami (Selleckom a Asselinom) naplno rozbalili a ukázali, v čom tkvie najväčšia ofenzívna zbraň Baranov.

Ladislav Nagy – Košický veterán hral túto sezónu opäť ako z učebnice, pričom jediné, čo ho môže mrzieť je fakt, že jeho tím opäť neprekročil brány štvrťfinále. Napriek početným zraneniam a veku si “LaciKE” dokázal udržať svoj štandard, svoj tím gólmi potiahol práve vtedy, keď to najviac potreboval a tak sa zaslúžene zrejme pozrie aj na domáci svetový šampionát.

Samuel Buček – Toto meno som zvolil najmä preto, lebo moja dream päťka by okrem skúseností potrebovala čerstvú mladícku krv, ktorá dokáže v ktoromkoľvek momente rozhodnúť zápas. Stále iba 20-ročný supertalent z nitrianskej liahne túto sezónu gólovo explodoval a na svoje konto si pripísal 30 gólov v základnej časti, kde keby nebolo Ladislava Nagya, tak by prekvapujúco túto disciplínu tento rok azda aj vyhral. V play off mu to strieľalo aj naďalej a Nitru dostal svojimi gólmi až do vysneného finále Tipsport Ligy.

Posledné riadky budú patriť najmä vám, verní čitatelia portálu Timeoutsk.sk. Keď som sa v polke sezóny k portálu pridal, vedel som, že nás spolu s kolegami čaká ešte veľa práce na tom, aby sme raz boli na takom stupni, na aký chceme našu redakciu a taktiež povedomie o slovenskom hokeji dostať. Stojí to veľa síl a času, aby sme vám vždy priniesli ten najlepší a najaktuálnejší servis. Chcel by som teda poďakovať nielen vám, ktorí nás podporujete a ženiete dopredu, ale aj svojim kolegom, bez ktorých by fungovanie takéhoto skvelého projektu nebolo možné. Klobúk dole pred Vami všetkými!

MARIÁN KUBÍK – GRAFIK

Tomáš Vošvrda – Tento brankár držal nádeje Kamzíkov na finále pri živote takmer v každom zápase play-off. Pre útočníkov bolo nesmierne náročné nájsť recept ako ho prekonať a po
podpise zmluvy na ďalšiu sezónu im bude robiť vrásky na čele aj naďalej.

Benjamin Marshall – Šikovný obranca, ktorého by si prial mať v tíme azda každý fanúšik. Podporou ofenzívy a dôkladným plnením defenzívnych povinností bol oporou obrany Baranov počas celej sezóny.

Graeme McCormack – Obranca na ktorého bol rovnako spoľah pri hre v útoku aj obrane. Sezónu zakončil ako jedným z najlepších hráčov v tabuľke pravdy, čo je dôkazom jeho prínosu pre Nitru v tejto sezóne.

Samuel Buček – Jeden z najtalentovanejších hráčov ligy, ak nie aj práve ten najtalentovanejší. Považujem ho za hráča, ktorý sa stane oporou Slovenska v nasledujúcich rokoch a svojou hrou v drese Nitry o tom presviedčal v každom zápase.

Michal Chovan – Najproduktívnejší Slovák v tomto ročníku mal určite inú predstavu o konci sezóny. Napriek tomu je zvolenský rodák ikonou HKM a svojimi výbornými výkonmi a túžbou po víťazstve taktiež hráčom, na ktorého sa Zvolen môže spoľahnúť aj v tých najťažších momentoch.

Éric Faille – V neposlednom rade najproduktívnejší hráč majstrovskej B. Bystrice a celej Tipsport ligy jednoducho musí figurovať v najlepšej zostave sezóny. Pri ceste za titulom zohral obrovskú rolu pričom na jeho hru a výkony bola radosť sa pozerať.

Na záver by som rád touto cestou poďakoval Vám, fanúšikom, stránky Timeoutsk za podporu nášho projektu počas celej sezóny. Verím, že ostanete s nami aj v tej nasledujúcej.

SILVESTER BOBKO – ZÁSTUPCA ŠÉFREDAKTORA

Tomáš Vošvrda – Je priam až neuveriteľné, ako tento gólman podržal svoj tím v play-off a akou dôležitou súčasťou tímu sa stal. Jeho perfektné výkony v základnej časti ešte vygradovali v play-off a za mňa je v obrovskej konkurencii skvelých brankárov, ktorí v tejto sezóne pôsobili v TIpsport lige na pozícii číslo jeden práve Vošvrda.

Jordon Southorn – Vynikajúci všestranný obranca po svojom príchode pod Urpín hneď “zasadol” do prvej obrannej formácii, kde spoločne s Benom Marshallom vytvoril azda najlepšiu obrannú dvojicu v našej súťaži. Skvelá podpora ofenzívy, plnenie povinnosti v defenzíve a tvrdá hra. Všetky tieto atribúty zdobili tohoto defenzívneho hráča Baranov.

Benjamin Marshall – Neviem si pomôcť, ale aj ako druhého obrancu vo svojej formácii musím zvoliť hráča Banskej Bystrice. Marshalla som mal vo svojej zostave už aj v predchádzajúcom článku a myslím si, že od vtedy vôbec nepoľavil, pokračoval v stabilných výkonoch a bol nadpriemerným obrancom.

Samuel Buček – Od Bučeka sa veľa očakávalo už pred sezónou a tento mladý bojovník v sezóne všetky očakávania potvrdil, povedal by som, že až vysoko predčil. Jeden z najväčších talentov slovenského hokeja, na ktorý je radosť sa pozerať. Onedlho môže byť ďalším Slovákom v NHL.

Éric Faille – Čo by to bolo za zostavu, bez najproduktívnejšieho hráča celej súťaže, Érica Failleho? Každého fanúšika kvalitného hokeja musí baviť pozerať sa na genialitu tohoto Kanaďana. Klobúk dolu pred Banskou Bystricou, že ho dokázala udržať a budem veľmi prekvapený, ak sa im to podarí opäť.

Ladislav Nagy – Otrepaná fráza, no neexistuje hráč, ktorý by bol pre svoj tím viac potrebný, ako Nagy pre Košice. Hokejista, ktorý sa lúči s (bohatou) hokejovou kariérou si jednoznačne zaslúži byť v zostave sezóny. Skvelá strela švihom, prehľad v hre a inštinkt strelca. Ťažko nahradiť takého hráča, akým je Ladislav Nagy.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým fanúšikom nášho projektu za podporu v tomto ročníku. Veľmi nás teší vidieť pozitívne reakcie a podporu z vašej strany. Verím, že nám ostanete verní aj v novej sezóne!

RADOVAN SLÁVIK – REDAKTOR

Tomáš Vošvrda – Percentuálna úspešnosť, množstvo čistých kont ale aj zmysel pre fair play sú atribúty, prečo ho považujem za najlepšieho brankára tejto sezóny.

Benjamin Marshall – Ofenzívne kvality tohto beka taktiež výrazne pomohli Banskej Bystrici k zisku titulu. Na druhej strane si Marshall dobre plnil aj svoje defenzívne povinnosti a pre ligu bol určite obohatením.

Davis Vandane – Podobne ako Marshall, tak aj on ma zaujal najmä ofenzívnymi chúťkami a bol výraznou posilou Zvolenčanov najmä v základnej časti.

Samuel Buček – V prvej sezóne za mužov zaujal tým, že ukázal obrovský progres a stal sa jedným z lídrov Nitry. Na tohto hráča bola radosť pozerať v každom jednom zápase a dúfam, že aj napriek jeho snu sa ešte v budúcej sezóne predstaví v drese Nitry.

Eric Faille – Banskobystrický gólostroj a jeden z najdôležitejších mužov v drese Baranov. Svojimi častokrát peknými gólovými akciami sa výrazne podpísal pod zisk titulu.

Branislav Rapáč – Nie len v play off, ale takmer počas celej sezóny ukázal obrovský charakter, bojovnosť a srdce, a to aj napriek tomu, že nie je odchovancom Corgoňov. Tieto atribúty ho vyniesli až do prípravných zápasov reprezentácie a je možné, že v národnom drese ho ešte niekedy uvidíme.

Na záver by som chcel poďakovať našim čitateľom za priazeň, pozitívne komentáre a hodnotenia, ktoré sú zadosťučinením za našu prácu. Taktiež verím, že si podobne ako ja užili boj o titul. Čaká nás menšia prestávka od hokeja, no príprava tímov na novú sezónu tu bude už onedlho, a preto dúfam, že nás budete čítať naďalej aj v novej sezóne.

Áno! Projekt TIMEOUTSK.SK bude pokračovať aj v následujúcej sezóne. Za pár mesiacov fungovania sme dosiahli naozaj veľmi pekné čisla, čo nás nabudilo a ukázalo nám, že to má zmysel robiť. Do novej sezóny chystáme ešte viac vylepšení, aby vás naša práca bavila stále viac a viac! Samozrejme, to všetko by sme nedosiahli bez podpory vás, fanúšikov, za čo vám patrí jedno veľké ĎAKUJEME!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*