TOP HRÁČI DOTERAJŠIEHO PRIEBEHU TIPSPORT LIGY PODĽA REDAKCIE TIMEOUTSK

Koniec roku 2018 sa nezadržateľne blíži a po tom, čo sme si pre našich fanúšikov pripravili VIANOČNÝ ŠPECIÁL, sme si tentokrát pripravili ďalší menší “špeciálik”. V aktuálnej sezóne je to už 26. ročník Tipsport ligy a sezóna sa nám preniesla do jej druhej polovice. Jednotliví hráči, ale aj celkovo tímy sa nám začali pomaly vykreslovať, a tak si na nich môžme približne spraviť vlastný obraz. Obrovská vyrovnanosť ligy sa odráža aj do individuálnych štatistík, kde o popredné priečky produktivity bojuje viacero hokejistov. V redakcii sme si pre vás dnes pripravili tie najlepšie zostavy doterajšieho priebehu podľa jednotlivých redaktorov.

Dohodli sme sa, že zostava sa musí skladať z klasickej pätice hokejistov, teda jednej formácie dopĺnenej brankárom. Každý z nás vyberal hráčov sám za seba a zostavy zvyšných kolegovcov sme tak až do uverejnenia nemohli vidieť, takže sme sa navzájom nijako neovplyvňovali a názor je tak u každého čisto subjektívny.

Naším menším cieľom bolo aj predstaviť vám náš tím, ktorý sa vám každodenne snaží priblížiť dianie okolo najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, prinášať aktuálne informácie a vymýšľať články, ktoré zaujmu širšiu verejnosť a sú predovšetkým objektívne. Áno, uznávame, že naša práca by sa dala robiť lepšie, avšak čas a nápady, ktoré tomuto projektu ľudia v ňom obetujú je čisto na báze dobrovoľníctva a nikto z redaktorov nemá žiadny finančný príjem! A práve preto nás veľmi teší každá podpora, vďaka a vyjadrenie názoru (aj toho negatívneho) od vás. To všetko nás veľmi posúva vpred a dodáva nám silu pokračovať v našej robote. ĎAKUJEME!!!

MICHAEL DŽURDŽENÍK – ŠÉFREDAKTOR

Michal Valent – Neviem si pomôcť, lebo aj keď nie je štatisticky na prvých priečkach ligy, tak jeho schopnosti a zákroky sú obdivuhodné. Tvrdá letná príprava sa Valentovi zúročuje a keby mal pred sebou kvalitnejšiu obranu, tak Dukla je dnes s určitosťou v prvej šestke. Skvele číta hru a dobre pokrýva celý priestor brány, na to akú má mohutnú postavu sa rýchlo presúva a výborne likviduje aj dorážky.

Benjamin Marshall – Asi by bolo hlúpe vynechať obrancu akým je Ben Marshall. Na jeho hru sa skrátka dobre pozerá, je to šikovný obranca, taký “druhý Maione”, výborne rozohráva, diriguje presilové hry. Obranca, ktorého by chcel mať vo svojom tíme asi každý.

Graeme McCormack – Čím ďalej tým viac vnímam tohto obrancu ako veľké pozitívum a ako jedného z lídrov Nitry. Je určite veľmi nepríjemné proti nemu hrať, hrá zodpovedne, je dobrý aj smerom dopredu.

Ladislav Nagy – Tu sú slová zbytočné, na hru velikána akým je Nagy, je stále radosť pozerať. Jeho strela zápästím je postrach brankárov. Je to fascinujúce.

Michal Chovan – na naše pomery určite extratrieda, disponuje obdivuhodnými schopnosťami, na ľade vyzerá ako hokejový virtuóz. Jeho prihrávky sú pastva pre oči, v súbojoch 1 na 1 si dovolí to, čo si väčšina hráčov nedovolí. Kvôli hráčom ako je Chovan sa oplatí sledovať našu ligu.

Róbert Lantoši – Túto sezónu zaznamenal obrovský progres a keďže sa jedná o nádejného reprezentanta, ťažko mu nefandiť. Oplýva schopnosťami moderného krídelníka, je rýchly, dobre sa na ľade pohybuje a má dobrý výber miesta.

Na záver by som rád poďakoval všetkým ľuďom, ktorí sledujú našu stránku a obzvlášť tým, ktorí sa vyjadrili na našu adresu pozitívnejšie, než je bežné, je to fajn pocit vedieť, že niekto tie hodiny práce oceňuje. Zároveň všetkým fanúšikom hokeja prajem, aby ich tento šport bavil ešte viac než doteraz a aby si užívali každučký zápas.

PATRIK ĽUPTÁK – ZAKLADATEĽ A REDAKTOR

Ádam Vay – Po príchode tohoto mladého brankára do mužstva DVTK začal maďarský účastník v našej najvyššej súťaži vyhrávať väčšinu svojich zápasov. Vay je pre mňa najlepší brankár v lige. Jeho mohutnú postavu je ťažké prekonať, konkurovať mu môže podľa mňa len Andrej Košarišťan z Nových Zámkov. Práve medzi dvojicou Vay a Košarišťan som sa rozhodoval, nakoniec vyhral maďarský gólman.

Ben Marshall – Najproduktívnejší obranca ligy. Tento Američan má čo ponúknuť do ofenzívy, ale plní si svoje úlohy aj v defenzíve. Obranca, ktorý má výbornú strelu od modrej a ako sa hovorí “hokejový rozum či myslenie”. Jednoznačne v mojej päťke doterajšieho priebehu sezóny nesmie chýbať Ben Marshall.

Martin Chovan – Nad druhým obrancom do mojej defenzívy som rozmýšľal pomerne dlho, avšak nakoniec som sa rozhodol pre reprezentanta Slovenska. Hlavne teda kvôli výkonom v reprezentácii, ktoré boli fakt dobré. Medzi najväčšími kandidátmi do mojej formácie sa objavil aj Vandane(HKM ZV), J. Dudas(MAC) alebo McCormack z HK Nitra.

Michal Chovan – Miša som si vybral hlavne kvôli úvodu sezóny, kde (tak ako celé mužstvo) hral výnimočne. Najviac zaujal asi svojou zručnosťou, rýchlym korčuľovaním alebo rozumnou prihrávkou na spoluhráča (častokrát do poloprázdnej bránky). Jednoznačne som ho nemohol vynechať v mojej zostave.

Ladislav Nagy – V tridsiatichdeviatich rokoch byť najlepším strelcom ligy, navyše vládnuť aj v tabuľke kanadských bodov je z môjho pohľadu neskutočné. Asi nič viac netreba povedať. Jednoducho Ladislav Nagy.

Eric Faille – Do svojho útoku som si vybral Failleho, kvôli prostemu dôvodu: zachovanie pozícii. Center bystrického prvého útoku na mňa urobil dojem už v predošlej sezóne. V aktuálnej je opäť lídrom svojho mužstva. Už viackrát v tejto sezóne potvrdil to, že vie zakončiť akciu, veľakrát rozhodnúť stretnutie v prospech svojho tímu. Pravdupovediac na pozíciu tretieho útočníka(Nagy a Chovan boli jasní favoriti)v mojej päťke bolo viac adeptov, spomeniem troch Lantoši, Vas, Hecl.

MÁRIO MORAVSKÝ – GRAFIK
Andrej Košarišťan – Spoľahlivý brankár s dobrými číslami. Svoje dobré výkony potvrdil aj v reprezentačnom drese.

Benjamin Marshall – Spoľahlivý a produktívny obranca.

Martin Dudáš – Tvrdý hráč, ktorý sa nebojí zhodiť rukavice.

Róbert Lantoši – Rýchli, bojovný, dobre technicky zdatný ale najmä produktívny útočník.

Ladislav Nagy – Najlepší strelec ligy. Dokáže potiahnúť svoj tím k víťazstvám.

Judd Blackwater – S Lantošim už tvoria zohratú dvojicu. Takisto je skvelý zakončovateľ.

Na záver by som sa chcel poďakovať fanúšikom timeoutsk.sk za podporu v roku 2018 a popriať vám všetko dobré v novom roku.

MARIÁN KUBÍK – GRAFIK

Ádám Vay – Pri svojom Tipsport ligovom debute sa uviedol čistým kontom a na tento výkon následne nadväzoval aj v ďalších zápasoch. A výsledok? Kraľuje naprieč všetkými brankárskymi štatistikami a ak bude pokračovať, DVTK má reálnu šancu na postup do play-off.

Davis Vandane – Aj napriek tomu, že v posledných zápasoch nezbiera toľko bodov ako tomu bolo spočiatku, Vandane je podľa môjho názoru jedným z najlepších obrancov v lige. Bránu súperov ohrozil doteraz až vyše 130 strelami čo je na obrancu viac ako slušné číslo, tým pádom predstavuje pre brankárov súpera neustále hrozbu.

Graeme McCormack – McCormack je všestranný obranca, na ktorého sa Nitra môže spoliehať nie len smerom dozadu ale aj v ofenzíve. V posledných zápasoch je bodovo mimoriadne efektívny a navyše nebýva často pri inkasovaných góloch o čom svedčí tabuľka pravdy.

Ladislav Nagy – Ako by to vyzeralo bez najlepšieho strelca ligy? Myslím, že Laca Nagya netreba komentovať, jeho výkony v drese Oceliarov hovoria za všetko. Pomýšľať nemusí len na prvenstvo v tabuľke strelcov, ale takisto aj v bodovaní.

Michal Chovan – Člen jednej z najúdernejších útočných formácií v lige je ako správny kapitán lídrom svojho mužstva. Vďaka svojim výkonom si zaslúžene vypýtal pozvánku do reprezentácie a osobne si ho viem predstaviť aj v záverečnej nominácií na šampionát.

Brock Higgs – Ak by Higgs odohral plnú porciu doterajších zápasov určite by sa v bodovaní nachádzal ešte vyššie. Aj túto sezónu má potenciál stať sa ústrednou postavou Baranov na ceste za úspechom, tak ako tomu bolo v play-off sezóny 2016/17.

Na záver by som rád touto cestou poďakoval všetkým fanúšikom stránky Timeoutsk za ich podporu a zaželal im všetko dobré do Nového roku. Marián.

KRISTÍNA PRIEVALSKÁ – GRAFIČKA

Michal Valent – Na post gólmana by som si zvolila Michala Valenta. Hoci v tejto sezóne nekraľuje štatistikám úspešnosti, vďaka svojim výkonom je veľkou oporou pre trenčiansku Duklu.

Benjamin Marshall – Banskobystrický obranca je skvelým tvorcom hry. O jeho kvalite svedčí aj jeho produktivita, keďže si počas tejtosezóny pripísal už 34 bodov za 10 gólov a 24 asistencií, čím sa zaradil na prvé miesto v tabuľke produktivity medzi obrancami.

Davis Vandane – Je výrazný najmä svojou podporou ofenzívy. Tatkiež vynikajúco bráni, čo z neho robí všestranného obrancu, ktorý dominuje nie len vo svojom, ale aj v súperovom pásme.

Éric Faille – Pre svoj tím je obrovskou oporou a rovnako ako jeho spoluhráč Marshall, je kanadský útočník vynikajúcim tvorcom hry.

Marek Hecl – Patrí medzi najväčšie talenty, ktoré momentálne môžme vidieť hrať v lige. Toto tvrdenie podporuje aj fakt, že pravidelne nastupuje v prvom útoku a je tretím najproduktívnejším hráčom Trenčína, pričom si drží prvenstvo v počte strelených gólov.

Samuel Buček – Ďalším veľkým talentom je aj 20-ročný útočník spod Zobora, Samuel Buček, ktorý si vďaka svojim skvelým výkonom určite zaslúži miesto v zostave.

SILVESTER BOBKO – ZÁSTUPCA ŠÉFREDAKTORA

Andrej Košarišťan – Rozhodne najväčšou brankárskou oporou bol pre mňa v doterajšom priebehu práve Košarišťan. Pre Nové Zámky je mimoriadne dôležitý a svoj potenciál sa mu zatiaľ na juhu Slovenska darí napĺňať. Verím, že sa dokáže prebojovať aj do záverečnej nominácie.

Benjamin Marshall – Marshall sa už od začiatku sezóny, kedy bol najproduktívnejším hráčom Baranov ukazuje ako veľmi kvalitná a vydarená posila, čo sa odzrkadľuje aj v tabuľke produktivity medzi obrancami. Banská Bystrica bude mať čo robiť, aby ho po sezóne udržala.

Davis Vandane – Aj napriek miernemu poklesu v produktivite je pre mňa Vandane veľmi kvalitným všestranným obrancom s výbornym citom pre hru a preto som sa ho rozhodol zaradiť do svojej zostavy.

Ladislav Nagy – V lige podľa mňa neexistuje hráč, ktorý je pre svoj tím viac potrebnejší, ako Nagy pre Košice. Občas sa zdá neuveriteľné, že kapitán Oceliarov a najproduktívnejší hráč ligy nezotrval v zahraniči dlhšie.

Éric Faille – O Faillem si myslím, že je najlepším legionárom v našej súťaži. Skvelé tvory hru, má milimetrové prihrávky, je silný v osobných súbojoch, pre spoluhráčov vytvára neodmietnuteľné gólove šance a vedeniu Bystrice patrí obdiv za to, že ho dokázalo v tíme udržať aj po minulej úspešnej sezóne.

Rastislav Špirko – Ako tretieho útočníka som po dlhom premýšľaní zvolil Špirka. Spoločne so Spilarom je pre mňa Špirko jedným z najviac bojujúcich hráčov na ľade a v každom zápase necháva srdce. Vzrastom nie vysoký hráč je vybavený skvele technicky a verím, že prínosom by bol aj pre reprezentáciu.

Na záver by som priaznivcom našej stránky rád poďakoval za podporu, teší nás, že ste dali šancu rozbehnúť sa pomerne mladému projektu mladých ľudí a veríme, že verní našim článkom ostanete aj v novom roku, do ktorého vám prajem všetko dobre!

RADOVAN SLÁVIK – REDAKTOR

Ádam Vay – adeptov na brankársky post bolo viac, no v poslednom čase ma svojimi výkonmi najviac zaujal maďarský brankár Ádam Vay. Jeho štatistiky sú výborné, no viac ako percentuálna úspešnosť, ktorá do určitej miery závisí od počtu odchytaných zápasov, a tých Vay ešte nemá veľa, ma zaujal veľký počet ním vychytaných čistých kont, ktorých aj za krátky čas dokázal získať už veľa. Navyše, po jeho príchode Miškovec začal stúpať v tabuľke nahor.

Benjamin Marshall – Martin Rýgl – výber obrannej dvojice bol pomerne náročný, no nakoniec som sa rozhodol pre týchto dvoch hráčov. Marshall ma zaujal najmä veľkým počtom kanadských bodov, ktoré sa mu doposial podarilo získať, a je veľkou posilou Baranov. Martin Rýgl sa mi svojou obrannou hrou, prehľadom v hre a spoľahlivosťou „páčil“ už v počas pôsobenia v Nitre, a tieto kvality potvrdzuje aj v drese Dukly Trenčín.

Róbert Lantoši – azda najjagavejší klenot nitrianskej ofenzívy je skvelým zakončovateľom, zároveň aj veľmi vyspelým technickým hráčom. Ako fanúšik Nitry ho mám pred očami v každom domácom zápase a na jeho kľučky a ťahy na bránu je radosť pozerať. Má to však aj jedno negatívum, bude veľmi náročné ho udržať, či už v drese Nitry alebo v Tipsport lige celkovo.

David Bondra – pôvodne som uvažoval okrem Bondru aj nad Ericom Faillém, najmä vďaka jeho produktivite, no rozhodol som sa pre Bondru. Stále mladý hráč je totiž jedným z lídrov Popradu, a ak by chcel, už dávno mohol brázdiť ľady v zahraničí. On sa však rozhodol zostať a napredovať v Poprade, za čo si určite zaslúži pochvalu. Okrem toho je obohatením aj pre celú ligu, rovnako ako už spomínaný Lantoši.

Samuel Buček – mladá nádej Nitry nie je typickým hráčom, ktorý by zbieral za priehrštie bodov v každom zápase. Hoci to od neho veľa fanúšikov očakáva, jeho prednosti sú najmä v plnení si „špinavšej roboty“, ako len zakončovania. Na jeho napádanie počas rozohrávky, ako aj backchecking je radosť pozerať. Taktiež mu patrí pochvala za to, že sa rozhodol napredovať práve v slovenskej lige.

Fanúšikom Tipsport ligy a najmä čitateľom Timeout-u, želám v novom roku najmä veľa úspechov, radosti z hokeja, čo najmenej hnevu na rozhodcov a čo najviac potešenia pri čítaní našich článkov.

Aká je najlepšia zostava doterajšieho priebehu Tipsport ligy pre vás? Dajte nám vedieť prostredníctvom Facebooku do komentára pod tento príspevok a zapojte sa tak do súťaže o kartičky! Stačí ak zodpoviete na dve jednoduché otázky:
1, Aká je pre vás najlepšia zostava doterajšieho priebehu Tipsport ligy?
2, So zostavou ktorého člena našej redakcie sa najviac stotožňujete?

Spracoval: Silvester Bobko
Grafika: Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*