Tomáš Vošvrda po zápase s Košicami: “Zajtra opäť nastúpi 22 pitbullov, chceme ukončiť sériu.”

Poprad má postupový mečbal. Kamzíci sa pod dvoch vyhratých zápasoch predviedli aj na svojom štadióne, kde sa im opäť podarilo zdolať favorizované Košice. Tradičné východniarske derby nám opäť ponúklo veľa emócií, dobrý akcií, gólov a hlavne osobných stretov či bitiek. Po zápase sme si k mikrofónu zavolali brankára domáceho tímu, Tomáša Vošvrdu, ktorý nám naznačil, aké nálada panuje v kabíne a ako sa jeho tím pripraví na zajtrajší duel, ktorým môže definitívne spečatiť postup do semifinále.

Dnes veľmi dôležitý bodík z tohto zápasu a celý tím popradský hral zase nesmierne obetavo. Ako hodnotíš výsledok a celkový výkon tímu?

Ja som od začiatku veril a potvrdilo mi to to, čo som videl, keď sme na zápas nastupovali, že nastupujeme s rovnakým odhodlaním, s akým sme nastupovali na zápasy v Košiciach. Vedel som, že nech sa stane čo sa stane, hoci by sme dostali prvý gól, tak som veril, že to dnes zvládneme a som za to vďačný aj za celý tím, že sa nám podarilo získať ten tretí bod.

Dnes sa na vás prišiel pozrieť plný dom, domáci a hosťujúci fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru. Ako vnímaš túto návštevu, aké máš pocity a ako sa tento zápas líšil od tých, čo ste hrali pred početným publikom počas vianočných sviatkov?

Samozrejme je to iné, ja sa už nechcem totiž úplne vracať do momentov, ktoré boli pred troma mesiacmi. Tam sme si totiž prešli trochu slabšou fázou, nešlo nám to úplne a teraz je dôležité, že sme sa zomkli, že tí ľudia nám strašne moc pomohli a sme šťastní, že sa vypredal celý štadión. Keď som tu totiž v lete prišiel, dúfal som, že sa dočkám aspoň jedného zápasu, ktorý by sa vypredal. To sa podarilo, som za to vďačný, odohrali sme víťazný zápas, získali tretí bod, takže je to veľmi dôležité.

Košice do tejto série vstupovali ako favorit a vy ste si prekvapivo prvé tri zápasy vzali vo svoj prospech. Je to teda 3:0 pre Poprad a teraz nám povedz, ako sa v kabíne namotivujete, keďže aj zajtra sa očakáva vypredaný štadión?

Košice boli favoritmi, to určite. To je ale úplne v poriadku, keďže Košice sú pojem v slovenskom hokeji s dlhoročnou tradíciou a históriou, takže považovať ich za favoritov bolo a je úplne v poriadku, keďže ešte stále sú favoriti. My však vedieme 3:0, takže dnes si pôjdeme odpočinúť, každý si urobí to, čo potrebuje a zajtra si opäť pokorne navlečieme pracovné rukavice, montérky a zase sa pustíme do práce, keďže bez toho nevyhrajeme.

Veríte, že zajtra môžete túto sériu ukončiť?

Určite v to verím, do každého zápasu ideme s tým, že chceme zvíťaziť. Takže opäť do toho pôjdeme pokorne, opäť nastúpi 22 pitbullov, respektíve toľko, koľko nás bude nominovaných na zápas a proste odbojujeme čo sa bude dať tak, aby sme to zajtra ukončili.

AUTOR: Peter Rusiňák
GRAFIKA: Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*