Tipsport liga pod vedením SZĽH!

Slovenský hokejový zväz preberie riadenie našej najvyššej hokejovej súťaže. Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v Bratislave v sobotu, 25.5.2019, to potvrdil prezident zväzu, Martin Kohút.

Hoci sa doterajší riadiaci orgán, spoločnosť Pro – Hokej, ktorú vedie Richard Lintner, bude aj naďalej venovať určitým častiam vrámci Tipsport ligy, Kohút zdôraznil, že “kompletné riadenie však preberá zväz.” Detaily dohody medzi SZĽH a Pro – hokejom, ako aj informácia o tom, čo bude pod Pro – Hokej spadať, budú známe neskôr. V krátkom čase budú oznámené aj ďalšie detaily, počas tlačovej konferencie však Martin Kohút prezradil, že “dôjde aj k obmedzeniu počtu cudzincov a mladých hráčov.” V hre je stále aj účasť Slovana v Tipsport lige, pričom prezident zväzu ozrejmil, že Slovan žiadnu výnimku nedostane. Ak sa totižto chce stať súčasťou Tipsport ligy, musí, rovnako ako ostatné kluby, podať prihlášku. Termín je však len do konca mája. O účasti alebo neúčasti Slovana v KHL by sa podľa najnovších informácii malo rozhodnúť do 29.5.2019, kedy zasadne predstavenstvo KHL. Či sa teda klub z hlavného mesta opäť stane súčasťou najvyššej slovenskej hokejovej ligy, sa dozvieme zrejme už v najbližších dňoch.

Súčasťou nového ročníka Tipsport ligy by aj naďalej mali byť maďarské kluby, celkový počet účastníkov najvyššej hokejovej súťaže bude známy v priebehu júna, po podaní prihlášok jednotlivými klubmi a skončení licenčného konania zo strany zväzu. Isté je, že v novom ročníku už neuvidíme v akcii “slovenskú dvadsiatku”, po 12 sezónach sa končí projekt centralizovanej prípravy hráčov v juniorskom veku. Naďalej však bude pokračovať projekt centralizovanej prípravy hokejovej “osemnástky”. Zdá sa teda, že Tipsport liga vstúpi do novej sezóny s výraznými zmenami.

Autor: Radovan Slávik

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*