TIMEOUTSK ŠPECIÁL – HK Dukla Ingema Michalovce

TIMEOUTSK ŠPECIÁL – HK Dukla Ingema Michalovce

Sériu nášho minišpeciálu sme odštartovali prvým dielom, v ktorom sme sa venovali Kamzíkom z Popradu. Vzhľadom k pomerne veľkému úspechu, pokračujeme druhým dielom a ostávame na východe Slovenska! Tentoraz sme oslovili trojicu hráčov nováčika z Michaloviec a odpovede boli opäť zábavné a výstižné. Sme radi, že táto séria baví nielen vás, ale aj nás.

Aby sme v krátkosti vysvetlili, o čo ide. Z každého tipsportligového klubu si vyberieme trojicu hráčov, ktorá od nás následne dostane päť jednoduchých otázok alebo takzvaných doplňovačiek. Tieto otázky nie sú až tak typické, práve naopak! Ich úlohou je pobaviť a v konečnom dôsledku zistiť o danom hokejistovi niečo viac.

Fínsky bek Konsta Meiskämmen sa pridal k Michalovciam pred začiatkom aktuálneho ročníka, keď po úspešnej minulej sezóne strávenej v druhej najvyššej fínskej súťaži – Mestis, posilnil nováčika Tipsport ligy. Pre michalovské Líšky je platný rovnako, ako u svojho predchádzajúceho zamestnávateľa. Svojou tvrdou hrou a defenzívnymi zručnosťami znepríjemňuje súperovým útočníkom život, a aj preto je momentálne najviac vylučovaným hráčom súťaže. Svojou kvalitnou defenzívnou činnosťou a ochotou zastať sa spoluhráčov už potrápil nejedného protihráča.

Ak by som nehral hokej, bol by som…

Rád by som bol pilotom lietadla.

Keby som si mohol vybrať akúkoľvek superschopnosť, bolo by to…

To, že by som sa dokázal teleportovať kamkoľvek chcem.

Mojou obľubenou hokejovou spomienkou je…

MInulý rok, kedy sme vo Fínsku vyhrali titul v Mestis. Taktiež môj prvý zápas v Liige.

Chlapi v kabíne mi dali prezývku…, no bol by som rád, ak by ma volali…

Aktuálne tu nemám žiadnu prezývku. Vo Fínsku ma normálne každý volá “Mesi”, avšak teraz je v kabíne Mesároš, ktorého takto prezývajú. Takže každý ma volá proste Konsta.

Ak by ma mal hrať nejaký herec vo filme o mojom živote, bol by to…

Keď sa opýtate mňa, poviem Tom Hardy. Ak sa však opýtate kohokoľvek iného, pravdepodobne povedia Jim Carrey.

Konsta Meiskämmen

Ďalším legionárom v drese Michaloviec, ktorého sme sa rozhodli osloviť je Mike Dalhuisen. Toho si verejnosť hneď po jeho príchode všimla najmä vďaka jeho hokejovo zaujímavej a nie príliš vídanej národnosti. Rodák z holandského Nijmegenu sa však po hokejovej stránke hneď ukázal a patrí medzi jedného z najlepších obrancov celej súťaže. Dalhuisen je všestranný obranca, dokáže byť skvelým v defenzíve, no zároveň výborne podporuje ofenzívu a zúčastňuje sa na presilových hrách. Miláčik michalovských tribún nám taktiež s radosťou odpovedal.

Ľudia budú prekvapení, keď sa dozvedia, že viem…

Dokážem hovoriť štyrmi jazykmi – holandským, anglickým, nemeckým a ruským.

Zviera, s ktorým sa najviac stotožňujem je…

Lev.

Pred zápasom väčšinou…

Zdriemnem si, počúvam hudbu, ktorú si spájam s príjemnými spomienkami. Predstavujem si sám seba v zápase, skúšam si predstaviť rôzne situácie a výsledky.

Keby som si mohol vybrať akúkoľvek superschopnosť, bolo by to…

Cestovať späť v čase. Cestoval by som späť do obdobia vikingov a zažil, aké to je žiť v tomto období. Rovnako by som sa vrátil do minulosti, aby som sa stretol s predchodcami a milovanými, ktorí už momentálne nie sú medzi nami.

Moja obľúbená kúpa v tomto roku je…

Tento rok som si kúpil svoj prvý dom a som na to veľmi hrdý. Dom sa nachádza v Alicante, v Španielsku.

Mike Dalhuisen

Aj posledný hráč, ktorého sme oslovili je legionár. Igor Safaraleev je už však v Michalovciach viacmenej usadený a nás pri rozhovore veľmi príjemne prekvapil svojou skvelou slovenčinou. V minulej sezóne patril na východe Slovenska medzi veľmi produktívnych hráčov a navyše bol jedným z hlavných strojcov historického úspechu. Sympatickému, vzrastom nízkemu útočníkovi sa darí aj v tejto sezóne a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa ho rozhodli osloviť. A neľutujeme! Jeho odpovede stoja za to.

Môj obľúbený šport mimo hokeja je… a som fanúšikom tímu…

Mimo hokeja nemám taký obľúbený šport… Ale možno futbal a Barcelona. Páči sa mi Messi.

Miesto, kde najradšej trávim čas mimo hokejovej sezóny…

Doma alebo na dovolenke. Mám rád cestovanie. Málokde, mimo Ruska som však bol dvakrát. Každý rok sa chcem ísť pozrieť do nového mesta. Najviac sa mi páčilo v Amerike.

Spoluhráč, ktorý vie spraviť najlepší tape je…

Najlepší neviem. Jakub Linet ale stále niečo vymýšľa s hokejkou. (smiech)

Čo je najlepšie na tom, byť hokejistom?

Ťažká otázka. (smiech) V prvom rade ste športovcom a to už nemôže byť zlé. Hráte pre potešenie a tešíte fanúšikov. Ja mám vďaka hokeju veľa kamarátov, poznám chlapcov z mnohých krajín a to je pre mňa asi najlepšie na tom, byť hokejistom. Hokej je pre mňa najlepší šport na celom svete. Ťažký, ale fakt dobrý.

Vec, ktorá ma dokáže najviac naštvať…

Ak spravím niečo zlé a už to nejde zmeniť.

Igor Safaraleev

ENGLISH VERSION

We’ve started this mini-series with the first episode in which we’ve interviewed the Chamois from Poprad. That episode received incredible support and that’s why we’ve decided to continue with the mini-series! This time we have interviewed 3 players from the newest team in Tipsport Liga – HK Dukla Ingema Michalovce and their answers were once again incredible and funny. We’re glad that this mini-series entertains you as much as it entertains us. 

Just a quick explanation about what the Timeoutsk Special is about; we’re choosing 3 players from each team that is currently playing in the Tipsport Liga and we ask them 5 simple questions or ’complete the sentence’ type of questions.  The answers to our questions should provide you with information about the player that you maybe didn’t know about.

Konsta Meiskämmen’s joined Tipsport Liga’s newcomer after his more than successful season in Finnish Mestis league ended. He is just as important player for the Foxes, as he was for Ketterä. This young defenseman makes it difficult to play against because of his outstanding defensive and physical play. He’s currently the most penalized player which proves that he’s not afraid to take the risks and stand up for his teammates. 

If I didn’t play hockey, I would be a…

I’d like to be an airplane pilot.

If I could pick a super power, it would be to…

I’d like to be able to teleport myself wherever I want.

Favorite hockey memory:

When we became the champions in Mestis last year and my first Liiga game in Finland.

My nickname is… but I wish it was…:

I didn’t get a nickname here, because normally the guys in Finland would call me ’Mesi’ but these guys are already calling Mesároš that, so they just call me Konsta.

In a movie about my life, I’d like… cast to play me.

If you’d ask me I’d say Tom Hardy, but if you’d ask anyone else then they’d probably say, Jim Carey. 

Another player that wears the HK Dukla Ingema Michalovce’s jersey is Mike Dalhuisen. The fans have noticed him right away due to the fact that he’s not just your regular hockey player. Born in Nijmegen, Netherlands Dalhuisen proved that he’s great at what he’s doing and is one of the best defensemen in the league and fan’s favorite too. Dalhuisen is an offensive-minded defenseman who excels on the powerplay. 

People might be surprised to learn that you can…

I can speak 4 languages. Dutch, English, German, and Russian. 

The animal I most identity with is…

A lion.

Before a game, I always…

Take a nap, listen to music that I associate with nice memories, and visualize myself in the game and try to imagine different situations and outcomes.

If I could to pick a super power, it would be to… 

Travel back in time. I would travel back to the viking era, and experience what life was like then, and also back in time to meet my ancestors and loved ones who are no longer with us 

My favourite purchase this year is…

I have purchased my first house this year and am very proud of that. My house is in Alicante, Spain. 

Last but definitely not least is the Russian forward Igor Safaraleyev who’s played with the Foxes in Slovak First League in the previous season. He was one of their most productive players and one of the key players that helped HK Dukla Ingema Michalovce get promoted to Tipsport Liga. This sympathetic forward is having a great season and that was one of the reasons why we decided to interview him.

My favorite nonhockey sport is… and I root for…:

I don’t really have a favorite sport… Well maybe soccer – Barcelona. I like Messi.

Favorite offseason spot:

At home or on a vacation. I like to travel. I’ve been out of the country (Russia) only twice though. I want to go visit new places every year. I liked America the most.

Teammate with the best tape job is…

I don’t know who’s the best one… But Jakub Linet is constantly trying something new with his stick. (laughs)

The best part about being a hockey player is…

That’s a tough question. (laughs) First of all, doing sports professionally is not bad at all. You love what you’re doing and it makes the fans happy too. I’ve made so many friends from different countries thanks to hockey and I think that’s the best thing about being a hockey player. I think hockey is the best sport in the world. Tough, but really good!

My number one pet peeve is:

When I do something wrong and I can’t change it. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*