TIME-OUT PROGNÓZA -> ŽILINA

Hokejový klub v meste Žilina má za sebou poriadne turbulentné obdobie, ktoré fanúšikovia určite neprežívajú ľahko. Štart MsHK bol do poslednej chvíle veľmi otázny a nechýbalo veľa aby Žilinu postihol podobný osud ako v minulosti napríklad Skalicu alebo Martin. Na poslednú chvíľu však našťastie pomohlo mesto (miestná radnica) a klub stihol požiadať o licenciu. Vlkov zo Žiliny tak uvidíme na tipsportligových klziskách aj v sezóne 2018/2019. Ako však dopadnú ?

Koučovať Žilinčanom bude v následujúcej sezóne tréner Pavel Paukovček, ktorý minulú sezónu strávil na lavičke Liptákov. Práve odtiaľ si zo sebou k žlto-zeleným stiahol Rudolfa Hunu. 38-ročný rýchlonohý krídelník je odchovancom Liptovského Mikuláša a skúsenosti má aj zo zahraničia kde pôsobil v Švédsku, Česku, či Nemecku. 49 štartov si pripísal aj za Lev Poprad v KHL. Zo Žilinského kádra bude patriť k najskúsenejším a tak sa očakáva že bude lídrom. Oproti minulej sezóne zostala Žiline verná len štvorica hráčov – brankár Mikoláš, obranca Mendrej a skúsený útočník Húževka s mladíkom Ondrušom. Cez toto prestupové obdobie opustili Žilinu aj hráči ako Tomek, Jurík či Handlovský, Aby toho nebolo málo kapitán Konečný ukončil kariéru. Práve oni pôsobili v Žiline dlhšie obdobie a patrili medzi lídrov, uvidíme ako si Vlci dokážu bez nich poradiť. Nahradiť ich určite môže Richard Jenčík, Lukáš Hvila, Ivan Jankovič, Lukáš Matejka, alebo aj Tomáš Pastor, teda najčerstvejšia posila Žiliny. Pre RIcharda Jenčíka, ktorý prichádza k Vlkom spoločne s Lukášom Matejkom z Košíc, to bude ešte len druhý slovenský klub, v ktorom bude pôsobiť! V Žiline sa tak skĺbi partia skúsených borcov, dopĺňaná o mladú krv. Uvidí sa, či to Žiline uškodí, alebo prospeje.

Aj vzhľadom k finančným problémom sme Žilinu zaradili v predpokladanom umiestnení na 10.-12.miesto. Myslíme si, že po gigantickej obmene kádra bude mať Žilina čo robiť, aby sa v najvyššej súťaži vôbec udržala…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*