TIME-OUT PROGNÓZA -> HK NITRA

HK NITRA PROGNÓZA

Hokejový klub z Nitry bude v sezóne 2018/2019 viesť už osvedčená dvojica trénerov – Antonín Stavjaňa a Andrej Kmeč. Nitre sa v minulej sezóne podarilo vyhrať základnú časť, získať vyšehradský pohár a po vypadnutí v play-off s Banskou Bystricou aj šiestu medailu po sebe.

V Nitre sa po minulej pomerne úspešnej sezóne rozhodli obmeniť veľkú časť kádra. Hneď po sezóne odišlo 14 hráčov, medzi ktorými aj dlhoročné opory Nitry – Henrich Ručkay, Jamie Milam, Ordzovenský, alebo Kutálek. Corgoňov opustila taktiež ich najúdernejšia formácia s Michalom Krištofom, Matejom Paulovičom a Tomášom Mikušom. Nitru však môže tešiť aj zotrvanie niektorých opôr. U Corgoňov naďalej pokračuje kapitán Mezei, útočníci Slovák a Blackwater, ale aj obranca Versteeg.

Po veľkom množstve odchodov čakalo nitrianské vedenie veľa práce. Tímu spod Zobora sa podarilo dotiahnúť zopár zaujímavých mien a čiastočne tak nahradiť hráčov, ktorý káder opustili. Nitru posilnil napríklad mladý, nádejný Samuel Buček, ktorý je označovaný za jeden z najväčších talentov slovenského hokeja. Posilnili aj legionári Kenney Morrison, ktorý vyhral v minulej sezóne nórsku ligu alebo Graeme McCormack, ktorý sa už cez prípravú javí ako veľká posila do zadných radov. Nitriansku svätyňu bude hájiť brankárska dvojica Juraj Šimboch a Frederik Foltán.

Aj napriek výraznej obmene kádra si myslíme, že Nitra bude opäť bojovať o tie najvyššie priečky. Či však bude stačiť na tímy ako Banská Bystrica, Trenčín, Košice a Zvolen je otázne. Prvá šestka by však mala byť pre Nitru istá!

Čo si myslíte vy? Zvládne sa nový nitriansky káder zohrať a zabojovať o titul? Dajte nám vedieť prostredníctvom nášho Facebooku, alebo Instagramu, kde sme taktiež neustále aktívny.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*