TIME-OUT PROGNÓZA -> DVTK JEGESMEDVÉK a MAC BUDAPEŠŤ

Po prvýkrát v histórii našej ligy, sa v nej predstavia zahraniční účastníci. Konkrétne sa bude jednať o dva maďarské celky – DVTK Jegesmedvék a MAC Budapešť. Hneď po ohlásení tejto správy, sa fanúšikovia rozdelili na dva tábory – jedným s tým súhlasili a verili, že to oživí našu ligu, avšak druhá časť bola proti a radšej by dala šancu tradičným slovenským celkom ako napríklad Martin, alebo Skalica. Ako sa teda bude nováčikom v našej lige dariť ?

Prvým z dvojice nových klubov v Tipsport lige, je klub reprezentujúci maďarské mesto Miškovec. Ľadoví medvedi majú na lavičke známu tvár. Trénerom DVTK je 61-ročný Kanaďan Glen Hanlon, ktorý je Slovákom dobre známy z pôsobenia pri slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorú videol v rokoch 2010 a 2011. V poslednej sezóne sa DVTK umiestnili v Erste lige na prvom mieste po základnej časti, keď sezónu s prehľadom ovládol. Po vyradení Feherváru a Csikszeredu sa prebojovali v play-off až do finále, v ktorom však zlyhali práve s druhým nováčikom Tipsport ligy – tímom MAC Budapešť, a to 1:4 na zápasy. Slovenskému publiku známou tvárou v kádri Miškovca je určite Jamie Milam, ktorý posledné 3 sezóny strávil v HK Nitra. Ďalšou výraznou osobnosťou v kabíne bude slovinsky hokejový reprezentant Žiga Pance. Pestrú hokejovú minulosť má za sebou aj kapitán ľadových medveďov János Vas, ktorý pôsobil aj v švédskom Malmö, českej Slávii a 187 štartov so ziskom 78 bodov si pripísal v AHL, v drese Iowa Stars. Prekvapiť však samozrejme môže aj produktívny kanadský obránca Nick Crawford a jeho útočný krajan Alexis Loiseau. Podotknúť treba, že DVTK bude tím, s najvyšším finančným rozpočtom v lige!

Novým konkurentom tipsportligových klubov bude aj tím z hlavného mesta Maďarska. Budapešť síce nedisponuje tak známymi menami v mužstve ako DVTK, no v lige môžu len prekvapiť. Hlavným trénerom MACu je Gergely Majoross, jeho asistentom Viktor Tokaji. Majoross pôsobí ako asistent trénera aj na reprezentačnej lavičke a vo svojej trénerskej kariére už pôsobil pri všetkých reprezentačných vekových kategóriach od U18, až po U20. V kádri maďarského majstra, pôsobí aj Slovák – Tomáš Klempa. Práve odchovanec popradského hokeja sa stal v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom Budapešte. V útoku mu bude robiť spoločnosť aj 29-ročný kanadský center Chris Langkow. Ten strávil väčšinu svojej hráčskej kariéry v zámorí, prevažne vo WHL, ECHL a AHL. Podobnú hokejovú minulosť má za sebou aj o tri roky starší Američan Jared Brown. Ten narozdiel od Langkowa hral prevažne v NCAA a CHL, no posledné tri sezóny strávil na európskych klziskách. Z obrany však musíme spomenúť aj mená ako Jesse Dudás, Cameron Burt, Scott Macaulay a kapitán Tamás Poszgai, pre ktorého to bude už v poradí štvrtá sezóna v drese MAC Budapešť. Naša redakcia si však myslí, že z tejto dvojice skončí vyššie tím z Miškovca.

Aký máte názor na maďarské celky v Tipsport lige vy ? Prijali by ste radšej rozšírenie ligy so slovenskými celkami ? Kto skončí podľa vás vyššie ? Má DVTK, alebo MAC na to, dostať sa až do finále, prípadne zvíťaziť ? Dajte nám vedieť do komentárov!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*