TIME-OUT PROGNÓZA -> DETVA

Prognóza HC 07 Detva

Pod Poľanou sa po konci sezóny 2016/2017 oslavovalo. Tamojší milovaný hokejový klub HC 07 sa po druhý raz v klubovej histórii stal majstrom 1.hokejovej ligy a aj napriek tomu, že v baráži skončil na treťom – nepostupovom mieste, najvyššiu súťaž si v minulej sezóne zahral historicky prvý krát, na úkor Martina.

Vstupovať do sezóny ako nováčik nie je nikdy jednoduché, toho obrazom bola aj Detva v minulej sezóne. Na lavičke Detvy sa v sezóne 2017/2018 vystriedala postupne až štvorica trénerov – Miroslav Chudý, Dušan Kapusta a Ivan Dornič. Hlavným koučom v následujúcej sezóne bude skúsený Čech Josef Turek. Práve on prebral tím na úplnom konci základnej časti a pomohol Detve, k zotrvaniu medzi elitou.

V nadchádzajúcej sezóne vytvorí brankársku dvojicu Roman Petrík spoločne s Dominikom Riečickým. Obaja menovaný pôsobili v minulej sezóne v 1.lige, avšak Riečický má skúsenosti aj z pôsobenia v extraligových Košiciach, ktorých je odchovancom. Kapitánom Detvy by mala byť naďalej stálica a najtrestanejší hráč minulého ročníka Tipsport ligy Jozef Sládok. V obrane mu bude pomáhať aj Rus Mikhail Kuklev, ktorý nahradil nepripraveného Pervyshina! Po odchode najproduktívnejšieho hráča Detvancov Dávida Vídelku do Nových Zámkov, klub v ofenzíve posilnil mladý Čech Zdenek Král, ale aj Ruský forvard Igor Magogin, ktorý ma bohaté skúsenosti s KHL. Ofenzívu Detvy však podľa naších predpokladov bude ťahať trojica Ščurko, Murček, Milý. Prvý dvaja menovaný vytvorili v minulej sezóne spoločne s Dávidom Vídelkom jednu z najúdernejších formácii v lige!

Historicky ešte len druhá sezóna Detvy v najvyššej súťaži bude podľa redakcie Time-out lepšia ako tá minulá. Ak Detviancom neújde začiatok sezóny, myslíme si, že rozhodne nebudú fackovacím panákom pre ostatné tímy a dokážu potrápiť aj favoritov. Detva sa by sa mala pobiť o miesto do 1.kola play-off. Treba však objektívne uznať, že to bude mať veľmi, veľmi náročné…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*