Stredajší zápas Banskej Bystrice s Košicami bude mať benefičný podtón

Domáce stretnutie hokejistov HC ´05 iClinic Banská Bystrica proti HC Košice, ktoré je na programe v stredu 13.2. o 17:30, bude mať benefičný charakter. Klub spod Urpína už druhý rok po sebe podporuje myšlienku AVONu, ktorá svojou kampaňou bojuje proti rakovine prsníka.

Úvodné buly zápasu vhodí Vladimír Moravčík, úspešný bojovník v thajskom boxe a kickboxe: „Som veľmi potešený, že som dostal takúto možnosť podporiť dobrú vec a zúčastniť sa charitatívnej akcie. Rád som tomu vyšiel v ústrety,“ povedal.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica venuje do dražby špeciálnu sadu dresov. Dražba bude zverejnená na internetovej stránke klubu www.hc05.sk a taktiež na ich klubovom Facebooku. Celý výťažok poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2019. Spoločnosť AVON prostredníctvom projektu AVON za zdravé prsia už viac ako 20 rokov informuje verejnosť o tomto ochorení, o možnostiach liečby, no najmä o dôležitosti prevencie. Každoročne prostredníctvom mnohých aktivít bojuje za zdravé prsia. Tento rok sa nesie myšlienka projektu pod heslom „Nie je dôležité čo máš na hlave, ale v srdci“.

AVON organizuje na zvýšenie povedomia problematiky aj AVON Pochod za zdravé prsia: „Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,3 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti,“ informovala stránka zdraveprsia.sk.

V prípade hokejového klubu z Banskej Bystrice ide už o niekoľkú dražbu špeciálnej edície dresov, ktorej výťažok poslúži na dobrý účel. V minulosti takto podporili detský domov, alebo deti zo športových tried v Banskej Bystrici.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*