Špeciálne vianočné dresy

Obdobie Vianoc prináša každoročne zápasy, v ktorých niektoré tímy nastupujú v špeciálnych dresoch, častokrát s vianočnou tematikou a vizuálom. Tieto dresy potom zväčša putujú do dražby a po vydražení výťažok poputuje na charitatívne účely, podporu mládeže alebo inú dobrú vec. Potešia sa aj zberatelia dresov a fanúšikovia, ktorí takto môžu získať dres svojho obľúbeného hráča, či dokonca akejkoľvek svetovej hokejovej hviezdy, v prípade, ak v danom tíme nastupuje. Inak tomu nebude ani v tejto sezóne, pričom niektoré tímy už v špeciálnych dresoch svoje zápasy odohrali, no niektoré to ešte len čaká. 

HK Nitra

Pozrime sa najprv na tímy, ktoré svoje zápasy v špeciálnych dresoch ešte len odohrajú. Jedným z nich bude už dnes, t.j. na Mikuláša, HK Nitra. Tento tím môžeme považovať aj za akéhosi priekopníka vianočných dresov. Tradícia zápasov v špeciálnych dresoch v Nitre funguje od roku 2007, s trojročnou prestávkou v rokoch 2009 až 2011 a 2016. Za ten čas mohli diváci pod Zoborom vidieť 8 sád dresov, tento rok teda pôjde o 9. sadu. Dresy sa od seba v každej sezóne líšili, diváci si môžu pamätať tie s jednoduchšou tematikou, ale aj zložite prepracované. Fantázia tvorcov zostáva nevyčerpaná a aj v tomto roku si pripravili špeciálny vianočný vzor, o čom sa môžete presvedčiť vo videu nižšie, v ktorom okrem tohtoročných dresov nájdete aj celú históriu vianočných dresov. Zaujímavosťou je, že domáci tím v týchto zápasoch ešte nikdy neprehral, ba dokonca v niektorých dueloch mohli fanúšikovia vidieť bohatú gólovú nádielku. Túto sériu môžu Corgoni predĺžiť už dnes, kedy v krajskom derby privítajú Nové Zámky.

HC 05′ Banská Bystrica

Mikulášsky zápas v špeciálnych dresoch odohrá dnes aj Banská Bystrica. Tá sa v spolupráci s UNICEF-om predstaví v dresoch s logom UNICEF na hrudi. Tieto dresy následne poputujú do dražby z ktorej výťažok poputuje práve nadácii UNICEF. Okrem špeciálnej edície dresov čaká na prítomných divákov aj program a rôzne sprievodné aktivity, určené najmä deťom. V špeciálnom duchu sa bude niesť aj slávnostné buly zápasu, ktoré vhodí Marek Hamšík spolu s mladými hokejistami Banskej Bystrice. Lákadlom v dnešnom zápase tak nebude len samotný súper, ktorým je bratislavský Slovan, ale aj sprievodný mikulášsky program, preto sa diváci pod Urpínom určite majú na čo tešiť.

Dukla Trenčín

Aj fanúšikovia Dukly Trenčín sa môžu dnes tešiť na špeciálne vianočné dresy a mikulášsky program. V poslednom období pôjde o tretiu sadu vianočných dresov v Trenčíne, ktoré zrejme poputujú do dražby. Okrem toho divákov čaká aj už tradičné pozápasové korčuľovanie spoločne s hráčmi Dukly a prestávkach tiež súťaže o hodnotné ceny. Deti sa môžu tešiť na Mikuláša, ale aj čerta a anjela. Dukla sa prednedávnom predstavila v špeciálnych čiernobielych dresoch, ktoré sa už úspešne vydražili a výťažok z dražby poputuje na podporu nevidiacich a slabozrakých.

HC Košice

Na východe stavili dnes na Mikuláša, ktorý by mal aj so svojimi pomocníkmi zavítať do Steel arény a potešiť tak prítomné deti. V špeciálnych dresoch sa však Oceliari predstavia až po reprezentačnej prestávke, v zápase proti Banskej Bystrici. Domáci nastúpia v retro dresoch, informácie k tomuto zápasu však budú doplnené neskôr.

HC Nové Zámky

Novozámčania už zápas v špeciálnych dresoch odohrali, na Dušičky sa predstavili v dresoch s vyobrazením kostlivca, ktoré sa takisto už úspešne vydražili.

HK Dukla Ingema Michalovce 

Michalovčania si síce špeciálne dresy nepripravili, no na Mikuláša čaká fanúšikov “plyšákový zápas”, podobne ako tomu bolo v Nitre minulý týždeň. V Michalovciach však plyšové hračky poputujú na ľad až po prvom góle, ktorý domáci vsietia do brány svojho dnešného súpera, Miškovca. Plyšové hračky poputujú deťom do detských domovov, prítomných divákov, najmä tých detských, však poteší sladké prekvapenie a v prestávke detská streľba na bránku o pekné ceny.  Zaujímavosťou je, že hráči DVTK si “užijú” plyšákový zápas v tejto sezóne dvakrát, okrem Michaloviec ho totiž zažijú aj v domácom prostredí, v nedeľu proti Novým Zámkom.

Čo sa týka ostatných mužstiev, je možné, že v priebehu Vianoc, prípadne po nich taktiež nastúpia v špeciálnej sade dresov, takáto akcia sa chystá napríklad v Poprade, o čom samozrejme budeme informovať.

Autor: Radovan Slávik

Zdroje: FB stránka HC Nové Zámky, www.hco5.sk, www.youtube.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*