Rozpis prípravných zápasov tipsportligistov (1.8.2019 – 11.8.2019)

Blíži sa nám mesiac august, čo znamená, že na rad sa dostávajú aj prvé prípravne duely! Hokejoví fanúšikovia si konečne budú môcť nájsť cestu na štadión, aby po krátkej pauze konečne opäť videli svoje tímy a obľúbencov na ľade. Naša redakcia si pre vás pripravila rozpis všetkých prípravných duelov tipsportligových tímov v prvých dvoch týždňoch. Samozrejme, takýto prehľad vám budeme ponúkať pred začiatkom každého týždňa a odkaz naň, ale aj na pravidelné výsledky týchto zápasov budete môcť nájsť na našom Facebooku alebo Instagrame. Poďme teda na to!

1. augusta (štvrtok)

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad
Kolotoč prípravných duelov sa roztočí už dnes na Liptove. Domáci MHk 32 privíta v súboji dvoch účastníkov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Poprad. Pre oba celky pôjde o prvý prípravný duel a predovšetkým na strane hostí ešte nemožno počítať s účasťou niektorých legionárov. Naopak, na strane domácich dosť možno nastúpi lotyšská dvojica, Karlis Ozolins a Martins Lavrovs, ktorá je aktuálne na skúške. Zatiaľ, čo káder Liptákov je stále vo fáze skladania, Poprad má menoslov pravdepodobne kompletný.

4. augusta (nedeľa)

HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava
V rámci štvrtého ročníka Mountfield Cupu, ktorý sa koná v Hradci Králove sa uskutoční aj prvý prípravný duel Slovana Bratislava na novú sezónu. Práve tento zápas otvorí celý turnaj, na ktorom sa okrem týchto celkov predstaví aj domáci usporiadateľ Mountfield Hradec Králove a účastník KHL, Spartak Moskva. V tíme Pardubíc pôsobí aj viacero Slovákov – Radoslav Tybor, Marek Hovorka, Juraj Mikuš, Michal Ivan a aj junior, Martin Bučko. O zmluvu zabojuje aj dvojica Lukáš Kozák a útočník Radovan Bondra.

5. augusta (pondelok)

HK Mountfield Hradec Králove – HC Slovan Bratislava
V pondelok v akcii opäť Slovan a znovu v rámci Mountfield Cupu. Tentoraz už proti domácemu Hradcu, účastníkovi českej extraligy, ale aj hokejovej ligy majstrov (CHL). Aj v drese tohto českého zástupcu možno nájsť slovenskú stopu v podobe obrancu Mislava Rosandiča a útočníkov Lukáša Cingela a Mateja Pauloviča. Okrem iného, v tíme pôsobia aj bývalí hráči Slovana. Kapitánom Hradca je Radek Smoleňák, no a medzi jeho spoluhráčov patrí aj Lukáš Vopelka, Rudolf Červený, či gólman, Marek Mazanec.

MHC Nové Zámky – HK Levice
Na úvod ďalšieho týždňa si užijú svoju porciu hokeja aj na juhu Slovenska. V súboji extraligistu s prvoligistom sa stretnú Nové Zámky a Levice. Pre Levičanov to bude už v poradí druhý prípravný zápas, keďže v sobotu (3.8.2019) si doma zmerajú sily s maďarským, Gyergyói Hoki Klub. Aj keď na prvý pohľad by mali byť domáci hokejisti favoritom tohto stretnutia, v príprave je výsledok až druhoradý. Levice budú navyše v novom ročníku v pozícii farmárskeho tímu HK Nitra.

6. augusta (utorok)

MHC Nové Zámky – HKM Zvolen
Hneď deň na to, opäť hokej v Nových Zámkoch. Tentokrát už papierovo ťažší a atraktívnejší duel, proti Zvolenu. Táto dvojica sa bude pravidelne stretávať aj v Tipsport lige, takže pre obe mužstva by mohol byť tento zápas akousi spätnou väzbou smerom do ďalšej fázy prípravy. Novozámčanov v lete okrem iného posilnil aj Martin Andrisík, teda práve bývalý hráč Rytierov. Zvolen dosť možno nastúpi do zápasu ešte bez zámorských posíl, ktoré sa majú do prípravy zapojiť o niečo neskôr, v priebehu tohto týždňa.

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš
Po päťdňovej pauze si sily opäť zmerá dvojica Poprad a Liptovský Mikuláš. Tradičný dvojzápas v príprave, kedy si kluby “vraciajú” výhodu domáceho prostredia.

HC Kometa Brno – HK Dukla Trenčín
Vojaci nastúpia hneď v úvode svojej prípravy na veľmi kvalitný zápas. Cestovať budú do susedného Česka, kde ich privíta domáci gigant, Kometa Brno. Zástupca CHL a v počte víťazstiev najúspešnejší český hokejový klub bojuje každoročne v nabitej domácej súťaži o najvyššie priečky, a tak má Trenčín šancu získať cenný skalp, aj keď ide len o prípravu. Marek Čiliak, Ivan Baranka, Tomáš Malec a aj Silvester Kusko sú zástupcami slovenskej národnosti v Brne.

7. augusta (streda)

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva
Posledný duel Belasých v rámci Mountfield Cupu. To najťažšie na záver. Novoposkladaný káder klubu z hlavného mesta Slovenska čaká ruský gigant, Spartak Moskva. Celkovo tento turnaj s mimoriadne kvalitným obsadením môže Slovanistov kvalitne pripraviť jednak na ďalšie prípravné zápasy, ako aj na ligu samotnú. Svätyňu účastníka KHL chráni člen širšieho reprezentačného kádra, Július Hudáček.

8. augusta (štvrtok)

HC Bratislava – HC´05 iClinic Banská Bystrica
Po prvýkrát vykorčuľujú na ľad do zápasu aj Banskobystričania. Vo štvrtok, 8. augusta sa presunú do hlavného mesta Slovenska, kde na nich čaká o niečo menej známy bratislavský klub, HC Bratislava. Bystričania už aktuálne zarezávajú pokope, aj so všetkými legionármi, čo znamená, že je viac než možné, že do duelu s Bratislavčanmi nastúpia s plnou silou. Na úradujúceho majstra však čaká prvoligový ašpirant na boj o postup, pre ktorého to bude rozhodne kvalitná previerka.

HK Poprad – Comarch Cracowia
Poľský vicemajster pricestuje pod Tatry, aby si zmeral sily s Kamzíkmi. Krakow sa o pár týždňov neskôr predstaví aj na tradičnom Tatranskom pohári, ktorý sa koná práve v Poprade. Na turnaji však budú Poliaci figurovať v skupine B, Podtatranci v skupine A. V drese neúspešného finalistu poľskej ligy z minulej sezóny pôsobí aj trojica Čechov, ktorá je fanúšikovi Tipsport ligy dobre známa práve z pôsobenia u nás. Brankár Miroslav Kopřiva hájil farby Košíce, kde však rozhodne nepresvedčil. Obranca Miloslav Jáchym odohral práve v Poprade necelé štyri sezóny a fanúšikom Kamzíkov je určite dobre známe aj meno Aleš Ježek. Rodák z Tábora si na Slovensku zahral za Poprad a Žilinu.

VHK ROBE Vsetín – HK Dukla Trenčín
Hráči tímu spod hradu Matúša Čáka odohrajú svoj druhý prípravný duel v Česku vo štvrtok. Ich súperom bude Vsetín, ktorý pôsobí v druhej najvyššej českej súťaži. Práve do tímu z juhovýchodu Čiech prestúpil pred sezónou, v Tipsport lige ostrieľaný, Martin Dudáš, ktorý pôsobil aj v tíme Trenčína.

9. augusta (piatok)

HK Dukla Michalovce – DVTK Miškovec 
Maďarský účastník Tipsport ligy z Miškovca sa prvýkrát v rámci prípravy predstaví na ľade nováčika z Michaloviec.  Oba celky majú káder pre ročník 2019/2020 viac-menej hotový. Pre tím z Maďarska bude určite veľkou stratou brankárska opora, Adam Vay, ktorý po sezóne prestúpil na sever Európy. Východniari počas letnej prípravy prišli o dvoch hráčov, ktorí mali byť výraznými posilami do obranných radov.

10.augusta (sobota)

HC´05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Michalovce
Klub z východu Slovenska pricestuje v sobotu, 10. augusta do Zvolena, aby vyzval úradujúceho majstra z Bystrice. V ročníku 2018/2019 boli na trase Banská Bystrica – Michalovce dvaja hráči, Matej Giľak a Mário Róth. Pričom v sezóne 2019/2020 bude pôsobiť v drese Líšok Matej Giľak. Druhý menovaný, Mário Róth zas v tíme Baranov. Uvidíme ako prvá vzájomná konfrontácia majstrov prvej a druhej najvyššej súťaže dopadne.

autor: Silvester Bobko

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*