ROZHOVOR: LADISLAV ŠČURKO CHCE BYŤ NÁPOMOCNÝ MUŽSTVU, DÚFA V PLAY-OFF

V úplne prvom rozhovore stránky Time-out, sme na krátky rozhovor oslovili 32-ročného krídelníka Detvy – Ladislava Ščurka. Vysoký útočník strávil minulú sezónu v drese Detvy, kde zaznamenal v 54 zápasoch 28 bodov za 17 gólov a 11 asistencíí, čím sa stal 3.najproduktívnejším hráčom svojho mužstva. Odchovanec tímu HK Spišská Nová Ves už ochutil aj pocit víťaza najvyššej slovenskej súťaže. Stalo sa tak v sezóne 2008/2009, keď ligu ovládli Košice. Ladislav Ščurko určite patrí medzi výrazné osobnosti Tipsport ligy a preto nás veľmi teší, že si našiel chvíľku čas aj na našu stránku.

Ako hodnotíte historicky prvú sezónu Detvy v Tipsport lige ? Čo ste si z nej zobrali ?

“Tak ako sa vraví, zaplatili sme dosť krutú nováčikovskú daň, kde tých prehier na našom konte bolo strašne veľa, čo sa opakovať nesmie. Samozrejme sme sa z toho poučili a nabrali taký nový rozhľad extraligového hokeja, v ktorom aj malá chybička dokáže rozhodnúť a stáť nás dôležité body. Preto si myslím, že v tomto budeme viac zodpovedný a hlavne musíme byť dôrazný v premienaní šancí.”

Aké sú vaše osobné a tímové ciele pred sezónou ?

“Mojim osobným cieľom je byť nápomocný mužstvu v každom zápase. Tímovo by sme asi chceli výkonnostne stúpať, aby sa to odzrkadlilo v tabuľke a aby sme si tento rok zahrali play-off.”

Ako hodnotíte prípravu HC 07 Detva ?

“Na ľade sme začali už 9.7 pod trénerom Josefom Turekom a myslím si, že pripravený sme dobre. Mali sme aj nejaké prípravné zápasy, kde sme doladili detaily. Len ako vravím, je to hokej a tam sa deje všetko možné. Myslím si, že pravé previerky ako sme na tom, ukážu prvé zápasy.”

Máte nejaký predzápasový rituál ?

“Ja osobne nie a ani také neuznávam. Všetko je to o tom, ako sa hráč pripraví v hlave, aby bol mysľou prítomný a potom vie zo seba vydať maximum.”

S kým si v šatni rozumiete najviac ?

“Asi s každým. Nejak si to nerozdeľujem na ľudí, ktorých nemám rád a ktorých môžem. S každým sa viem porozrprávať, dohodnúť a aj zvýšiť hlas, ak nerobí to čo má (smiech)”

V minulom ročníku, ste spoločne s Michalom Murčekom a Dávidom Videlkom vytvorili jednu z najúdernejších formácii v lige. Chcete na to nadviazať aj po odchode Dávida Videlku do Nových Zámkov ?

“Tak ak by sa dalo tak jasne že áno, hoc to bude ťažké, pretože s Dávidom sme sa videli už naslepo, vedel som, kde sa približne tým svojim štýlom pohybuje a tak mi tam už netrebalo pozrieť. Skratka som ho tam len hodil a bol tam (úsmev). Muro (Michal Murček pozn. red.) je zasa center zodpovedný v obrane. Dalo sa na neho spoľahnúť a tak sa to nejak vyskladalo, že táto chémia fungovala, čo nám nakoniec vynieslo toľko bodov. Túto sezónu zatiaľ tréner skúša, tak uvidíme kto sa chytí a ako to bude vyzerať prvé zápasy.”

Ako vnímate derby zápasy ? Či už sa jedná o derby proti Zvolenu, alebo “družobné” derby proti Banskej Bystrici ?

“Asi nijako. Sú to kvalitné mužstvá a chceme im ukradnúť nejaké body. Hoc musím priznať, že záujem fanúšikov nás núti podať lepší výkon a prejaví sa taká väčšia zodpovednosť aby sme šli na 120%, čiže asi tak to ovplyvní.”

Na Slovensku ste pôsobili aj v Košiciach. Fanúšikovia tam, vás naďalej berú ako svojho, nezabudli na vás a po zápasoch ste si od nich aj v minulom ročníku neraz vyslúžili potlesk, alebo skandovanie vášho mena. Ako to vnímate ?

“Samozrejme, že to človeka poteší. Veď nakoniec som aj Košičan a je to pekné, že sa nezabudlo, že sme vtedy vyhrali titul po desiatich rokoch. To čo sa stalo, sa udialo v mojom súkromnom živote a hokej s tým nemá nič spoločné.”

 

Ladislavovi ešte raz takto na diaľku veľmi pekne ďakujeme za poskytnutie rozhovoru a v novej sezóne prajeme veľa osobných a tímových úspechov, držíme palce!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*