TIME-OUT PROGNÓZA -> NOVÉ ZÁMKY

Posilniť káder patrí medzi tie najdôležitejšie úlohy vedenia a sledovať príchody nových hráčov do svojich obľúbených klubov, je veľmi atraktívne aj pre fanúšikov. Niektoré tímy boli počas letného prestupového obdobia na trhu veľmi aktívne. Medzi ne patrí aj účastník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – MHC Nové Zámky.

Možno hlavným problém Novozámčanov v posledných sezónach bola zohratosť a stabilita ich kádra. Aj napriek tomu, že sa v Nových Zámkoch vystriedalo veľké množstvo kvalitných hráčov, len málo z nich sa dokázalo v kádri udržať počas celej sezóny. Či sa mužstvo ustáli a v klube sa vystrieda menej hráčov ako po minulé sezóny uvidíme už v následujúcom ročníku Tipsport ligy. Na starosť to bude mať aj hlavný tréner Milan Jančuška, so svojim asistentom a bývalým spoluhráčom Jerugošom Bačom. Naposledy sme mohli túto dvojicu vidieť na lavičke Oceliarov z Košíc, kde však veľmi prekvapivo museli skončiť. V minulom ročníku sa na lavičke vystriedala až trojica trénerov – dvaja Češi (Ladislav Lubina a Miroslav Mach) a jeden Slovák (Štefan Mikeš).

53. To je počet hráčov, ktorý sa objavili v drese Nových Zámkov v minulej sezóne. Pre zaujímavosť, v Tipsport lige to je najviac v ročníku 2017/2018. Z tohoto počtu uvidíme v tomto ročníku v drese mužstva z juhu Slovenska len šiestich. Budú to obrancovia Samuel Hain, MIchal Novák a Peter Trávniček a útočníci Branislav Fábry, Richard Ondrušek a Adam Zbořil. Keby sa Novým Zámkom podarilo udržať vo svojom mužstve aspoň polovicu hráčov, ktorý v ich drese pôsobili aj v minulej sezóne, kvalitatívne by sa vedeli vyrovnať aj tímom ako Trenčín, Banská Bystrica, alebo Zvolen. Veď predsa, v minulom roku by sme u Novozámčanov našli aj mená ako Baroš, Hruška, Husák, Prapavessis, Kovačevič, Salija, Cetkovský, Lotyši Koba a Maris Jass, Schultz, Škoda, Špirko, Štumpf, Tibenský, alebo aj Róbert Varga. Aj napriek odchodu takéhoto počtu hráčov, Nové Zámky výrazne posilnili! Medzi tri žrde prichádza z konkurenčného Liptova Andrej Košarišťan. V obrane uvidíme hráčov ako Janis Andersons, ktorý na Slovensku pôsobil aj v Trenčíne a Zvolene, no do Nových Zámkov prichádza zo Žiliny spoločne s Andrejom Hatalom, Radimom Hruškom, Jurajom Juríkom, Tomášom Pospíšilom, ale aj Patrikom Rogoňom. V Nových Zámkoch mal pôsobiť aj Čech Michal Švihálek, ten však napokon ešte pred začiatkom sezóny ukončil kariéru. Nové Zámky lovili okrem Žiliny aj u ďalšieho konkurenta. Z Nitry prichádza skúsený Peter Ordzovenský spoločne s rovnako ostrieľanými útočníkmi – bratmi Henrichom a Jakubom Ručkayovcami. V obrane bude pomáhať další ex-NItran Peter Konig, ktorý prichádza z Popradu. V útoku nájdeme aj Čecha Dávida Videlku. Ten sa v minulej sezóne stal najproduktívnješím hráčom Detvy a pre Nové Zámky je tak obrovskou posilou! Rozhovor s týmto útočníkom nájdete už onedlho na našom webe.

Menšou kozmetickou úpravou je aj názov klubu. HC Nové Zámky sa zmenilo na MHC Nové Zámky (Mestský hokejový klub). Redakcia time-out si myslí, že Nové Zámky budú v tejto sezóne určite úspešnejšie, ako v tých minulých. Posilnenie kádra vyzerá byť prospešné aj v prípravných zápasoch, kde sa darí Novým Zámkom veľmi dobre. Preto si myslíme, že prvá šestka nemusí byť vôbec nereálna. Ak vedenie a tréneri udržia hráčov v klube a mužstvo bude stabilnejšie ako minulé sezóny, v ktorých HC bojovali o play-off do posledných chvíľ, MHC môžu kľudne zažit veľmi úspešnú sezónu.

Opäť nás zaujíma Váš názor! Čo očakávate od Nových Zámkov v tejto sezóne vy ? Kam to dotiahnú ? Odpovede na tieto otázky nám môžete poskytnúť prostredníctvom našej Facebookovej alebo Instagramovej stránky, kde nás nájdete pod názvom timeoutsk.sk. Budeme veľmi radi ak nám zanecháte LIKE, respektíve follow. A NEZABÚDAJTE!!! Ak máte radi hokej, chcete písať články, alebo vás baví práca s grafikou a chcete pomôcť zaujímavému projektu, neváhajte nás kontaktovať 🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*