PROGNÓZA 55. KOLA TIPSPORTLIGY

Dnes nás čaká posledné kolo tohtosezónnej základnej časti Tipsport ligy, tým pádom aj posledná predzápasová prognóza z našej dielne. Poznáme už víťaza základnej časti aj tím, ktorý skončí na poslednom mieste. Niekoľko otáznikov však zostalo až do konca základnej časti a ich rozlúsknutie prinesú dnešné duely. Najsledovanejším bude zrejme zápas o šieste miesto a súboj na diaľku medzi Zvolenom, Nitrou a Košicami. Máme sa preto na čo tešiť aj dnes.

HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad

Banskobystričania privítajú na svojom ľade Poprad. Obom mužstvám nepôjde už o nič, Barani skončia bez ohľadu na výsledok na prvom mieste, Poprad aj po odrátaní troch bodov na mieste piatom. Môžeme predpokladať, že Barani sa budú chcieť v domácom prostredí “rozlúčiť” so základnou časťou výhrou, hoci sa stretnú s neobľúbeným súperom. Motiváciou môže byť pre nich, že po dueli dostanú pohár Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti Tipsport ligy, a tak budú chcieť zisk tejto trofeje potvrdiť víťazstvom. Formu na to majú, vyhrali posledných päť duelov v rade. Poprad naopak v nedeľu svoju víťaznú sériu ukončil a zo zápasu s Liptákmi si odniesol prehru (2:5). Cieľom oboch mužstiev pred play – off bude snaha nezraniť sa, a tiež si pred dôležitými zápasmi spraviť chuť víťazstvom. Z neho sa však môže tešiť len jedno mužstvo.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:5 (v); 1:2 (v); 2:5 (v); 3:2

HC Košice vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš

Pre Liptovský Mikuláš nejde v zápase s Košicami o nič. Bez ohľadu na výsledok skončia na 11. mieste a dnešným duelom sa im tak sezóna končí. V Liptovskom Mikuláši ju určite nebudú hodnotiť najlepšie, napriek problémom so štadiónom je však pozitívom, že Liptáci napokon nejdú do baráže. V nedeľu sa v domácom prostredí aspoň rozlúčili víťazstvom 5:2 nad Popradom, no výsledok zápasu Detva – MAC im do karát nezahral. Naopak Košičania majú o čo hrať, stále je tu šanca na tretie a dokonca aj druhé miesto v tabuľke. Konečné umiestnenie však nemajú úplne vo svojich rukách, závisieť bude aj od výsledkov zápasov vo Zvolene a Detve. Istotou ale je, že Oceliari neskončia horšie ako na štvrtom mieste. S tým zrejme na východe republiky celkom spokojní nebudú, pozícia nie je príliš ideálna najmä v prípade postupu do ďalších častí play – off. V nedeľu si Košice poradili so Žilinou 7:1, v zápase sa rozhodlo o definitívnom 12. mieste pre žilinských Vlkov. Favoritom sú Oceliari aj tentokrát, s jedenástym tímom tabuľky by si mali poradiť bez väčších problémov.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:2; 7:1 (v); 1:0; 2:1 (v)

HC 07 Detva vs. HK Nitra

Zápas Detvy s Nitrou prinesie zaujímavý duel. Oba tímy si ešte môžu vylepšiť tabuľkové postavenie, no ani prípadná výhra im na to stačiť nemusí, závisieť bude najmä od toho, koľko bodov si dnes pripíše Zvolen a MAC Újbuda. Nitra v nedeľu spravila podstatný krok na priblíženie sa k druhému miestu, Zvolen v dramatickom a peknom zápase porazila 4:2. I tak však ani prípadná výhra nad Detvou nemusí stačiť na posun na druhé miesto. Istotou však je, že výhra nad Detvou by Nitre zabezpečila, bez ohľadu na výsledok zápasu Košíc a Liptovského Mikuláša, tretie miesto. Fanúšikovia i funkcionári budú určite sledovať aj dianie v Nových Zámkoch, kde sa môže rozhodnúť o ich súperovi v prvom kole play – off. Desiata Detva má teoretickú šancu aj na deviate miesto, do tejto situácie sa však dostala sama. Prispela k tomu najmä séria šiestich prehier Detvy za sebou a nedeľňajší vzájomný zápas s MAC Újbuda (3:4). Favoritom je preto hosťujúci tím, ktorý ťahá sériu šiestich víťazstiev v rade.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:6 sn; 2:3 pp (v); 3:4; 2:8 (v)

HKM Zvolen vs. MsHK DOXXbet Žilina

Zvolen sa v tabuľke vyššie posunúť nemôže. Ak si však chce udržať druhé miesto, nad Žilinou musí zvíťaziť, prípadne dúfať, že dvojica Košice a Nitra zakopne. Na to sa však spoliehať nemôže, situáciu má stále vo svojich rukách, a preto je jasné, že v domácom prostredí budú chcieť Rytieri zvíťaziť. Nemožno sa čudovať, sú jednoznačným favoritom okrem tabuľkového postavenia o tom hovorí aj bodový rozdiel medzi týmito dvoma mužstvami – 56 bodov. Žiline už nejde o nič, a tak sa môže šetriť na baráž. Zápas však môže brať aj ako určitú prípravu pred náročnými duelmi, kým sa totiž rozhodne vo finále prvej ligy, bude času na oddych dosť. Forma Žiliny je kolísavá, v posledných dueloch strieda prehry s výhrami. Naposledy nezvládla dôležitý duel proti Košiciam (1:7), a tým si zahatala možnosť posunu na lepšiu priečku v tabuľke. Rozlúči sa teda so základnou časťou výhrou, alebo zostanú tri body pod Pustým hradom?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 9:2; 5:1 (v); 2:4; 5:0 (v)

MHC MIKRON Nové Zámky vs. HK Dukla Trenčín

Zápas medzi Novými Zámkami a Trenčínom bude akiste najsledovanejším duelom aktuálneho kola, rozhodnem sa v ňom totiž o tom, ktorý z týchto dvoch tímov sa vyhne osemfinále play – off, a získa tak väčší čas na oddych. Aktuálne sú na tom lepšie Novozámčania, na šiestom mieste majú pred Duklou náskok dva body. Trenčania tak na posun na šieste miesto musia vyhrať v riadnom hracom čase. Forma Dukly je momentálne lepšia ako Nových Zámkov, vyhrali tri zápasy v rade, naposledy nad silným Miškovcom doma 3:0. Naopak mužstvu z južného Slovenska posledné zápasy nevyšli, v nedeľu prehrali na ľade Banskej Bystrice 1:3, hoci priebeh zápasu bol dlho vyrovnaný. Nápravu preto môžu učiniť už dnes, na domácom ľade proti Trenčínu. Zaujímavý duel by sa mal hrať pred plnými tribúnami, veľký výjazd chystajú aj fanúšikovia Trenčína, môžeme preto očakávať skvelú atmosféru.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:2; 4:0 (v); 3:1; 2:1 (v)

DVTK Jegesmedvék Miškovec vs. MAC Újbuda

Hoci ide o zápas medzi ôsmym a deviatym tímom tabuľky, bodový rozdiel je výrazný – 22 bodov. Je isté, že Miškovec skončí na ôsmom mieste, a to aj v prípade dnešného víťazstva. Z tohto hľadiska im tak už o nič nejde. Ak chce však MAC zostať na deviatom mieste, musí dnes zvíťaziť alebo sa spoliehať na prehru Detvy. V takomto prípade by práve zápas medzi MAC a Miškovcom bol generálkou pred nadchádzajúcim osemfinále play – off, možno predpokladať, že oba tímy k zápasu pristúpia zodpovedne a na svojho súpera sa budú chcieť pripraviť. Otázkou je, či nepôjde o posledný maďarský duel v najvyššej súťaži, budúcnosť oboch mužstiev v Tipsport lige zatiaľ jasná nie je.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:3 pp; 2:4 (v); 2:0; 2:0 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: MHC MIKRON Nové Zámky vs. HK Dukla Trenčín

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Mário Moravský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*