PROGNÓZA 53. KOLA TIPSPORTLIGY

22. február prináša posledné piatkové kolo základnej časti v tejto sezóne, tri kolá pred jej samotným koncom. Umiestnenie jednotlivých tímov v tabuľke však stále nie je jednoznačné, zmeny môžu nastať prakticky na každej priečke. Tipsportligovú hádanku určite napomôže vyriešiť už jej 53. kolo, my sme sa naň preto pozreli cez našu optiku.

MsHK Žilina vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš

Hoci pre obe mužstvá ide o dôležitý zápas, pre domácich mu môžeme dať prívlastok aj najdôležitejší zápas sezóny. V tomto dueli, ktorý bude jedným z najsledovanejších zápasov 53. kola, platí – Žilina musí, Mikuláš môže. Ak chce vykresať poslednú iskierku nádeje na vyhnutie sa baráži, musí v piatok nad Liptovským Mikulášom vyhrať, najlepšie v riadnom hracom čase. Akýkoľvek iný výsledok posiela domácich Vlkov definitívne do bojov o udržanie si Tipsportligovej príslušnosti aj na budúci rok. Už dnes je pri tom jasné, že v prípadnej baráži by sa stretli s jedným z dvojice Michalovce – Martin (finalisti prvej hokejovej ligy). Pre Liptákov je na druhej strane zápas dôležitý aj tým, že prípadným víťazstvom by sa nie len že vyhli baráži, ale stále by ešte mali aspoň teoretickú šancu aj na 10. miesto, ktoré zaručuje osemfinále play – off. Na desiaty MAC aktuálne strácajú 6 bodov, rovnaký je aj ich náskok pred poslednou Žilinou. Oba celky, Žilina aj Liptovský Mikuláš, sú však mimo formy, z posledných siedmych zápasov vyhrali iba jeden, Žilinčanom sa aspoň podarilo nazbierať zopár bodov za prehry po predĺžení, resp. samostatných nájazdoch. Práve to im čiastočne pomohlo k priblíženiu sa na jedenáste miesto, no stačiť to nemusí. V prospech Žiliny hrá domáce prostredie, vzájomné zápasy v tejto sezóne a psychická výhoda sú však na strane hostí. Tí vyhrali tri zo štyroch duelov, v tom ostatnom dokonca Žilina ani nedokázala streliť gól. Či teda zostane pomyselný Čierny Peter v rukách Žiliny, alebo sa bude bojovať až do posledného kola, uvidíme už v tomto dôležitom zápase.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:3; 2:6 (v); 1:2; 0:4 (v)

HC Košice vs. HK Nitra

Aj v tomto zápase ide o dôležité body, či už pre domáce Košice, alebo hosťujúcu Nitru. Oceliari by sa mohli ešte stále dostať aj na prvé miesto tabuľky, Nitra môže skončiť najlepšie druhá (minimálna teoretická šanca na prvé miesto by vyžadovala tri prehry Banskej Bystrice v riadnom hracom čase, čo pri jej aktuálnej forme považujeme za takmer nereálne). Postup do štvrťfinále však majú oba celky už istý, a tak je v prvom rade dôležité, odohrať posledné tri stretnutia základnej časti bez zranenia. Nitra vyhrala štyri zápasy v rade, treba však dodať, že sa stretla so súpermi z posledných miest ligovej tabuľky. Košice sú súperom z iného súdka, avšak prehra v ostatnom zápase s MAC Újbuda (1:3), s ktorým majú Oceliari dokonca negatívnu bilanciu, nasvedčuje, že zdolateľné určite sú. Navyše Corgoni počas tejto sezóny v metropole východu ešte nezvíťazili, majú teda svojmu súperovi čo vracať. Motiváciou pre hostí je tiež možnosť preskočiť v tabuľke štvrtý Poprad, ktorý si zápas 53. kola už predohral.

Tip redakcie: X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:1; 6:1; 3:5 (v); 4:3 (v)

HC 07 Detva vs. HK Dukla Trenčín

Nie je to tak dávno, čo títo dvaja súperi bojovali proti sebe v baráži o našu najvyššiu súťaž, a nie jedenému fanúšikovi oboch táborov pri vzájomných zápasoch napadne rivalita, ktorá vtedy vznikla. Zdá sa, že títo dvaja súperi sa proti sebe v baráži stretnú opäť, tento krát však pôjde o baráž o play – off. Rivalita však bude rovnaká, možno aj väčšia. Zápas medzi Detvou a Trenčínom je tak akousi generálkou pred možným stretnutím týchto dvoch mužstiev v osemfinále play – off. Domáci sú v horšej forme, posledné štyri zápasy prehrali, naposledy proti Banskej Bystrici vysoko 3:7. Trenčania sú na tom o niečo lepšie, striedajú však prehry s výhrami. V ostatnom zápase zdolali silný Zvolen v bojovnom stretnutí 3:2 po samostatných nájazdoch. Na tento úspech budú chcieť nadviazať aj proti ďalšiemu stredoslovenskému súperovi – Detve. Podarí sa im to?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:4; 4:2 (v); 2:3 sn; 4:5 (v)

DVTK Jegesmedvék Miškovec vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Banskobystričania nastúpia na Miškoveckom ľade proti súperovi, s ktorým z posledných zápasov nemajú ideálnu bilanciu. Z celosezónneho hľadiska majú zo štyroch vzájomných zápasov obe mužstvá po dve víťazstvá, a tak je celková bilancia vzájomných zápasov maximálne vyrovnaná. Vyrovnaným bude pravdepodobne aj tento duel, hoci z hľadiska formy je na tom lepšie Banská Bystrica. Kým Miškovec posledné dva zápasy prehral (v oboch prípadoch tesne, výsledkom 1:2), Barani prehrali naposledy na začiatku februára, v zápase pod holým nebom, a odvtedy sa tri krát radovali z plného bodového zisku. Tentokrát však priebeh nemusí byť tak jednoznačný, defenzívna hra Miškovca Baranom nesedí. Dokážu aj napriek tomu zvíťaziť, alebo body zostanú v Maďarsku?

Tip redakcie: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:5; 1:3 (v); 1:0; 3:2 sn (v)

HKM Zvolen vs. MAC Újbuda

V zápase medzi Zvolenom a MAC Újbuda je jednoznačným favoritom domáci Zvolen. Nesmieme však zabúdať, že Zvolen už raz doma s MAC zakopol, kedy prehral vysoko 1:6. V tom čase však Zvolenčania prežívali menej vydarené obdobie. Hoci tentokrát je forma Zvolena lepšia, ostatné tri zápasy nevyšli pre Rytierov úplne podľa ich predstáv. V tom poslednom podľahli Dukle Trenčín 2:3 po samostatných nájazdoch. Aj vďaka tomu Zvolen už nie je v tesnom súboji o prvé miesto, na Banskú Bystricu momentálne stráca 5 bodov. Šanca tu ale stále je, rovnako aj predpoklad, že Zvolenčania budú bojovať o prvé miesto až do konca základnej časti. K tomu však musia najbližšie zdolať MAC Újbuda, ktorý síce nie je v najlepšej hernej forme, no naposledy si doma poradil s Košicami 3:1.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:3; 3:2 pp (v); 1:6; 3:2 pp (v)

MHC MIKRON Nové Zámky vs. HK Poprad

Zápas medzi Novými Zámkami a Popradom predohrali 29. januára, z víťazstva 5:2 sa v tomto zápase radovali domáci Novozámčania.

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: MsHK Žilina vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Mário Moravský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*