PROGNÓZA 51. KOLA TIPSPORTLIGY

51. kolo našej najvyššej súťaže prinesie „odvety“ za nedávno odohrané zápasy tesne pred začiatkom reprezentačnej prestávky. Znovu sa tak môžeme tešiť na chuťovky ako duel Košíc a Trenčína, či pohronské derby medzi Zvolenom a Banskou Bystricou, ale aj na ďalšie nemenej zaujímavé zápasy. Náš pohľad na ne sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

HK Nitra vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš

Domáci Corgoni privítajú druhého z troch súperov bojujúcich o vyhnutie sa baráži v rade. Po zdolaní MAC Újbuda v divokom zápase v stredu (6:4) privítajú v piatok Liptovský Mikuláš. Aj tento zápas bude pre domácich z radov „povinných víťazstiev“, i keď Liptáci tento rok už raz Nitru zdolali. Ich aktuálna forma však nenasvedčuje tomu, že by sa podobný výsledok mal opakovať. Séria prehier Liptovského Mikuláša v rade je momentálne na čísle 5, Liptáci však okrem toho nedávajú príliš veľa gólov – v posledných piatich zápasoch len 4, čo v priemere nie je ani jeden gól na zápas. S takou streleckou „úspešnosťou“ sa vyhrávať nedá, a Liptáci si to určite uvedomujú. Prekonať túto nepriaznivú štatistiku však v Nitre jednoduché mať nebudú. Hoci Nitra nedisponuje najlepšou obranou a aj brankárska dvojica patrí v lige k priemeru (Šimboch – 91,82 %, Foltán -91,44 %), jej útočná sila je však enormná a iba jeden jediný presný zásah ju delí od méty 200 gólov v tejto sezóne. Je teda vysoko pravdepodobné, že jubilejný dvestý gol dosiahnu Corgoni v domácom prostredí v piatok proti Liptovskému Mikulášu. Ktorý z nitrianskych útočníkov si ho pripíše na svoje konto?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 0:4; 5:0; 3:2 pp (v); 7:1 (v)

HC Košice vs. HK Dukla Trenčín

Zápas medzi Košicami a Trenčínom je jedným z ťahákov tohto kola. Košičania si stredajšou prehrou s Banskou Bystricou (1:5) mierne skomplikovali šancu na víťazstvo v základnej časti, ich aktuálna strata na prvé, resp. druhé miesto je však len štvorbodová, a tak stále nie je nič stratené. Proti Trenčínu budú chcieť Oceliari zvíťaziť a túto bodovú stratu dohnať. Platí, že domáci sú favoritom, hovorí o tom nie len tabuľkové postavenie, ale aj vzájomné zápasy v tejto sezóne. Oceliari doma proti Dukle ešte nezaváhali, v ostatnom vzájomnom zápase dokonca zvíťazili aj na ľade Trenčína. Keďže to nebolo tak dávno, Trenčania budú chcieť svojmu súperovi túto prehru oplatiť. Na to však musia podať lepší výkon ako v stredu, kedy si zo zápasu so Žilinou odniesli „iba“ dva body za víťazstvo po predĺžení (3:2). Počítať musia aj s tým, že Košice budú náročnejším súperom, a tak musí byť výkon Dukly sto percentný. Hoci ich Detva zospodu tabuľky ohroziť už nemôže, čo najlepšia východisková pozícia v osemfinále play – off bude pre Duklu dôležitá.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:1; 1:3 (v); 4:0; 6:3 (v)

MsHK DOXXbet Žilina vs. MAC Újbuda

Pre domácu Žilinu dôležitý, avšak ešte nie existenčný zápas. Body proti MAC sú však potrebné, vzhľadom na postavenie v tabuľke ide o „ľahšieho“ súpera. Vlkom sa podarilo v stredu získať na ľade Trenčína bod po predĺžení (2:3), i keď mali našliapnuté aj na víťazstvo. Toho sa však nedočkali a pripísali si tak už v poradí piatu prehru v rade. I napriek prehre sa im však podarilo znížiť stratu na jedenáste miesto o jeden bod na aktuálnych šesť, sú preto stále v hre aj o túto priečku. Budapeštianskemu celku návrat po reprezentačnej prestávke úplne nevyšiel, domáci zápas s Nitrou prehral (4:6), hrozivo vyzeral výsledok hlavne po prvej tretine – 0:6. Potom si však hostia vybrali slabšiu chvíľu a MAC dokázal znížiť, nie však otočiť priebeh zápasu. Žiline sa proti MAC v priebehu tejto sezóny darilo, no v ostatnom vzájomnom zápase sa to už nepotvrdilo a z víťazstva sa tešil maďarský celok. Miernym favoritom je domáca Žilina, bude však aj pod miernym tlakom, a tak je výsledok tohto duelu náročné odhadnúť.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 6:3; 3:2 pp (v); 4:2; 2:5 (v)

HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Podobná situácia ako bola pred 12. dňami nastáva v pohronskom derby aj tento krát. Opäť v ňom totiž pôjde o súboj o prvé miesto a opäť majú obaja aktéri zhodný počet bodov – tentokrát 104. Podobne sú mužstvá na tom aj v porovnaní útočnej sily – domáci Zvolen dokázal streliť o jeden gól viac (176) ako jeho dnešný súper. Aj obranné rady sú „silnejšie“ na strane Rytierov, tu je rozdiel presne 10 gólový. Predpokladať preto možno, že opäť pôjde o vyrovnaný duel (posledný skončil víťazstvom Zvolena 3:2), s mohutnou podporou oboch fanúšikovských táborov. Revanšovať sa za prehru budú chcieť určite aj Banskobystrickí hráči, máme sa preto načo tešiť.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:1; 2:3 (v); 2:3 sn; 3:2 (v)

DVTK Jegesmedvék Miškovec vs. MHC MIKRON Nové Zámky

Nové Zámky cestujú na pôdu svojho neobľúbeného súpera a zároveň súpera v boji o šieste miesto – Miškovec. Pred repre pauzou sa podarilo zvíťaziť Miškovcu, zároveň tým znížili stratu na šieste miesto. Ak by tento výsledok zopakoval aj dnes, strata by sa zúžila len na tri body a Miškovec by mal reálnu šancu na, fanúšikmi aj hráčmi určite vytúžené, šieste miesto. Vyhol by sa tým nepríjemným bojom v osemfinále play – off a získal by viac času na oddych. Či sa to však maďarskému celku podarí bude jasné asi až v posledných kolách základnej časti, výhodou pre fanúšikov je, že je o čo bojovať aj medzi mužstvami na stredných priečkach tabuľky. Nové Zámky v stredu nepodali najpresvedčivejší výkon, so zápasu s Detvou si odniesli dva body za víťazstvo po predĺžení (3:2). V bráne tímu z južného Slovenska sa po dlhšej pauze predstavil Košarišťan, predpokladať môžeme, že nastúpi aj v Miškovci. Z tohto pohľadu preto pôjde najmä o súboj brankárov na oboch stranách, a veľa gólov, podobne ako v ostatnom vzájomnom zápase, nepadne. Alebo si dnes brankári vyberú slabší deň?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:2; 3:0 (v); 6:2; 2:1 (v)

HC 07 Detva vs. HK Poprad

Detva mala v stredajšom zápase na dosah víťazstvo v Nových Zámkoch, uspokojiť sa nakoniec musela len s jedným bodom za prehru po predĺžení. I tak však mierne zvýšila náskok pred desiatym MAC-om, no stále sa jedná len o tri body. Domáci preto budú chcieť bodovať aj v dnešnom domácom zápase, hoci proti Popradu to ľahké nebude. Kamzíci tak isto bojujú o udržanie si štvrtej priečky v tabuľke, na to však vďaka známym okolnostiam potrebujú najmenej štyri body. Spoliehať sa pri tom musia hlavne sami na seba, a zatiaľ sa tejto filozofie aj držia. V stredu zdolali Zvolen (3:2), poradiť si určite budú chcieť aj s ďalším stredoslovenským mužstvom. Húževnatá Detva však nerozdáva body zadarmo, a tak nás na Podpoľaní čaká zrejme bojovný duel.

Tip redakcie: X2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 0:3; 0:4 (v); 3:4; 1:3 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*