PROGNÓZA 50. KOLA TIPSPORT LIGY

Tretia reprezentačná prestávka v priebehu tejto sezóny je za nami a po dlhšej prestávke tu máme opäť Tipsport ligu a jej 50. kolo. Netradične v stredu sa prehupneme do poslednej etapy základnej časti aktuálnej sezóny, ktorá sľubuje dramatické boje na oboch póloch ligovej tabuľky. Na to čo nás v stredu čaká sme sa pozreli aj v našej redakcii.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. DVTK Jegesmedvék Miškovec

Domácich čaká tretí zápas na zrekonštruovanom zimnom štadióne, ktorý však Liptákom dosiaľ šťastie nepriniesol. Hoci sa predstavili pred plným hľadiskom a v známom prostredí, na bodový zápis to či už proti Detve alebo naposeldy proti Nitre (1:7) nestačilo. Reparát číslo tri budú mať Liptáci v stredu, no ľahký súper ich určite nečaká. Privítajú totiž maďarský Miškovec, ktorý sa pred reprezentačnou prestávkou nachádzal vo veľmi dobrej forme a zvládol aj zápas proti Novým Zámkom, priamemu súperovi o šieste miesto, výsledkom 2:1. Liptovský Mikuláš ťahá sériu 4 prehier v rade, a len vďaka tomu, že rovnakú sériu má aj posledná Žilina, sú Liptáci stále na jedenástom mieste tabuľky. Ich náskok pred posledným tímom je však krehký a v prípade, ak budú prehry pribúdať, môže Žilina využiť situáciu a na posledné miesto vytlačiť práve Liptovský Mikuláš. Domáci si teda dôležitosť bodového zisku určite naplno uvedomujú a aj s využitím domáceho publika budú chcieť zvíťaziť. Presadiť sa proti najúspešnejšiemu brankárovi Tipsport ligy však jednoduché určite mať nebudú.

Tip redakcie: X2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:3; 4:2 (v); 0:3; 2:3 (v)

HK Poprad vs. HKM Zvolen

Aktuálny líder tabuľky sa predstaví pod Tatrami a zápas sľubuje zaujímavý hokej. Duel Popradu so Zvolenom bude tak jedným z ťahákov 50. kola Tipsport ligy. Zvolenčania zvíťazili v ostatných štyroch zápasoch, naposledy v derby zápase pod holým nebom pred návštevou sezóny nad Banskou Bystricou (3:2), priamym súperom o prvé miesto v tabuľke. Poprad pred prestávkou nebol v až tak ideálnej hernej forme, hoci posledné dva zápasy proti Žiline aj proti Detve zvládol, už tradične v tejto sezóne, musel vývoj zápasu otáčať vo svoj prospech. Proti útočne silnému Zvolenu by sa im takýto scenár nemusel podariť, preto bude dôležité, kto vsieti prvý gól. Navyše otáčať výsledok proti najlepšej obrane ligy, ktorú Zvolen aktuálne má, by bolo aj pri šikovnosti popradských útočníkov, pomerne náročné. Zo začiatku preto môžeme očakávať opatrný hokej a ani jeden tím určite nebude chcieť chybovať. Poprad na diaľku bojuje s Nitrou o lepšie umiestnenie pred play – off (4. resp. 5. miesto), body preto potrebuje. Získať ich však proti Zvolen nebude ľahké.

Tip redakcie: X2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:2 sn; 4:3 (v); 3:2 pp; 0:4 (v)

HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Košice

Súboj medzi druhým a tretím mužstvom tabuľky je jednoznačným zápasom kola. Forma oboch mužstiev je približne rovnaká, Košice sa pred prestávkou naladili víťazstvom nad Trenčínom (6:3), Barani si naopak odniesli z posledného zápasu prehru 2:3 proti Zvolenu. Aj bodový rozidel medzi týmito mužstvami je veľmi tesný, len 1 – bodový. V prospech Banskej Bystrice hrá séria šiestich víťazstiev v rade proti Oceliarom a samozrejme aj domáce prostredie. V tom sa Bystrici darí, v priebehu tejto sezóny doma prehrala len štyrikrát, zaujímavosťou je, že to vždy bolo výsledkom 2:3. Oba tímy majú stále šancu aj na prvé miesto v tabuľke, zároveň sú spolu so Zvolenom už istými štvrťfinalistami blížiaceho sa play – off. Víťaz tohto zápasu zároveň spraví dôležitý krok k lepšej pozícii v play – off, či to však budú domáci, alebo naopak hostia, ukáže až samotný duel. Ako sme už informovali v článku v priebehu týždňa, domáci nastúpia v špeciálnej bielo – ružovej edícii dresov, ktoré pôjdu následne do dražby.

Tip redakcie: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:1; 3:1 (v); 3:2 pp; 5:3 (v)

HK Dukla Trenčín vs. MsHK DOXXbet Žilina

Trenčín privíta Žilinu a obe mužstvá budú bojovať o dôležité body. Žilina v snahe vyhnúť sa baráži a s tým spojeným záchranárskym prácam, Trenčín v snahe vyhnúť sa osemfinále play – off. Obidva tímy majú k tomu približne rovnako „ďaleko“, Žiline chýba sedem bodov, Trenčínu osem. Favoritom zápasu je však domáca Dukla, i keď formou pred pauzou príliš neoslňovala. Tú však nemá ani Žilina, a preto sú sily v tomto ukazovateli pomerne vyrovnané. Rovnako tak aj neúspech v ostatnom zápase, Trenčín podľahol doma Košiciam (3:6), Žilina zase vonku Budapešti (2:5). V prospech Dukly hrá teda najmä domáce prostredie, tabuľkové postavenie, vzájomné zápasy a najmä kvalita kádra. Tú má Trenčín o poznanie lepšiu, a tak aj napriek spomenutým faktorom, je v zápase proti Vlkom jednoznačným favoritom. Potvrdiť to musí už len na ľade.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:0; 0:1 sn (v); 2:1 pp (v); 5:4

MHC MIKRON Nové Zámky vs. HC 07 Detva

Zápas medzi šiestymi Novými Zámkami a deviatou Detvou na prvý pohľad nevzbudzuje až takú atraktivitu ako v predošlých prípadoch. Aj tu je však o čo hrať, najmä v prípade Nových Zámkov. Tie ešte stále môžu skončiť na štvrtom mieste, no rovnako aj na mieste ôsmom. Pred play -off tak situácia Zámčanom nedovoľuje zaspať na vavrínoch. Detva si už svoju pozíciu vylepšiť nedokáže, musí si ju však udržať. Desiaty MAC je len dva body za ňou, a tak rovnako „núti“ Detvu k získavaniu bodov, čo je pre atraktivitu samotných zápasov len a len výhodou. Detvania v poslednom období striedali výhry z prehrami, v ostatnom zápase si pripísali na konto prehru (1:3) v Poprade. Nové Zámky sa z víťaznej vlny prehupli do mini série prehier, prehrali ostatné dva domáce zápasy – s Košicami (2:3 pp) a s Miškovcom (1:2). Proti Detve sa tak určite budú chcieť vrátiť späť na víťaznú vlnu. Podarí sa im to?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:0; 3:1 (v); 3:2; 0:5 (v)

MAC Újbuda vs. HK Nitra

Zápasy MAC a Nitry prinášajú zväčša veľa gólov, a to najmä z hokejok nitrianskych hráčov. Tí si počas reprezentačnej prestávky od hokeja oddýchli napríklad aj teambuildingovou aktivitou na chate v Štiavnických vrchoch. Akcie sa nezúčastnilo duo Buček – Lantoši, ktoré malo reprezentačné povinnosti a najmä v zápase proti Rusku sa nemalou mierou podieľalo na víťazstve Slovenska (viac tu). Nitriansky fanúšikovia určite dúfajú, že spomínaná dvojica si formu z reprezentácie prenesie aj do ligy a v jej závere svojimi výkonmi napomôže Corgoňom k obsadeniu čo najlepšej tabuľkovej priečky. Momentálne piate miesto totiž zrejme nie je úplne to, čo si želajú. Strata na tretie Košice je však len osem bodová, takže reálne je v hre aj umiestnenie na vyšších priečkach. Netreba však zabúdať na Nové Zámky, ktoré na Nitru aktuálne strácajú len štyri body, a tak do konečného umiestnenia na horných priečkach môžu ešte výrazne prehovoriť. MAC naopak bojuje o osemfinále play – off, ku ktorému je na desiatej priečke bližšie, než napríklad jedenásty Liptovský Mikuláš. Forma maďarského celku však nie je ideálna, hoci ostatný dôležitý zápas proti Žiline sa skončil výsledkom 5:2.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:2 sn; 2:8; 6:2 (v); 6:1 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Košice

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Mário Moravský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*