PROGNÓZA 44. KOLA TIPSPORTLIGY

Nedeľa prináša 44. kolo našej najvyššej súťaže, v ktorom uvidíme päticu zápasov, jeden zápas bol predohraný už v sobotu. Ako dopadnú jednotlivé zápasy podľa redakcie Timeout-u si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC Košice

Zápas medzi Liptovským Mikulášom a Košicami sa odohral už v sobotu, Košičania si zo Spišskej Novej Vsi odniesli tri body po chudobnom víťazstve 2:1.

MsHK Žilina vs. HKM Zvolen

Žilina si po sérii troch výhier štvrté víťazstvo na svoje konto nepripísala, hoci na body siahala aj v Miškovci, vyhrávala už 2:0, no nakoniec maďarskému súperovi podľahla 4:6. Možnosť na reparát budú mať Vlci v domácom prostredí, v ktorom privítajú HKM Zvolen. Motiváciu budú mať dostatočnú, na jedenásty Liptovský Mikuláš strácajú už len osem bodov a v prípade víťazstva nad Zvolenom, by sa strata zmenšila už len na päť bodov. Proti HKM to však domáci jednoduché mať nebudú, líder ligovej tabuľky ľahkým súperom určite nebude. V ostatnom zápase si poradil práve s Liptákmi, zdolal ich pomerne hladko 3:0. Duel pod Dubňom zrejme taký hladký nebude, no v súboji prvého s posledným je jednoznačným favoritom HKM. Potvrdí to aj na ľade?

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:9 (v); 1:5; 4:2 (v)

MAC Újbuda vs. DVTK Jegesmedvék Miškovec

Duel dvoch maďarských celkov našej ligy môže už tradične priniesť zaujímavý zápas. V doterajšom priebehu Tipsportligy vedú vo vzájomných zápasoch týchto dvoch celkov hokejisti s hlavného mesta Maďarska, a to pomerom 2:1. Naposledy však vo vzájomnom zápase zvíťazil Miškovec a favoritom zrejme bude aj tento krát. Dôvodom je najmä momentálna forma, ktorá je na strane ľadových medveďov. Keďže však ide o špecifický zápas, na štatistiky sa príliš spoliehať nedá. I keď MAC svoj ostatný zápas prehral (2:3 pp), bod z Popradu je určite niečo, s čím v budapeštianskom klube asi nerátali. DVTK nebol v piatok ďaleko od prehry, na domácom ľade prehrával už 0:2, zápas však nakoniec zvládol a zvíťazil 6:4. Štyri góly v sieti DVTK sú však na aktuálnu formu pomerne veľa ,prekvapením bolo aj to, že sa ich podarilo vsietiť práve Žilinčanom, ktorí nepatria k najofenzívnejším mužstvám. Naopak, MAC už viackrát ukázal, že útočná sila tímu je veľmi dobrá a dokáže si poradiť aj s kvalitnými brankármi. Či to bude platiť aj v prípade brankára Miškovca, uvidíme až v samotnom zápase.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:2 pp (v); 4:2; 0:2 (v)

HK Nitra vs. HC 07 Detva

Forma Nitry je aktuálne katastrofálna, Corgoni prehrali päť zápasov v rade, čo je však horšie, Nitrianskym útočníkom „zvlhol“ pušný prah. V posledných štyroch zápasoch dokázali vsietiť iba 5 gólov, a doposiaľ sa nenašiel nikto, kto by svojich spoluhráčov „nakopol“. Pre najlepší útok ligy to teda nie je ideálna vizitka a o toto prvenstvo môže Nitra čoskoro prísť. Potvrdilo sa to aj v piatok, krajské derby dopadlo lepšie pre Nové Zámky (2:1), zápas bol však dlho bez gólov a Nitre sa ho podarilo streliť až v poslednej minúte pri hre bez brankára. Na zvrátenie tohto faktu budú mať Corgoni príležitosť už v nedeľu, doma privítajú Detvu. Tá je síce na deviatom mieste, no jednoduchým súperom určite nebude. Navyše v piatok po prvýkrát v histórii ligy zvíťazila na Košicami (4:2) a v zápase proti Nitre bude týmto víťazstvom určite povzbudená. Využije to vo svoj prospech?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 6:5 sn (v); 3:2 pp; 4:3 (v)

HK Dukla Trenčín vs. MHC MIKRON Nové Zámky

Duel tabuľkových susedov prinesie dôležitý súboj o body a zároveň aj postavenie v tabuľke. Lepšie je na tom aktuálne tím z juhu Slovenska, pred svojim zajtrajším súperom má náskok štyroch bodov a v prípade víťazstva v tomto zápase, by si výrazne upevnil pozíciu na šiestom mieste, ktorá zaručuje priamy postup do play – off. Tento fakt si však určite uvedomujú aj Trenčania a v zápase určite nepredajú kožu lacno. V ich prospech hrá domáce prostredie a určite aj silná podpora zo strany divákov. V piatok si Vojaci odniesli z horúceho ľadu Banskej Bystrice bod po prehre po predĺžení (1:2), Novozámčania zvíťazili rovnakým výsledkom, avšak v riadnom hracom čase, v krajskom derby nad HK Nitra. Forma oboch tímov je podobná, v tomto zápase však môže vyhrať iba jeden. Vzhľadom na dôležitosť zápasu očakávame, najmä zo začiatku, skôr opatrný hokej s minimom gólov.

Tip redakcie: X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:4 (v); 0:4; 1:3 (v)

HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad

Banská Bystrica privíta na svojom ľade v televíznom dueli neobľúbeného súpera, HK Poprad. Barani ostatných šesť vzájomných zápasov s Popradom prehrali, naposledy sa z víťazstva tešili pred viac ako rokom. V tejto sezóne sa však proti tomuto súperovi predstavia v domácom prostredí po prvýkrát, čo môže byť pre Baranov určitou výhodou. V piatkovom zápase zvíťazila Banská Bystrica nad Trenčínom 2:1 po predĺžení, podobne si počínal aj Poprad, ktorý doma zvíťazil nad MAC Újbuda 3:2 po predĺžení. Popradčania sú aktuálne na štvrtom mieste tabuľky, na svojho nedeľňajšieho súpera strácajú šesť bodov. Z druhej strany sa však v tesnom závese drží Nitra, za ňou túto dvojicu dobiehajú Nové Zámky. Poprad si teda nemôže dovoliť príliš strácať body, najmä ak chce začínať play – off v domácom prostredí.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:5 (v); 1:2 (v); 2:5 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HK Poprad vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*