PROGNÓZA 40. KOLA TIPSPORTLIGY

Nedeľné 40. kolo našej najvyššej súťaže sa jednoznačne nesie v mene Kaufland Winter Classic Games 2019, avšak okrem špeciálneho zápasu v Banskej Bystrici sa odohrá aj ďalšia nemenej zaujímavá pätica zápasov v ostatných mestách Slovenska a Maďarska. Aby tieto zápasy nezostali v tieni podujatia pod holým nebom, pripravili sme si pre Vás ich predzápasovú prognózu.

HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. HKM Zvolen

Zápas medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa odohrá nie len v netradičnom čase, o 14:00 hodine, ale aj v netradičnom prostredí – na futbalovom štadióne Štiavničky v Banskej Bystrici, v rámci Kaufland Winter Classic víkendu. Detailnejšej prognóze samotného zápasu pod holým nebom sme sa venovali v samostatnom článku.

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:4 (v); 3:2; 3:2 sn (v)

MHC MIKRON Nové Zámky vs. DVTK Jegesmedvék Miškovec

Novozámčania do piatku ťahali sériu štyroch víťazstiev a v poslednej dobe sa im celkom darí. Svedčí o tom aj ich aktuálna tabuľková pozícia, resp. bodový stav. Kým do nedávna sa spolu s Trenčínom na diaľku „bili“ o šieste miesto, aktuálne strácajú na štvrté miesto iba tri body. V piatok však na juh Slovenska zavítali Košice a Novozámčania si pripísali na konto len bod za prehru po predĺžení (2:3). Nazad na víťaznú vlnu sa môžu dostať už v nedeľu, kedy opäť v domácom prostredí privítajú ôsmy Miškovec. Tomu sa v poslednom období taktiež pomerne darí, snaha dostať sa na šieste miesto je však zatiaľ márna. Z tohto hľadiska bude zápas s Novými Zámkami dôležitý, ak Zámčania vyhrajú, ich bodový náskok narastie už na 13 bodov a zmazať ho by bola pre Ľadové medvede príliš náročná úloha. Navyše pred dlhým play- off, do ktorého sa určite chcú dostať, by bolo riskantné takúto stratu doháňať za každú cenu. Dá sa teda povedať, že tento duel takmer s istotou rozhodne o tom, či sa ešte Miškovec dokáže dostať na 6. miesto, alebo ho bude čakať osemfinále play – off. Oba tímy sú v dobrej forme, a vzhľadom na obranné poňatie hry oboch celkov, môžeme očakávať málo gólov. DVTK nepatrí medzi obľúbených súperov Nových Zámkov, prehrali s nimi ostatných 14 vzájomných zápasov (aj vrámci MOL ligy a Vyšehradského pohára), a tak budeme zvedavý, či si Ľadové medvede pripíšu aj pätnástu výhru nad Novými Zámkami v rade.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:4 (v); 0:3; 2:6 (v)

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HK Nitra

Zbožné želanie fanúšikov aj hráčov Liptovského Mikuláša sa v piatok splnilo a Liptáci konečne odohrali prvý zápas na domácom štadióne v tejto sezóne. Výsledok zápasu proti Detve však 2360 prítomných divákov nepotešil a premiéra na zrekonštruovanom štadióne nebola príliš úspešná, hoci spočiatku to tak nevyzeralo. Domáci vyhrávali po prvej tretine 2:0, potom však góly padali už len z hokejok hostí a Detva napokon zápas otočila a zvíťazila 3:2. Šancu na reparát budú mať Liptáci v nedeľu, no privítajú o niečo náročnejšieho súpera – Nitru. Tá v piatok prehrala na ľade Banskej Bystrice rovnakým výsledkom (2:3) a to aj napriek tomu, že dokázala vsietiť rovnaký počet gólov ako domáci. Vzájomné zápasy medzi Liptovským Mikulášom a Nitrou sú mierne v prospech hostí, Corgoni sa však už presvedčili, že aj napriek aktuálnemu jedenástemu miestu, nie sú Liptáci ľahkým súperom. Po dlhom čase hnaní plnými tribúnam budú chcieť určite uspieť a domácich divákov potešiť víťazstvom. To je dôležité aj z hľadiska vyhnutiu sa baráži, náskok pred poslednou Žilinou je aktuálne 7 bodový.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:0 (v); 0:5 (v); 2:3 pp

HK Poprad vs. HC 07 Detva

Poprad privíta na svojom ľade Detvu, pričom pôjde o súboj štvrtého s deviatym. Domácim sa v poslednom období nedarí až tak, ako by chceli, no napriek tomu stále okupujú štvrté miesto. Ukázalo sa to aj v piatok, kedy na domácom ľade prehrávali s poslednou Žilinou už 0:3, no napokon dokázali zápas doviesť do predĺženia a v ňom ho zvrátiť vo svoj prospech (5:4). Stratený bod môže isto v konečnom zúčtovaní Kamzíkov zamrzieť. Rovnako Detva dokázala v piatok zvrátiť hroziacu prehru v Liptovskom Mikuláši, kde prehrávali 0:2 a napokon sa tešili z víťazstva 3:2. Detvania to však v Mikuláši stihli v riadnom hracom čase, a tak o body neprišli. Detva v tejto sezóne Poprad ešte nezdolala, trikrát sa z víťazstva tešili Popradčania a predpokladáme, že to tak bude aj po štvrtý raz. Detva sa už v tabuľke nemá veľmi kam posunúť, na ôsme miesto stráca 18 bodov, čo je prakticky nedostihnuteľné, pred osemfinále play – off (ak sa do neho napokon dostane) si však určite chce vybudovať čo najlepšiu východiskovú pozíciu. To aktuálne deviate miesto pre Detvu určite je, a preto si ho Detvania budú do konca základnej sezóny „strážiť“.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:0 (v); 4:0; 4:3 (v)

HK Dukla Trenčín vs. HC Košice

Trenčania privítajú Košice, a po zápase Banská Bystrica – Zvolen, je zápas týchto tradičných rivalov ligy ďalším lákadlom 40. kola Tipsportligy. Košičana aktuálne z tretej priečky v tabuľke naháňajú 101 bodové spomínané duo Bystrice so Zvolenom, za ktorým zaostávajú o 4 body, a ak uspejú na ľade Trenčína v riadnom hracom čase, budú tretím tímom v tejto sezóne, ktorý dosiahne métu 100 bodov. Trenčín, ktorý síce na 7. mieste stráca na svojho nedeľného súpera 17 bodov, však kožu lacno nepredá a môžeme očakávať zaujímavý a kvalitný duel, určite aj s poriadnou diváckou kulisou. Gólovú explóziu mohli vidieť trenčianski diváci už v piatok, Dukla zdolala MAC Újbuda jednoznačne a vysoko 8:1. Oceliari až taký jednoznačný výsledok nedosiahli, pravda na ľade vo forme hrajúcich a silných Nových Zámkov to jednoduché určite nemali, no zo zápasu si po víťazstve 3:2 po predĺžení odniesli 2 body. Vzájomné zápasy týchto dvoch mužstiev priniesli v prebiehajúcej sezóne vždy víťazstvo domáceho mužstva a je možné, že to tak dopadne aj po štvrtý krát.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:5 (v); 3:1; 0:4 (v)

MAC Újbuda vs. MsHK DOXXbet Žilina

Dôležitý zápas, ktorý môže veľa napovedať o konečnom postavení v ligovej tabuľke, sa odohrá v hlavnom meste Maďarska, kde domáci MAC privíta poslednú Žilinu. Žilina v ostatných zápasoch podáva sympatické výkony a sympatické je, že aj napriek absencii posíl pred koncom prestupového obdobia, hráči boj o vyhnutie sa poslednému miestu stále nevzdávajú. Aktuálna strata na 11. Liptovský Mikuláš činí 7 bodov, v hre je však až bodov 21, a preto majú Vlci ešte stále reálnu šancu na únik z posledného miesta. Blízko k trom bodom boli aj v piatok, na ľade Popradu vyhrávali už 3:0, Popradčania však výsledok otočili a o svojom víťazstve 5:4 rozhodli v predĺžení. Pred zápasom by boli hostia s bodom určite spokojní, v zápase však mali veľkú šancu na tri, o to viac ich tento výsledok môže mrzieť. Domáci MAC v piatok odišiel z Trenčína z vysokou prehrou 1:8, tá však na hráčoch zrejme stopy nezanechá, nejde totiž o prvú prehru MAC podobným výsledkom v tejto sezóne. Nepriaznivo môže pôsobiť momentálna forma Budapešťanov, prehrali totiž šesť zápasov v rade a získali v nich jediný bod. Práve Žilina by mohla byť súperom, na ktorom by sa MAC mohol chytiť, maďarskí ofenzívny hráči by si s najhoršou ligovou obranou mali poradiť. Avšak štatistika vzájomných zápasov je jednoznačne na strane Žiliny, tá nad týmto súperom dosiaľ vždy zvíťazila, budeme preto sledovať, či sa to podarí znovu.

Tip redakcie: X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:6 (v); 2:3 pp; 2:4 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. HKM Zvolen

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*