PROGNÓZA 37. KOLA TIPSPORTLIGY

V predposledný deň v roku 2018 je pred nami 37. kolo našej najvyššej súťaže, ktoré prinesie viacero vyrovnaných zápasov. Ako to pred jednotlivými stretnutiami posledného tohtoročného kola vidíme v našej redakcii, si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch:

HK Nitra vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Zápas Nitry s Banskou Bystricou bude jednoznačne najväčším ťahákom 37. kola našej najvyššej súťaže. Banská Bystrica ťahá s Nitrou aktuálne už priam neuveriteľnú sériu 12 víťazných zápasov. V tom ostatnom boli Corgoni blízko k víťazstvu, na ľade Baranov prehrali až po predĺžení, pričom viedli už 2:0. Banská Bystrica však zvládla zápas otočiť a napokon sa radovala z víťazstva. Duel sľubuje výborný hokej, ktorý sa uskutoční pred televíznymi kamerami a určite aj zaplneným nitrianskym zimákom. Nemožno sa čudovať, Nitra privíta tradičného rivala, zároveň ide aj o súboj tretieho s druhým a v prípade zakopnutia Košíc aj o prvé miesto v tabuľke. Obe mužstvá sa na zápas naladili vysokými víťazstvami, Nitra zdolala Poprad na jeho ľade (6:1), Bystrica mala súboj o niečo „jednoduchší“, v domácom prostredí porazila MAC Budapešť (7:2) Bude teda trinástka šťastným číslom pre Nitru alebo to budú opäť Barani, ktorí sa budú tešiť z víťazstva?

Tip redakcie: X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:6 (v); 2:3; 2:3 pp (v)

HKM Zvolen vs. DVTK Jegesmedvék Miškovec

Zvolen privíta na svojom ľade Miškovec, pôjde o súboj piateho s ôsmim, pričom rozdiel medzi oboma mužstvami je dvanásť bodový. DVTK dal zabudnúť na prehru v Žiline a v ostatnom domácom zápase potvrdil svoju aktuálne veľmi dobrú formu. V zápase proti lídrovi tabuľky, pred návštevou sezóny v Miškovci, porazil Košice 5:4 a opäť sa o niečo priblížil k prvej šestke tabuľky. Naopak Zvolen v divokom derby zápase podľahol v Detve, rovnako pred návštevou sezóny na miestnom zimnom štadióne, 5:6 po predĺžení. Zápas bude pravdepodobne veľmi vyrovnaný, miernym favoritom vzhľadom na aktuálnu formu je Miškovec. Či mu to však bude stačiť aj na víťazstvo vonku je otázne. Odpoveď prinesie samotný zápas.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:0 (v); 2:1pp; 0:4 (v)

HC Košice vs. MHC MIKRON Nové Zámky

Nové Zámky sa predstavia na ľade Košíc, na východ pricestujú dobre naladení. Zdá sa, že Novozámčania opäť našli stratenú formu zo začiatku sezóny, v ostatných zápasoch to len potvrdzujú. V piatok zdolali Žilinu 6:0, Košarišťan si aj po výbornom výkone v Nitre aj pod Dubňom pripísal na svoj účet ďalšie čisté konto, a Novozámčania aktuálne ťahajú sériu 4 víťazných zápasov. V takejto forme sa predstavia na ľade Košíc, môže teda ísť o atraktívne stretnutie. Oceliari naopak podľahli v dramatickom „derby“ zápase Miškovcu (4:5) a momentálne striedajú prehry s výhrami. Až na túto výnimku, ostatné zápasy Košičanov v poslednej dobre neprinášajú veľa gólov, zväčša rozhodujú len jeden – dva presné zásahy. Vzhľadom na obrannú hru Nových Zámkov predpokladáme aj v tomto stretnutí podobný scenár. Vytiahnuť sa bude chcieť tréner Novozámčanov Jančuška, ktorý v Košiciach pred nedávnom pôsobil. Nové Zámky nad Košicami v tejto sezóne ešte nezvíťazili, budú robiť všetko pre to, aby sa im to dnes podarilo.

Tip redakcie: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:2 (v); 4:0; 2:0 (v)

MsHK DOXXbet Žilina vs. HK Poprad

Popradčania nastúpia v tomto zápase opäť s podobným scenárom, ako tomu bolo v decembri. V zápase proti Nitre totiž opäť utŕžili debakel, tentokrát na domácom ľade (1:6). Proti Žiline si teda znovu budú chcieť napraviť chuť, bude to však o niečo ťažšie. Dnes sa predstavia na ľade Žiliny, ktorá v ostatných zápasoch potvrdzuje, že hlavne v domácom prostredí dokáže potrápiť akéhokoľvek súpera. Naposledy to bol vo forme hrajúci Miškovec, medzitým sa však Žilina predstavila na ľade Nových Zámkov, kde rovnako ako Poprad utŕžila vysokú prehru (0:6). Na to, aby sa Žilina vymanila z posledného miesta v tabuľke, však nestačí vyhrávať len v domácom prostredí, a tak sa tabuľkové postavenie Vlkov zatiaľ nemení. Zmenila sa len strata na predposlednú Budapešť, ktorá je aktuálne trojbodová. Poprad sa po prehre s Nitrou „prepadol“ na štvrté miesto, túto dvojicu v tabuľke však delí iba skóre, ktoré majú lepšie Corgoni. Oba tímy budú hrať o dôležité body, no víťazom môže byť len jeden z nich. Z víťazstva sa dosial v tejto sezóne vždy radovali Kamzíci, vo všetkých troch prípadoch padlo najmä zo strany Popradu viac gólov. Bude scenár rovnaký aj dnes?

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:6 (v); 3:7; 2:5 (v)

HC 07 Detva vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš

Detva v piatok po prvýkrát v histórii v derby zápase so Zvolenom svojho „veľkého rivala“ konečne porazila, hoci až po predĺžení. Po množstve pre Detvu smolných zápasov sa šťastena priklonila aj na ich stranu, a tak si mohli do tabuľky pripísať dôležité body. Výhodou pre Detvu bolo aj plné hľadisko a zrejme aj väčšia vôľa po víťazstve. Či sa Detviansky zimák zaplní aj v tomto zápase je otázne, predsa len nejde o natoľko atraktívneho súpera ako bol Zvolen. Aj Mikuláš však dokáže ponúknuť zaujímavý hokej, navyše opäť ide o duel tabuľkových susedov, pričom práve Detva môže víťazstvom svojho dnešného súpera predbehnúť. Postavenie oboch tímov sa v porovnaní s predchádzajúcim zápasom zmenilo, tentokrát je o bod lepšie na tom Liptovský Mikuláš. Zároveň ide aj u súperov, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou budú medzi sebou bojovať a deviate, resp. desiate miesto v ligovej tabuľke, body zo vzájomných zápasov sú preto dôležité. Aby sme nezabudli, aj Liptáci vo svojom piatkovom zápase uspeli, „doma“ zdolali Duklu Trenčín pomerne jednoznačne 3:1. Aj tento zápas by si zo strany fanúšikov preto určite väčšiu pozornosť a plné tribúny by určite boli pre Detvu pomyselným šiestym hráčom.

Tip redakcie: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:2; 2:3; 4:5 (v)

MAC Budapešť vs. HK Dukla Trenčín

Trenčania sa predstavia v Budapešti, kde sa pokúsia napraviť si chuť z prehratého piatkového zápasu proti Liptovskému Mikulášu. Po sérii dobrých výsledkov totiž Trenčania trochu prekvapujúco prehrali, zakopnutie im však nespôsobilo väčšiu ujmu a ani ich tabuľkové postavenie sa nezmenilo. Strácať body si však nemôžu dovoliť, zospodu sa k nim nebezpečne približuje Miškovec. Zápas proti MAC-u by mohli zvládnuť, tím z hlavného mesta Maďarska totiž prehral päť zápasov v rade a z víťazstva sa naposledy tešil ešte začiatkom decembra. Séria prehier spôsobila, že sa prepadli až na jedenáste miesto a rovnako si nesmú dovoliť strácať body, ich náskok pred poslednou Žilinou je len trojbodový. Pre obe mužstvá sa teda hrá o dôležité body, najmä pre udržanie svojich tabuľkových pozícii. Favoritom je však Dukla.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:4pp (v); 5:2; 1:2 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HK Nitra vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*