PROGNÓZA 36. KOLA TIPSPORT LIGY

Po vianočných sviatkoch je tu opäť ďalšie kolo Tipsport ligy. Už tradične sme sa pozreli na všetky dnešné stretnutia. Ako vidíme dnešné 36.kolo našej najvyššej hokejovej súťaže my, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

MHC Nové Zámky vs. MsHK Žilina

Na juh Slovenska príde posledný tím tabuľky. V Štefanskom kole sa darilo obom celkom, no Žiline o trochu viac, tá na domácom ľade zvíťazila nad DVTK 5:3, keď už v polovici zápasu vyhrávala 3:0, čo bolo vzhľadom na výsledok zápasu rozhodujúce. Zámčania si vybojovali 2 body pod Zoborom keď vyhrali 3:4 po predĺžení, v ktorom rozhodol Šimun. V zápase podali dobrý bojovný výkon, kedy ich opäť “podržal” brankár Andrej Košarišťan. Zdá sa, že po reprezentačnej prestávke Žilina prekvapuje súpera za súperom, najprv vybojovala remízu s lídrom z Košíc, potom vyhrala na ľade Zvolena a napokon už spomínaná výhra doma s DVTK. Novým Zámkom sa však vrátil do zostavy líder tímu Tomáš Pospíšil, ktorý  obliekal v minulej sezóne práve dres mesta spod Dubňa. Myslíme si, že aj napriek vyhrám so silnými súpermi Žilina súboj na juhu Slovenska nezvládne.

TIP REDAKCIE TIMEOUTSK: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 3:2 (v); 4:2; 1:2 pp (v)

DVTK Miškovec vs. HC Košice

Ľadové medvede privítajú na svojom ľade oceliarov z Košíc. Tento zápas sľubuje kvalitu a vyrovnané dianie. Košičanom sa v koncovke až tak nedarí, v posledných štyroch zápasoch strelili 6 gólov čo je na ofenzívnu silu tímu z metropoly východu jednoducho primálo. V predošlom zápase vyhrali na domácom ľade 2:0 proti desiatej Detve. Miškovec od príchodu mladého maďarského gólmana Ádama Vaya hrá oveľa lepšie ako v úvode sezóny. Tím DVTK však v poslednom zápase prehral v Žiline 5:3, čo by sa dalo nazvať miernym prekvapením. Možno aj preto si budú chcieť napraviť chuť na domácom ľade proti lídrovi tabuľky. Podľa našich informácií sa chystajú do Miškovca dva autobusy košických fanúšikov čo zaručuje výbornú atmosféru. Myslíme  si, že pôjde o zápas, v ktorom nepadne veľa gólov a zápas môže skončiť remízou, aj keď pri pohľade do tabuľky kde je Miškovec 8. a  Košice 1. by to povedal asi málokto.

TIP REDAKCIE TIMEOUTSK: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019:3:6 (v); 2:4 (v); 1:2 sn

HC ’05 Banská Bystrica vs. MAC Újbuda

Pod Urpín zamieri tím z hlavného mesta našich južných susedov. Po reprezentačnej prestávke tím MAC nevyhral ani jeden duel a strelil len 5 gólov. Banská Bystrica má po repre pauze striedavé výsledky (2 výhry, 2 prehry), naopak od Budapešti strieľa pomerne dosť gólov. Barani v predchádzajúcom duely s Trenčínom prehrali tesne 4:3, pričom viedli 0:2, ale domáci sa dostali naspäť do zápasu, otočili skóre na 4:2. Päť minút pred koncom znížil stav stretnutia Levko Koper, ktorý je najnovšou akvizíciou Banskej Bystrice. Tím z hlavného mesta našich južných susedov v Štefanskom kole privítal na svojom ľade HK Poprad. Do polovice tohoto zápasu bol stav bez gólov, následne tím MAC inkasoval 2 rýchle góly v druhej tretine. Popradčania pridali na začiatku tretieho dejstva ešte jeden gól. Na konečných 3:1 znížil v oslabení  Brance Orban. Zápas Baranov s Medveďmi by nemal byť problém pre domáci tím.

TIP REDAKCIE TIMEOUTSK: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019:0:4 (v); 2:0; 6:3 (v)

HK Poprad vs. HK Nitra

Zaujímavý súboj sa odohrá pod Tatrami, kde na seba narazí aktuálne druhý Poprad a štvrtá Nitra. V lepšej nálade je domáce mužstvo, zverenci trénera Romana Stantiena v povianočnom zápase zvíťazili na ľade MAC Újbuda 3:1. Naopak Nitra v domácom prostredí nezvládla krajské derby a Novým Zámkom podľahla 3:4 po predĺžení. Hra Corgoňov bola celkovo kostrbatá, pripomínala skôr herný prejav zo začiatku sezóny, a tak majú tréneri čo robiť, aby mužstvo vrátili opäť na víťaznú vlnu. Nitra totiž prehrala okrem zápasu s Novými Zámkami aj duel na ľade Miškovca, pod Tatrami bude chcieť preto uspieť. Ak sa jej to totiž nepodarí, pred zápasom s Banskou Bystricou bude mať sériu už troch prehraných zápasov, a to pred ťažkým nedeľnajším duelom na pohode určite nepridá. Popradčania by naopak pohodu mohli rozdávať, v štefanskom kole si napravil chuť po prehratom zápase s Trenčínom a z hlavného mesta Maďarska doviezli 3 body. Mátať ich však môže ostatná prehra vo vzájomnom zápase s Nitrou, v ktorom pod Zoborom podľahli domácim vysoko 7:2. Predpokladáme preto, že Poprad bude chcieť Nitre tento debakel vrátiť. Tá však body nedáva zadarmo, bude tak zaujímavé sledovať tento duel. Do Popradu sa chystá aj skupinka hosťujúcich fans, v prípade vyššej návštevy zo strany domácich preto môže priniesť aj peknú hokejovú atmosféru.

TIP REDAKCIE TIMEOUTSK: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:4 (v); 3:2; 2:7 (v)

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HK Dukla Trenčín

V Spišskej novej vsi sa odohrá určite zaujímavý zápas 36. kola, v ktorom Liptovský Mikuláš privíta Trenčín. Hostia sú na víťaznej vlne, pred vianocami vyhrali  v Poprade jednoznačne 1:5 a v predošlom kole zvíťazili s úradujúcim majstrom, Banskou Bystricou najtesnejším rozdielom 4:3. Určitou výhodou pre Liptákov je to, že zápas 35. kola so Zvolenom už na začiatku aktuálneho mesiaca. Pred vianocami zverenci Antona Tomka uhrali veľmi dobrý výsledok s Banskou Bystricou, zápas sa skončil 3:4 pre tím spod Urpína. Trenčianska Dukla sa pomaly v tabuľke dvíha. Na Nové Zámky, teda na šieste miesto im chýbajú len 2 body, ktoré by mohli získať práve v dnešnom zápase. Vieme však, že Liptáci sú nevyspytateľný súper, vedia potrápiť prakticky všetky tímy v Tipsport lige. Uvidíme ako tento zápas dopadne, nechajme sa prekvapiť.

TIP REDAKCIE TIMEOUTSK: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:3 pp (v); 1:3; 3:4 (v)

HC 07 Detva vs. HKM Zvolen

Malé stredoslovenské derby prinesie zápas medzi Detvou a Zvolenom. Obe mužstvá sa trápia, Zvolen je však na tom z hľadiska postavenia v tabuľke oveľa lepšie ako jeho dnešný súper. Zhodou okolností oba tímy odohrali svoj ostatný zápas proti Košiciam, výsledok však bol rôzny. Kým Detva v štefanskom kole podľahla Košiciam (0:2), Zvolen si ešte pred Vianocami a v domácom prostredí počínal víťazne (2:1). Rytieri však mali predohratý zápas 36. kola s Liptovským Mikulášom, a tak si mohli počas vianočných sviatkov užiť viac voľna. Či to však nebude kontraproduktívne, to uvidíme až v samotnom zápase. Ak sa vrátime späť k zápasu Košíc a Detvy, Detvania na východe republiky podali veľmi dobrý výkon, najmä čo sa týka obrannej hry. Stav zápasu bol až takmer do konca tesný, domáci viedli len o jeden gól, “zuby” si však vylámali na brankárovi Detvy, Zalivinovi. Ten sa stal zaslúžene aj Timeoutsk hráčom kola, čelil 38 strelám Oceliarov a za svoj chrbát pustil len jeden jediný puk. Druhý gól potom Košice pridali v hre bez brankára. Ak by sa Detve podarilo streliť gól, mohla v Košiciach siahať na body. Aj z charakteru zápasu ale vidno, že Detva sa viac sústredila na obrannú hru. Ak však podá podobný výkon aj proti Zvolenu, verme že konečne aj pred zaplnenými domácimi tribúnami, tak by sa z nejakých bodov mohla tešiť. Zvolen ale bude chcieť nadviazať na víťazstvo proti Košiciam a body zadarmo Detve určite nedaruje. Nečudo, v boji o prvú šestku ich potrebuje ako soľ.

TIP REDAKCIE TIMEOUTSK: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:6 (v); 2:5; 3:4 pp (v)

TIMEOUTSK ŠLÁGER KOLA: DVTK MIŠKOVEC – HC KOŠICE

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*