PROGNÓZA 35. KOLA TIPSPORTLIGY

Hoci si väčšina z nás ešte užíva sviatočné teplo domova a snaží sa neprejesť vianočných dobrôt, hokejisti v našej najvyššej súťaži neoddychujú ani v tomto období, a na Štefana ich čaká ďalšie, v poradí už 35. ligové kolo. Pohľad na to, čo nás na 2. sviatok vianočný na Tipsportligových štadiónoch čaká, prináša už tradične naša prognóza.

HC Košice vs. HC 07 Detva

Pred posledným vzájomným zápasom týchto dvoch súperov sme predpokladali, že by Detva na svojom domácom ľade mohla Košice potrápiť, ba aj zdolať. Nestalo sa tak a predpokladáme, že ani v desiatom vzájomnom ligovom zápase týchto súperov sa tak nestane. Hoci zázraky sa dejú, a to hlavne v tomto vianočnom období, postavenie oboch tímov a aj forma však tomu nenapovedá. Treba však dodať, že Oceliari od skončenia ostatnej reprezentačnej prestávky nenašli úplne svoju tvár a predvádzajú „nemastný – neslaný“ hokej. Potvrdilo sa to aj v nedeľu, kedy podľahli trápiacemu sa Zvolenu na jeho ľade (1:2). Aj napriek tomu zostali lídrom ligovej tabuľky, hlavne vďaka zakopnutiu dvojice Nitra – Poprad, ktorá ich bezprostredne ohrozovala. Detvania odišli sviatkovať s o niečo lepším pocitom, v dôležitom dueli zvíťazili nad Žilinou (4:3). Predbehli dokonca aj MAC Újbuda, a tak sa aktuálne nachádzajú na desiatom mieste s náskokom 7 bodov pred poslednou Žilinou. Podpoľanci sa predvádzajú bojovným a tvrdým hokejom, bude preto zaujímavé sledovať, ako sa im bude dariť na východe republiky.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:1 (v); 7:1; 5:2 (v)

HK Dukla Trenčín vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Trenčín v posledných zápasoch ukazuje rastúcu formu, no skutočná previerka, v ktorej ju musí potvrdiť, ho čaká až v zápase s majstrovskou Banskou Bystricou. Tá sa vďaka výhre nad Liptovským Mikulášom (4:3) a už spomínanému zaváhaniu Nitry a Popradu dostala na druhé miesto tabuľky, na ktorom zaostáva iba o bod pred prvými Košicami. V drese Bystrice pravidelne boduje najmä dvojica Faille – Asselin, pričom prvý menovaný sa stal už po druhý krát Timeoutsk hráčom týždňa. K nim veľmi dobre zapadol aj Jordon Southorn, ešte stále pomerne čerstvá posila Baranov. Aj Trenčín zvládol zápas pred Vianocami víťazne, poradil si práve s Popradom na jeho ľade (5:1) a zaznamenal tak dôležité body do ligovej tabuľky. V Trenčíne sa očakáva výborná kulisa pred zaplnenými tribúnami štadióna Pavla Demitru a aj samotný zápas sľubuje vynikajúci hokej.

Tip redakcie: X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:2 (v); 2:0; 0:5 (v)

MAC Újbuda vs. HK Poprad

Popradčania vycestujú do Budapešti, kde sa stretnú s miestnym MAC Újbuda. Favoritom je Poprad, hoci sa už niekoľkokrát v tejto sezóne potvrdilo, že MAC nie je najľahším súperom. Po svetlom období na prelome novembra a decembra je však MAC aktuálne opäť tímom, ktorý body skôr stráca, než získava. Potvrdzuje to aj mini séria troch prehraných zápasov v rade, naposledy na ľade Nových Zámkov (1:3). Ani Poprad svoj nedeľňajší zápas nezvládol. Stretol sa však so svojím, v poslednej dobe neobľúbeným súperom, Duklou Trenčín. Výnimočne husto zaplnené tribúny arény pod Tatrami videli prehru Kamzíkov 1:5, Popradčania preto budú chcieť v Budapešti bodovú stratu z nedele napraviť. Navyše, v piatok ich potom čaká dôležitý duel s tabuľkovým susedom, Nitrou, preto sa pred týmto zápasom bude chcieť Poprad naladiť na víťaznú vlnu. Musí sa však mať na pozore, v hlavnom meste Maďarska už raz v tejto sezóne o body prišiel a aj napriek tabuľkovému postaveniu to jednoduché mať nebude ani tentokrát.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:3 (v); 3:2; 0:1 (v)

MsHK Žilina vs. DVTK Jegesmedvék Miškovec

Súboj dvanásteho s ôsmim sa na prvý pohľad nemusí javiť ako lákadlo a nezainteresovaný divák by očakával skôr vyrovnaný zápas. V prípade Miškovca to však neplatí, jeho forma je aktuálne veľmi dobrá, oba svoje posledné zápasy – proti MAC aj Nitre zvládol, v oboch prípadoch rovnakým výsledkom – 2:0. Je jednoznačným favoritom aj tohto zápasu a v prípade neúspechu by DVTK mohlo hovoriť o zbytočnej strate bodov. To si však v Miškovci nemôžu dovoliť, najmä ak sa chcú dostať v tabuľke vyššie. Hoci sa už Ľadové medvede dlhšiu dobu držia na ôsmej priečke, stratu na siedmy Trenčín okresali už len na 5 bodov a v prípade udržania si konštantnej výkonnosti môžeme o nich hovoriť, ako o adeptoch na prvú šestku. Na opačnej strane je náskok Miškovca pred deviatym Liptovským Mikulášom 15 bodový, a tak ich zatiaľ so spodnej strany tabuľky vážnejší súper neohrozuje. Žilina prehrou s Detvou (3:4) a zostala na dne tabuľky, pričom jej strata na jedenásty MAC je 6 bodov. Žilina tak nevyužila vzpruhu v podobe víťazstva vo Zvolene a v dôležitom zápase s Detvou nezískala žiadne body. Výhodou je domáce prostredie, v ktorom Žilina dokázal potrápiť aj Košice, v prípade Miškovca však skôr očakávame výhru hostí. V zápase však vzhľadom na defenzívne poňatie hry oboch tímov, veľa gólov zrejme nepadne.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:6 (v); 4:1; 2:4 (v)

HK Nitra vs. MHC MIKRON Nové Zámky

Derby zápas medzi Nitrou a Novými Zámkami sa snáď ani nemohol odohrať v lepšom čase, ako je obdobie Vianoc. Sľubuje totižto veľmi dobrú návštevu a domáci fanúšikovia už tradične v tomto čase vedia zaplniť nitriansky zimák. K nim sa určite pridá aj početný výjazd z Nových Zámkov, o atmosféru a náboj tak bude určite postarané. Nitra svoj ostatný zápas prehrala, predstavila sa na ľade takticky výborne hrajúceho Miškovca, kde sa jej nepodarilo streliť ani gól (0:2). Ďalšie čisté konto si tak udržal maďarský brankár Vay. O niečo menej náročnejšie by malo byť strieľanie gólov do siete Nových Zámkov, predsa len, novozámocký brankár Košarišťan, hoci podáva výborné výkony, má o niečo menšiu percentuálnu úspešnosť – 93,6 %. Počet vychytaných zápasov bez inkasovaného gólu je však rovnaký ako u Vaya – 5. V derby zápasoch však vo väčšine prípadov nerozhodujú brankári a padá väčšie množstvo gólov, čo sa v zápasoch Nitry a Nových Zámkov potvrdilo už neraz. Novozámčania sú naladení na víťaznej vlne, posledné dva zápasy proti Dukle Trenčín a MAC Újbuda zvládli (oba víťazstvom 3:1). Dostali sa tak naspäť do prvej šestky a ich strata na piaty Zvolen je šesť bodová. Zápas prinesie súboj plný emócii na ľade aj v hľadisku, miernym favoritom je však Nitra. S diváckou podporou v domácom prostredí a dobrou formou dokáže Nové Zámky zdolávať.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 0:4 (v); 5:3; 4:2 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HK Dukla Trenčín vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

Autor: Radovan Slávik, Marián Kubík

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*