PROGNÓZA 34. KOLA TIPSPORTLIGY

Aj v predvečer Štedrého dňa je na programe hokej, 34. kolo našej najvyššej súťaže prinesie hneď niekoľko zaujímavých zápasov. Chceme sa preto s Vami podeliť o pohľad na to, čo nás v predvianočnom kole čaká.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica

V tabuľke deviaty Liptovský Mikuláš privíta štvrtú Banskú Bystricu. Aj napriek tomu, že Liptáci ostatné dva duely prehrali, v oboch prípadoch išlo o „tesnú“ prehru. Mrzieť ich môže najmä domáci zápas proti Popradu, v ktorom viedli už 2:0. Poprad má však v poslednom čase „patent“ na otáčanie zápasov, a tak Liptáci môžu byť radi aspoň za bod z tohto zápasu. Tesná prehra o gól potom čakala Mikuláš aj v Košiciach, na góly chudobný zápas skončil pre Liptákov prehrou (0:1). Banskobystričania taktiež v piatkovom zápase podľahli svojmu súperovi, hlavnú rolu hral opäť Poprad, v poslednom období neobľúbený súper Baranov. Pod Tatrami hostia prehrali 2:5. Do zápasu proti Liptovskému Mikulášu s veľkou pravdepodobnosťou nenastúpi Andrej Šťastný, ktorý sa po zásahu črepinami z rozbitého plexiskla do hlavy a krku musel podrobiť operačnému zákroku. Ak chcú Liptáci pomýšľať na body, musia sa najmä vyhnúť faulom. Presilové hry patria k najsilnejším zbraniam Baranov, s úspešnosťou viac než 26 % kraľujú tejto štatistike v rámci celej Tipsport ligy.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:4 sn (v); 2:7 (v); 2:4 (v)

MHC MIKRON Nové Zámky vs. MAC Újbuda

Na južnom Slovensku sa v nedeľu odohrá zápas medzi domácimi Novými Zámkami a budapeštianskym MACom. Zaujímavý zápas najmä z hľadiska geografickej blízkosti oboch celkov, po hokejovej stránke sa však o veľké lákadlo pravdepodobne jednať nebude. Nové Zámky bojujú o účasť v prvej šestke, k čomu im aktuálne pomohla najmä stredajšia výhra proti trenčianskej Dukle (3:1). MAC sa zase snaží vyhnúť sa chvostu ligovej tabuľky, čo sa mu darí najmä vďaka zakopnutiam Detvy a Žiliny, ktoré sa nachádzajú pod ním. Náskok pred posledným tímom je však len šesť bodový, a tak si v Budapešti stále nemôžu vydýchnuť. Ich výkony sú navyše veľmi kolísavé, dokážu vyhrať nad tímom z hornej časti a následne zakopnúť doma s tabuľkovým susedom. V piatok dokonca po prvýkrát v tejto sezóne podľahli svojmu maďarskému súperovi, Miškovcu, 0:2. Zápas bol však až do poslednej chvíle vyrovnaný, rozhodli góly, ktoré padli v posledných dvoch minútach zápasu. Bodovať budú chcieť obe mužstvá, z tohto hľadiska nás preto zrejme čaká najmä bojovný a taktický duel.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 7:1 (v); 3:2; 3:4 (v)

HKM Zvolen vs. HC Košice

Zápas Zvolena a Košíc by sme pred pár týždňami mohli nazvať ako jednoznačný šláger kola, ba aj celého týždňa. Momentálne to však najmä kvôli forme Zvolena možné nie je. Ide síce o tradičných súperov našej najvyššej súťaže, Zvolen aktuálne z posledných 11 zápasov prehral až 9, a zdá sa, že ani po reprezentačnej prestávke nenašiel stratenú tvár z októbra, kedy bol neohroziteľným lídrom ligovej tabuľky. Svedčí o tom napríklad piatková prehra v domácom zápase proti Žiline (2:4). Zvolenčania sa nevedia nakopnúť, vyzerá to dokonca tak, že nejde len o dočasnú krízu, a na zvrátenie stavu budú musieť vo Zvolene vyvodiť aj iné dôsledky. K pohybom v kádri zatiaľ neprišlo, otázkou však je, dokedy. Ani východniari svojimi výkonmi po reprezentačnej prestávke príliš neoslnili. Hoci obidva zápasy proti súperom zo spodnej časti tabuľky vyhrali, piatkový proti Liptovskému Mikulášu skončil tesný víťazstvom 1:0, v Žiline Oceliari po víťazstve po predĺžení stratili bod. Aj napriek spomínanému sú Košičania stále lídrom ligovej tabuľky, ich náskok je však len dvojbodový. Dokážu si ho udržať?

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:5 (v); 4:1; 2:7 (v)

HC 07 Detva vs. MsHK DOXXbet Žilina

Duel tabuľkových susedov z jedenásteho, resp. dvanásteho miesta, v ktorom pôjde o cenné body, prinesie zápas Detvy a Žiliny. Pre Žilinu pôjde o veľmi dôležitý zápas najmä z psychologického hľadiska. Ak ho totiž zvládnu, priblížia sa k svojmu súperovi na rozdiel jedného bodu. Ak nie, náskok Detvy pred Žilinou bude už 7 bodový. Vlci po prestávke a výmene trénera ukazujú mierne zlepšenie, na tri body siahali v dueli proti Košiciam, proti Zvolenu ich dokonca získali. Dva zápasy proti náročným súperom priniesli nečakané body do tabuľky a určitú vzpruhu. Či ju dokážu Žilinčania využiť aj proti Detve ukáže až samotný zápas. Detvania sa naopak trápia, hoci hneď po prestávke zvíťazili, v piatok sa opäť presvedčili, že zápasy sa hrajú celých 60 minút. V dueli proti Nitre (3:4) totiž siahali na body, no gól 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny, ich o túto šancu pripravil. Nestalo sa to prvý krát, že Detva mohla bodovať, prípadne aj vyhrať, no neschopnosť koncentrovať sa na zápas počas celých troch tretín zapríčinila, že Detvania prehrali. Z posledných 10 zápasov až 9, a to zväčša iba o jeden jediný gól.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 5:4 (v); 2:1; 4:3 (v)

DVTK Jegesmedvék Miškovec vs. HK Nitra

Zaujímavé stretnutie sa odohrá v Miškovci, kde domáci DVTK privíta Nitru. Obe mužstvá sú aj napriek malým zaváhaniam v doposiaľ asi najlepšej forme v priebehu aktuálnej sezóny. Svedčí o tom počet získaných bodov v posledných 10 zápasoch – Nitra ich získala 27, Miškovec 24. V o trochu lepšej forme sa javí byť Nitra, ktorá ťahá minisériu 4 víťazstiev za sebou. Miškovec naposledy zvíťazil proti MAC Újbuda 2:0, predtým však podľahol Trenčínu. Zaujímavé bude sledovať, ako si poradí nitrianska ofenzíva, ktorá je momentálne najlepšia v lige, s brankárom Miškovca, Ádamom Vayom, ktorého percentuálna úspešnosť je 95,63 % a priemerne inkasuje len 1,5 gólu na zápas. Zo štrnástich zápasov dokonca vychytal 4 čisté kontá, čo je síce rovnako ako napríklad u brankára Popradu, Tomáša Vošvrdu, ten však na ne potreboval o 9 zápasov viac. Miškovec nad Nitrou v tejto sezóne ešte nezvíťazil. Vzhľadom na formu bude mať dnes na to najlepšiu príležitosť.

Tip redakcie: X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 1:6 (v); 1:3; 0:3 (v)

HK Poprad vs. HK Dukla Trenčín

V atraktivite určite nebude zaostávať ani zápas medzi Popradom a Trenčínom. Aj tieto dva celky sú aktuálne v dobrej forme, Poprad zvíťazil v posledných troch zápasoch, v piatok nad Banskou Bystricou (5:2) a v poslednej dobe sa Kamzíci ukazujú ako tím, ktorý bez problémov dokáže otáčať zápasy. Otázne bude ako si poradia s Trenčínom. Okrem toho, že Dukla dokázala z posledných piatich zápasov vyhrať 4 (v piatok však prehrala s Novými Zámkami 1:3), je pre Poprad „postrachom“. Podtatranci totiž naposledy zdolali Trenčín takmer pred rokom, 19.1. 2018. Odvtedy Trenčania zvíťazili nad týmto súperom 8 krát, v ostatných dvoch vzájomných zápasoch tejto sezóny nedokázal Poprad Dukle dokonca ani streliť gól. Otázka pred týmto duelom je preto jednoznačná. Dokáže konečne Poprad nad Trenčínom zvíťaziť, alebo sa po deviaty krát budú radovať Trenčania? Poprad však bude okrem snahy o prelomenie nepriaznivej série motivovaný aj možnosťou ocitnúť sa na čele tabuľky, a to v prípade, ak Košice prídu o body v dueli so Zvolenom, a Poprad svoj zápas zvládne.

Tip redakcie: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:4 (v); 0:3; 0:2 (v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: DVTK Jegesmedvék Miškovec vs. HK Nitra

Autor: Radovan Slávik, Mário Moravský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*