PROGNÓZA 32. KOLA TIPSPORTLIGY

Presne deväť dní trvala v našej najvyššej súťaži reprezentačná prestávka. Tá je však už minulosťou a kolotoč zápasov Tipsport ligy sa od stredy naplno rozbieha. Netradičný hrací deň prinesie šesť dielnu zápasovú porciu, tešiť sa môžeme na zápasy Nitry a Zvolena, Trenčína a Miškovca či Banskej Bystrice a Nových Zámkov. Na jednotlivé zápasy sme sa preto pozreli našim pohľadom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HK Poprad

Ani po reprezentačnej prestávke nenastúpia hokejisti Liptovského Mikuláša pod strechou svojho zimného štadióna. Jeho rekonštrukcia stále nie je dotiahnutá do konca a najnovší termín ukončenia prestavby je naplánovaný na druhú dekádu januára. Pozitívom pre Liptákov je aspoň fakt, že na dokončenie rekonštrukcie bol z prostriedkov vlády Slovenskej republiky uvoľnený milión eur a hokejisti by mali mať aspoň ľadovú plochu k dispozícii už v decembri. Z tohto dôvodu nám zo zápasu Popradu s Liptovským Mikulášom vzniká „derby“ zápas, keďže sa odohrá na štadióne v Spišskej Novej Vsi. To môžu využiť najmä fanúšikovia Popradu, na zápas svojich Kamzíkov to vôbec nebudú mať ďaleko. Navyše Poprad má aktuálne osem zápasovú šnúru víťazstiev nad týmto súperom a vzhľadom na formu Popradu sa výhra očakáva aj v stredu. Liptáci však nie raz ukázali, že dokážu potrápiť akéhokoľvek súpera.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 0:2 (v); 2:4 (v)

HC 05 iClinic Banská Bystrica vs. MHC MIKRON Nové Zámky

Zápas tímov z hornej polovice tabuľky – tretieho so šiestym – by mohol priniesť zaujímavý hokej. Banská Bystrica mala pred reprezentačnou prestávkou šnúru deviatich víťazstiev v rade, v poslednom zápase ju však prerušili výborne hrajúci hráči Miškovca, hoci v zápase rozhodol len jeden jediný gól (0:1). Barani preto budú chcieť načať novú, podobne dlhú, sériu a navyše vidina líderskej pozície bude pre nich určite silnou motiváciou. Okrem toho sa zo susedných priečok na nich tlačí Poprad a Nitra, takže si nemôžu dovoliť strácať body len tak. Nové Zámky, v bráne s Košarišťanom, ktorý potvrdil formu aj na medzinárodnej úrovni, ale nebudú jednoduchým súperom. Svedčia o tom aj vzájomné zápasy týchto dvoch mužstiev v aktuálnej sezóne, oba skončili v riadnom hracom čase nerozhodným stavom. Otázkou teda zostáva, či uvidíme predĺženie prípadne samostatné nájazdy aj do tretice v tejto sezóne.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:1 sn; 2:3 pp (v)

MsHK DOXXbet Žilina vs. HC Košice

Súboj posledného s prvým v podaní Žiliny a Košíc by mal byť jednoznačnou záležitosťou Oceliarov. Papierové predpoklady sú jasné, no reprezentačná prestávka môže spôsobiť pomalší rozbeh lídra tabuľky, čo by mohli využiť Žilinčania. Navyše Košičania musia mať na pamäti prvý vzájomný zápas tejto sezóny, kde podľahli Žiline 4:3 po samostatných nájazdoch. Pre staronového trénera Žiliny, Stanislava Škorvánka, to bude tohto sezónna premiéra na poste hlavného trénera, kde vystriedal Petra Mikulu, ktorý prišiel pod Dubeň iba na výpomoc. Aj napriek spomínaným faktom si myslíme, že Oceliari tento zápas bez väčších problémov zvládnu a udržia si tak líderskú pozíciu.

Tip redakcie: 2

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:3 sn; 1:3 (v)

MAC Újbuda vs. HC 07 Detva

Ešte len tretí zápas v histórii sa odohrá medzi Detvou a budapeštianskym MACom. Oba celky sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky, o niečo lepšie je na tom MAC, ktorý má pred svojim stredajším súperom 5 bodový náskok. Maďarský klub je na tom lepšie aj z hľadiska aktuálnej formy, v ostatných zápasoch striedal prehry s výhrami, v tom poslednom dokonca prekvapujúco zdolal Zvolen na jeho ľade vysoko 6:1. Detvania sa naopak trápia a momentálne ťahajú osem zápasovú sériu prehier. V poslednom zápase pred prestávkou sa im však aspoň podarilo uchmatnúť bod trenčianskej Dukle. V doterajších dvoch vzájomných zápasoch vždy vyhral hosťujúci súper a keďže séria prehier Detvy nemôže trvať donekonečna, možno práve toto je zápas, v ktorom skončí.

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:4; 5:4 (v)

HK Nitra vs. HKM Zvolen

V zápase druhého s piatym sa stretnú momentálne dva najlepšie útoky ligy. Tento prím dlho patril Zvolenu, no práve Nitra mu ho výkonmi v ostatných zápasoch „ukradla“. Môžeme preto očakávať útočný hokej, navyše Nitra potvrdila výbornú formu aj pred prestávkou, kedy zdolala prvé Košice (5:3). Zvolen posledné dva zápasy pred prestávkou prehral. do pamäti fanúšikov sa určite zapísala vysoká domáca prehra s budapeštianskym MACom (1:6). MAC má tak na konte po Košiciach ďalší skalp tradičného mužstva – Zvolena. Zvolen sa posledný mesiac trápi, ale len vďaka bodovému náskoku, ktorý si vytvoril, je stále na druhom mieste. Jeho súperi sa však na neho bodovo dotiahli, a ak bude Zvolen pokračovať vo výkonoch, aké mal pred prestávkou, tak o druhú priečku môže veľmi ľahko prísť. Nitra bude mať v zápase špeciálnu motiváciu, Zvolen tento rok ešte nezdolala. Podarí sa jej to v tomto zápase?

Tip redakcie: 1

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 2:3 pp; 4:6 (v)

HK Dukla Trenčín vs. DVTK Jegesmedvék Miškovec

Dukla privíta rozbehnutý Miškovec, zápas preto môže priniesť zaujímavý hokej. Doposiaľ pri meraní síl týchto dvoch súperov platilo „môj dom, môj hrad“, ak by sme sa držali tejto štatistiky, v treťom zápase tejto sezóny by zvíťazila Dukla. Tej sa konečne začalo dariť, hoci ju počas prestávky zasiahla ďalšia zlá správa. Mário Bližňák zo zdravotných dôvodov nebude túto sezónu pokračovať v drese Dukly, a tak sa Trenčania musia poobzerať po náhrade. Obidve mužstvá ťahajú sériu víťazstiev, tá trenčianska je aktuálne na čísle 3, pričom Dukla naposledy zvíťazila na ľade Detvy (3:2 sn). Miškovec vyhral šesťkrát v rade, posledné víťazstvo si pripísal na ľade majstrovskej Banskej Bystrice (1:0). Jedna séria teda určite skončí, otázkou je, ktorá.

Tip redakcie: 1X

Vzájomné zápasy v sezóne 2018/2019: 4:0; 2:3(v)

Šláger kola podľa redakcie TIME – OUT: HK Nitra vs. HKM Zvolen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*