Posledné hodiny so zmenami!

Viacero manažmentov tipsportligových klubov bolo v posledných hodinách aktívnych či už v rámci zmien vo vlastnej organizácii alebo na prestupovom trhu. Prestupové okno je stále otvorené a s blížiacim sa play-off sa jednotlivé kluby snažia doladiť detaily, rozšíriť káder a čo najlepšie sa prichystať na najdôležitejšiu časť sezóny!

Štyri mesiace

To je necelá doba, počas ktorej bol hlavným trénerom tímu HK Nitra Marián Bažány. Po tom, čo ho vedenie na začiatku októbra angažovalo ako náhradu za odvolaného Andreja Kmeča je to už druhá trénerska výmena Corgoňov v tomto ročníku. Aj napriek tomu, že Nitra sa po príchode pomerne mladého trénera slušne rozbiehala, v súčastnosti sa tím pohybuje v spodnej časti tabuľky, čo rozhodne nie je naplnením predsezónneho cieľu. „Trénermi tímu sa stanú Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik, asistentom zostáva Dušan Milo a trénerom brankárov bude naďalej Stanislav Petrík,“ informoval oficiálny web HK Nitra.

Rodman out – Hanlon in

Prvej trénerskej výmeny sme sa dočkali aj v rámci maďarských účastníkov Tipsport ligy. Na lavičke DVTK končí Slovinec Marcel Rodman. V úvode aktuálnej sezóny sa síce Ľadoví medvedi z Miškovca pohybovali na popredných priečkach a zdalo sa, že prvá šestka by im nemala uniknúť, opak je však momentálne pravdou a DVTK sa v zostávajúcom priebehu základnej časti ešte zapotia. Z posledných siedmich duelov Miškovec až šesťkrát prehral a klesol na ôsmu priečku. “Urobili sme ťažké rozhodnutie, ale keďže náš cieľ je dostať sa do play off, museli sme,“ vysvetlil tento krok generálny manažér DVTK, István Egri. Na nového hlavného kouča nemuseli priaznivci dlho čakať. Staronovou tvárou je Kanaďan Glen Hanlon, ktorý viedol Miškovec aj v minulej sezóne a pred sezónou bol často spájaný s Košicami. Momentálne pred ním stojí ťažká úloha – posunúť svojich staronových zverencov v tabuľke vyššie.

Ďalšia výmena, opäť Poprad

Keď sa v našej najvyššej slovenskej súťaži udeje nejaká výmena medzi klubmi, je viac, než pravdepodobné, že v nej bude zainteresovaný HK Poprad. Po výmene Ťavoda – Dalhuisen a Paukovček – Lapšanský našlo vedenie Kamzíkov spoločnú reč aj s Novými Zámkami. Zatiaľ, čo sa pod Tatry sťahuje slovenský brankár Matej Kristín, opačným smerom putuje Čech, Patrik Nechvátal. Odchovanec Karlových Varov po minulej sezóne opustil Poprad a zamieril do francúzskeho Nice, aby sa následne po konci Juraja Hala vrátil späť, do známeho prostredia. Matej Kristín vytvoril v tejto sezóne na juhu Slovenska stabilnú a vyrovnanú brankársku dvojicu s Christiánom Pavlasom a v blížiacom sa play-off bude pravdepodobne kryť chrbát Tomášovi Vošvrdovi. Hlavným dôvodom výmeny bol zrejme počet zahraničných hráčov, ktorých bolo v Poprade nad rámec a tak padla voľba na Nechvátala. Ako však Kristín sám priznal, Kamzíci o neho javili záujem už pred štartom sezóny. „Záujem Popradu som evidoval už pred sezónou, no vtedy som sa rozhodol, že ešte ostanem v Nových Zámkoch,“ uviedol pre oficiálny web HK Poprad.

Balán naďalej nebude Vojakom

Pohyb smerom von z kádra sme mali možnosť zaznamenať aj v Trenčíne. Vedenie Dukly sa po vzájomnej dohode rozhodlo rozviazať kontrakt s českým centrom, Stanislavom Balánom. Ten prišiel do mesta spod hradu Matúša Čáka počas prebiehajúcej sezóny. V 20 zápasoch zaznamenal 9 bodov, za tri góly a šesť asistencií, čo činí priemer takmer pol bodu na zápas. Príčinu jeho trochu prekvapivého konca bližšie ozrejmil športový riaditeľ Branko Radivojevič, Stano si na základe svojich kvalít zaslúži dostávať viac priestoru v hre, u nás by hral v 4. formácii. Súčasne nakoľko sa nám blíži koniec prestupového obdobia, chceme mať ešte nazvime to pootvorené dvierka pre prípadne nové posily,“

Brankársky post Nitry vystuží Adam Nagy

Ďalšou, horúcou aktualitou je angažovanie 26-ročného slovenského brankára Adama Nagya, ktorého služby si vyhliadol manažment HK Nitra. Pre rodáka z Levíc nebude najvyššia slovenská súťaž žiadnou novinkou, v minulosti už obliekal dresy Dukly Trenčín, Banskej Bystrice, Piešťan, Liptovského Mikuláša a v rámci slovenske ligy naposledy Detvy. Minulú sezónu pôsobil vo fínskej Mestis. V 19 zápasoch si za celok Peliitat, z ktorého momentálne pod Zobor prichádza pripísal úspešnosť zákrokov na úrovni 89.7%. Menšou zaujímavosťou je, že Nagy bude už štvrtým gólmanom, ktorý sa v tejto sezóne postaví medzi tri žrde Nitry.

Autor: Silvester Bobko, Grafika: Kristína Prievalská

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*