Ohliadnutie za sezónou: Miroslav Pupák (ROZHOVOR)

Tri kolá pred koncom nadstavbovej časti Tipsport ligy hráči ani fanúšikovia HK Nitra ešte netušili, či sa aj v sezóne 2019/2020 pozrú do play – off, tak ako počas siedmych predchádzajúcich sezón. Východisková ôsma pozícia Nitry vzhľadom na minimálne rozdiely, mohla skončiť tabuľkovým posunom o jedno miesto, avšak oboma smermi. Dôležitým sa javil byť najmä zápas v Miškovci, k tomu však, zo známych dôvodov, žiaľ neprišlo. Nitrania tak na základe rozhodnutia Ligovej rady skončili v aktuálnej sezóne na deviatom mieste, dôvodom boli horšie vzájomné zápasy práve s DVTK. Aj vyššia moc tak prispela k tomu, že Corgoni sa nemohli pokúsiť obhájiť sedemsezónnu medailovú šnúru. Nie len o tom sme sa pozhovárali so stálicou nitrianskej kabíny, obrancom Miroslavom Pupákom.

“Či už 8. alebo 9. miesto, obe vnímam ako neúspech pre Nitru. Aj napriek tomu, že sa mužstvá posilnili, veril som, že sa nám podarí ďalší úspech,” začal hodnotenie už skončenej sezóny Miroslav Pupák. Tímu Nitry určite nepomohlo ani časté striedanie na trénerskom poste, ako sa skúsenému obrancovi hralo pod dvojicou Miroslav Kováčik – Tomáš Chrenko, s ktorými si počas svojej kariéry v Nitre aj zahral? “Určite nie je dobré, keď sa často menia tréneri alebo hráči v mužstve. To znamená, že niečo nefunguje. Tomáš a Miro prišli v hodine dvanástej, možno aj nejakú minútku po nej a spoločne s nami sa snažili napraviť dojem z celej sezóny. Môj názor je, že by sa nestratili ani na trénerskej stoličke,” pochválil svojich bývalých spoluhráčov a v aktuálnej sezóne aj trénerov. Napriek neistej účasti v play – off, celá kabína Nitry verila, že do vyraďovacej časti napokon postúpia zo siedmeho miesta, čo by s najväčšou pravdepodobnosťou prinieslo atraktívne zápasy s bratislavským Slovanom a vyhnutie sa Banskej Bystrici. “Jednoznačne sme verili a chceli sme dosiahnuť 7. miesto. Môj názor je, že každý vrcholový športovec musí v seba veriť a robiť všetko pre úspech,” dodal Pupák.

A ako prijal Miroslav Pupák informáciu o prerušení a neskôr aj ukončení Tipsport ligy? “Bola to zvláštna situácia. Ráno v deň zápasu sme sa stretli v kabíne a bavili sa o možnostiach. Zatrénovali sme si, už sme vedeli, že v ten deň nehráme, tak sme si dali viac do tela. Ukončenie sezóny ma veľmi mrzí. Ako som už spomínal, chceli sme túto sezónu ukončiť so vztýčenými hlavami a ukázať, že sme dobré mužstvo.” Ani jednému tímu sa to však nepodarilo a o konečnom poradí, vrátane netradičného vyhlásenia majstra, rozhodla Ligová rada. “Podľa môjho názoru nešťastný krok zo športového hľadiska. Právne je to však asi v poriadku, ako som sa dočítal,” ozrejmil svoj pohľad na celú situáciu. Majstrom sa stala Banská Bystrica, išlo aj podľa Pupáka o najväčšieho ašpiranta na titul? “Určite patrili k favoritom, ale aj iné mužstvá mali výborný káder a predpoklady získať titul.”

Miroslav Pupák strávil posledných osem sezón doma pod Zoborom. Ako hodnotí tú nedávno ukončenú? “Pre mňa bola tato sezóna dosť náročná. Mal som veľa zranení. Keď už som sa z jedného dal ako tak do poriadku, prišlo ďalšie. Na jednej strane som bol z toho nešťastný, ale na druhej strane som bol rád, že vždy som sa vedel psychicky a fyzicky opäť dostať naspäť do zápasov. Rád zostanem doma v Nitre. Chcem byt pri tom, ako dokážeme, že táto sezóna bola len zlý sen!” dodal na otázku, či sa na spoľahlivého zadáka môžu nitriansky fanúšikovia tešiť aj v budúcej sezóne. Za dobrými výsledkami je častokrát aj dobrá partia, ako Miroslav Pupák hodnotí tú, ktorá sa v Nitre zišla v ostatnej sezóne? “Ja osobne som nemal s nikým problém. V každej partii sú príjemné aj nepríjemné situácie, obdobia. V tej našej bolo treba viackrát zvyšovať hlas, ale to je asi normálne, keď nie sú výsledky.”

Predčasné ukončenie sezóny spôsobilo aj to, že hráčom boli v niektorých tímoch, z dôvodu klauzuly o vyššej moci, hráčske zmluvy ukončené skôr, než to samotní hráči predpokladali. Ako to dopadlo v Nitre? “Ja už mám zmluvu ukončenú. Myslím, že aj zvyšok kabíny je na tom podobne,” predostrel situáciu Pupák, ktorý nám na záver priblížil aj to, ako trávi aktuálne dni, už bez hokeja, “som doma s rodinou. Mám trošku šetriaci režim, keďže si doliečujem zranenia. Venujem sa synovi a plánujem si nejaké kutilské práce na dome, keď budem fit, aby som sa mohol do toho hneď pustiť. Čo sa trénovania týka, kto chce, spôsob si nájde aj v týchto časoch,” uzavrela nitrianska “osemnástka”.

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Kristína Prievalská
Fotografie: Facebook HK Nitra

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*