Ohliadnutie za sezónou: Michal Chovan (ROZHOVOR)

HC Košice mali pred sezónou tie najvyššie ambície a svoje mužstvo poskladali tak, aby patrilo k najväčším ašpirantom na titul. Potvrdzovali to aj v priebehu sezóny, diváci im to oplatili zvýšenou návštevnosťou v Steel aréne a už si určite brúsili zuby na play – off, ktoré po dlhšom období mohol fanúšikom z metropoly východu opäť navrátiť radostné chvíle. Žiaľ, vyššia moc to zariadila inak, a tak, ako ostatné tímy Tipsport ligy, ani Košice tohtoročné play – off nemohli okúsiť. O tom, ako to vnímali Oceliari, sme sa pozhovárali s jedným z najproduktívnejších útočníkov Košíc, Michalom Chovanom.

Michal Chovan vytvoril v sezóne spolu s Marcelom Haščákom a Jurajom Majdanom, či neskôr Davidom Květoňom vysoko produktívny útok, ktorý vytváral množstvo oku lahodiacich akcií a svojou hrou určite potešili aj nejedného diváka. Zranenie v priebehu sezóny však Michala Chovana na určitý čas zabrzdilo, čo aj sám potvrdil. “Myslím, že sezóna bola dobrá a nebyť mesačného výpadku, mohla byť ešte lepšia,” zhodnotil na začiatok sezónu z osobného hľadiska, “sadli sme si, či už na ľade alebo mimo neho, a to je tiež dôležité. Všetko fungovalo a prinášalo to svoje ovocie!” pridal na margo spolupráce so svojimi kolegami v útoku.

Do konca nadstavbovej časti zostávalo odohrať tri zápasy, Košičania strácali na druhý Slovan 2 body. Verili ešte Oceliari, že začnú play – off z druhého miesta, alebo už radšej šetrili sily pred najdôležitejšou časťou sezóny? “Vedeli sme, že je tam ešte šanca dostať sa na druhé miesto a určite sme chceli zabojovať o čo najlepšie postavenie pred play – off. Myslím, že kľúčový by bol domáci zápas práve so Slovanom, ale každý sa už podvedome pripravoval na play – off,” ozrejmil situáciu v klube Chovan, a dopĺňa, ako na neho zapôsobila situácia s predčasným koncom sezóny. “Najskôr to bol strašný pocit, naozaj celý rok pracujete, makáte, tešíte sa na tu najdôležitejšiu časť sezóny, pričom mužstvo malo kvalitu a chcelo urobiť úspech… Na druhej strane, keď človek videl, čo sa deje, mal strach a myslel v prvom rade na zdravie svojich blízkych a aby sa situácia čím skôr dala do normálnych koľaji!”

Neštandardné ukončenie sezóny prinieslo aj neštandardné určenie poradia, najprv aj s vyhlásením majstra, čo bolo neskôr znegované. Košičania sa však ešte predtým rozhodli medaily za tretie miesto vrátiť. Zrodila sa táto myšlienka v hlavách hráčov, alebo prišiel impulz z vedenia klubu? “Bolo to obojstranné,” priblížil košický útočník, pričom dodal aj svoj pohľad na celú vec: “Na mojom mieste by som takýto titul nikdy neprijal, ale to už je vec kompetentných.” Banský Bystricu ale nepovažoval za jednoznačného favorita na titul: “Myslím, že liga bola túto sezónu strašne vyrovnaná a vyhrať mohol každý jeden z osmičky play – off tímov.”

Za tímovými úspechmi stojí častokrát výborná partia a skvelá nálada v kabíne, čo sa zvykne prejaviť aj na ľade. Tá košická, takmer počas celej sezóny, ukazovala pohodu na ľade, preto nás zaujímalo, aká partia sa túto sezónu zišla v Košiciach. “Partia bola naozaj výborná a aj na základe toho tvrdím, že sme to mohli dotiahnuť naozaj ďaleko. Vieme, že v play – off je toto veľmi dôležitý aspekt.” Potvrdzuje košický útočník, ktorý minulý rok hájil farby HKM Zvolen. Zvedaví sme preto boli aj na to, ako tento prestup hodnotí Michal Chovan s odstupom času. Odpoveď však bola jednoznačná: “Bolo to určite správne. Košice prejavili záujem aj do ďalšej sezóny, vzhľadom na súčasnú situáciu však otázky týkajúce sa budúcnosti potrebujú ešte nejaký čas.” priblížil “Chovy”. Vzhľadom na ukončenie sezóny z dôvodu vyššej moci sa väčšina klubov, ako sme Vám prinášali aj v našich rozhovoroch, dohodla s hráčmi na predčasnom ukončení zmluvy, čím kluby ušetrili nemalé finančné prostriedky, ktoré im z dôvodu nekonania sa play – off určite chýbali. Ako si v tomto smere počínali na východe republiky? “Košice sa zachovali nadštandardne, zmluvy trvajú do konca marca a mame prísľub, že klub urobí všetko pre to, aby plnil záväzky aj za apríl,” prezradil Michal Chovan. Na záver sme sa ešte spýtali, ako u Chovanovcov trávia tieto “karanténne” dni. “Väčšinou sme s rodinkou doma, ako aj zvyšok národa v súčasnej dobe. Občas vybehneme niekde do prírody alebo na záhradu, čas vypĺňame rôznymi hrami a keďže mám 5 ročného syna, určite je čo robiť. Väčšinou je to však hokej,” dodal na koniec krídelník Oceliarov.

Autor: Radovan Slávik
Grafika: Kristína Prievalská
Fotografie: Facebook HC Košice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*