MEMORIÁL PAVLA ZÁBOJNÍKA – 2. hrací deň (Výsledky + vyjadrenia aktérov)

Včera bol na programe už druhý z troch hracích dni turnaja MPZ 2019. Zo slovenských tímov vyšli úspešne iba domáci, Zvolenčania. Nové Zámky a Banská Bystrica svojim súperom podľahli, čo znamená, že dnes sa vo všetkých zápasoch proti sebe stretnú tímy, ktoré budú v jednotlivých zápasoch bojovať o finálne umiestnenie. Poďte sa s nami obzrieť aj za včerajším, druhým hracím dňom a prečítajte si exkluzívne vyjadrenia jednotlivých aktérov! Nechýba ani pozápasový súhrn azda najväčšej hviezdy turnaja. O koho sa jedná sa dočítate v riadkoch nižšie…

GKS Tychy – MHC Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 6. Klimenko (Akimoto), 11. Mroczkowski (Rzeszutko), 23. Mroczkowski (Cichy, Pociecha) – 33. Ordzovenský (Hruška)

Tychy vstúpili do náročného duelu iba po pár hodinách odpočinku a to sa odzrkadlilo hneď v úvodných sekundách duelu, kedy začali hrať Nové Zámky mimoriadne aktívne a väčšinu prvej tretine prežili v obrannom pásme svojho súpera. Poliaci sa však dostávali do rýchlych protiútokov, z ktorých dokázali vyťažiť dva presné zásahy. Pri druhom góle si puk do vlastnej siete nešťastne strelil Sebastián Šmída. V druhej časti hry sa obraz výrazne zmenil a výkon Novozámčanov sa zhoršil. V 33. minúte dokázal puk prepasírovať do siete po strele od modrej obranca Ordzovenský. Tento presilovkový gól bol prvým a momentálne aj jediným, ktorý dokázali Zámčania na turnaji dať. Posledná časť hry už nepriniesla nič zaujímavé, a tak sa zápas skončil výsledkom 3:1.

ZÁPAS HODNOTÍ: RADIM HRUŠKA
“Tychy boli lepší v priemeňaní šancí. Myslím si, že opticky sme mali prevahu ale góly dávali oni, hrá sa na góly.”

“To, že nedávame góly je určite najväčší problém. Hráme veľa bez puku, naháňame puky a to nám aj prizvukoval tréner, že jediný gól zápasu dal obranca a to je zle.”

“Hráme jednoducho zle, všetko musíme zlepšiť a to nám trošku otvorí oči, na čom sme. Posledný zápas chceme určite vyhrať a s turnajom sa rozlúčiť víťazne.”

ZÁPAS HODNOTÍ: PETER NOVAJOVSKÝ
“Hlavne nás dnes podržal brankár. Včera nám dobre zachytal John Murray, no dnes chytal Kamil Lewartowski, ktorý je mladý perspektívny brankár a vychytal veľa šancí najmä na začiatku zápasu, kedy na nás Nové Zámky vyleteli. Pochytal im veľa šancí, to nás postavilo na nohy, trochu viac sme pritvrdili a začali sme hrať našu hru.”

“Samozrejme, po fyzickej stránke to dnes bolo veľmi náročné, pretože Zvolen má veľmi kvalitný tím a včera tam jazdili a mali sme toho plné zuby. Nemali sme veľa času na regeneráciu, okolo desiatej sme prišli na hotel a zaspali až okolo jednej, druhej. Ráno to bolo veľmi náročné. Myslím si, že Nové Zámky začali veľmi dobre, tak nás na začiatku aj zobudili. Našťastie sme vyhrali.”

“Každý ťažký zápas, ako aj tie na tomto turnaji, nás preveria. Je to pre nás kvalitná previerka. Snažíme sa herne trochu priblížiť tým mužstvám, ktoré sú tu, aby sme si pred CHL niečo natrénovali, keďže tam je to ešte vyšší level a bude to tam omnoho rýchlejšie ako tu. Musíme sa na to svedomito pripraviť a nejak to ubojovať.”

“Nové Zámky mi prišli, že začali veľmi svižne aj keď sme mali veľmi málo regenáracie a bolo cítiť, že sme mali zápas zo včera v nohách. Avšak Zvolen ukázal svoju kvalitu a mal kvalitnejších hráčov, ktorí jazdili celý zápas. Nepúšťali nás do ničoho a dnes mi to prišlo tak, že Nové Zámky po prvej tretine akoby nemali sily alebo to vypustili. Zápas so Zvolenom bol oveľa ťažší.”

ZÁPAS HODNOTÍ: PETER ORDZOVENSKÝ
“Podľa mňa dnešný zápas rozhodla prvá tretina, kde sme síce hrali celkom dobre, no súper sa nám dostal dva-tri krát do našej tretiny a z toho sme dostali dva góly. “

“Tréneri nám prizvukovali, aby sme korčuľovali a dávali puky od seba čo najskôr. Taktiež, aby sme nestáli, ale nejak nám to nevychádzalo.”

“Určite treba popracovať aj na iných veciach ako je koncovka, pretože tá je tragická, keďže sme za dva zápasy dali len jeden gól. “

“Zajtra do toho dáme všetko, aby sme na turnaji neostali bez výhry. Podľa mňa hral Klagenfurt viac kombinačne ako Tychy, boli rýchlejší a korčuliarsky lepší.”

Klagenfurter AC – HC 05 Banská Bystrica 7:4 (1:0, 2:3, 4:1)
Góly: 7. Petersen (Ganahl), 22. Ganahl, 38. Obersteiner (Ganahl, Petersen), 43. Bischofberger (Richter, Harand), 46. Richter (Bischofberger), 50. Koch (Unterwager), 57. Hundertpfund (Ganahl, Comrie) – 21. Šoltés (Southorn), 30. Bodnár (Hickmott), 39. Hickmott (Šoltés), 58. Hickmott (Jääskeläinen)

Oba tímy vstúpili do zápasu s obrovským nasadením, čo bolo predzvesťou najkvalitnejšieho zápasu turnaja zatiaľ. Vzhľadom k faktu, že obaja jeho aktéri sú majstrami svojich líg a účastníkmi CHL. Hra sa prelínala zo strany na stranu, a tak sa hral rýchly, kombinačný hokej. Ako prvému sa podarilo prekonať gólmana Beskorowaneho, útočníkovi KAC Petersenovi. Druhý útok Rakúšanov v zložení Ganahl – Hundertpfund – Petersen robil Bystričanom azda najväčšie problémy, čoho výsledkom je, že bol pri štyroch góloch svojho tímu. Tím zo stredu Slovenska držal s úradujúcim majstrom EBEL ligy krok až do tretej tretiny, ktorú prehral 4:1. Klagenfurtu v nej vyšlo takmer všetko, na čo siahli, a tak si v dnešnom zápase zahrajú so Zvolenom o prvenstvo.

ZÁPAS HODNOTÍ ASISTENT TRÉNERA: IVAN DROPPA
“Myslím si, že výsledok trošku klame a ten výsledok 7:4 nebol až taký rozdiel medzi nami a nimi. Osemdesiat-deväťdesiat percent zápasu sme hrali dobre. Bolo to úplne iné mužstvo ako včera, o dosť lepší hráči. Dávali sme im šance, ktoré sme nemuseli, mali sme zo siedmych gólov štyrikrát puk na hokejke a buď sme to proste nevyhodili, alebo sme chceli urobiť ešte niečo extra pekné. To sa nám vypomstilo.”

“Najväčšie plusy dnes vidím v tom, že sme hrali naplno 60 minút, hrali sme do tela, vyrovnali sme sa im v rýchlosti, v tom chcení, vo všetkom. Akurát sme urobili viac chýb, takže z tohto veľa vecí aj čo sa týka nášho vychádzania z tretiny sme zlepšili, čiže s týmto je spokojnosť, aj keď s výsledkom samozrejme nie.”

“Ako som povedal, približne o dva týždne budeme hrať proti tímom, ako je Mníchov v CHL. Veci ako to, že máme puk na hokejke a necháme si ho zobrať, respektíve nedáme ho von, sa nám tam vypomstia asi ešte viac, takže na tomto treba popracovať.”

ZÁPAS HODNOTÍ: LARS HAUGEN
“Banská Bystrica vyhrala titul tri roky po sebe a myslím si, že sú jeden z najlepších tímov v
Európe. Minulý rok sme v zápase proti Banskej Bystrici mali nových trénerov, nový systém a veľa nových hráčov, no tento rok sme boli tímovejší, každý hráč vedel čo má robiť a v tom vidím rozdiel oproti tomu minulému roku, v ktorom sme hrali zle (pozn. red. KAC 2:7 BBY).”

“Dnešný zápas bol oproti tomu s Novými Zámkami ťažší. Banská Bystrica hrala viac ofenzívnejšie, no napriek tomu sú oba tímy dobré a stále je to len začiatok sezóny. Každý je ešte viacmenej po dlhšom odpočinku od hokeja, takže zatiaľ nie sme s pukom najlepší priatelia, ale myslím si, že tento turnaj je dobrým nácvikom pred súťažnou sezónou.”

S mužstvami zo Slovenska mám dobré skúsenosti a vždy som veľmi rád a užívam si to, keď
sem prídem hrať. Je tu silná hokejová kultúra a mužstvá majú svoju kvalitu, takže je to
vždy zábava a taktiež výzva.”

“Turnaj chceme určite vyhrať tak, ako každý tím. Možno to nie je ten najdôležitejší turnaj
sezóny, ale určite sme správne naladený na zajtrajšie víťazstvo.”

 

ZÁPAS HODNOTÍ: MÁRIO RÓTH
“Bol to vyrovnaný zápas. Do začiatku tretej tretiny sme s nimi hrali 3:3, aj keď sme stále doťahovali o ten jeden gól. Tú tretiu tretinu sme trochu nezvládli, dali sme im šance na dorážky a oni to využili. Veľa gólov sme inkasovali aj v oslabení.”

“Tie oslabenia sme neubránili a robili sme viacmenej chyby v tých detailoch. Oni sa stále dostali k dorážkam, čo proste využili. Je to ozaj kvalitný tím.”

“Klagenfurt bol o úroveň vyššie, ako Mulhouse. Kvalitatívne nehrá tento tím nadarmo o prvé priečky v lige. Naozaj to bol oveľa ťažší zápas ako ten včerajší.”

“S Vargom a Tamášim sa mi dnes hralo dobre. Škoda len, že sa nám ten puk stále odrazil opačne, ako sme chceli, nedostali sme sa k dorážkam. Ak by nám tam aspoň jedna, dve vyšli a otočili by sme zápas na našu stranu, tak by sa nám hralo ešte lepšie.”

“Tréneri povedali, že ten výsledok nenasvedčuje tomu, ako sa dnes hral zápas. V podstate bolo 80-90% zápasu vyrovnaných, akurát oni využili šance, ktoré dostali z presiloviek. My nie a to rozhodlo tento zápas.”

HKM Zvolen – Scorpions de Mulhouse 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Kelemen (Chlepčok), 12. Mráz (Betker), 14. M. Halama, 28. Corrin (Mráz), 60. Corrin – 31. Raux (Ten Braak)

Francúzsky celok je papierovo najslabším účastníkom turnaja, a tak priestor vo včerajšom večernom duely dostalo na strane domácich viacero mladíkov. Zvolenu sa podarilo rýchlo dostať do zápasu a súpera zatláčal v obrannom pásme. Aktivitu pretavil v gól už v druhej minúte Miloš Kelemen. Bryndziari vo výkone nepoľavili a do prestávky pridali ešte ďalšie dva presné zásahy. Rytieri mali navrch kondične, pôsobili viac technickejšie a aj mladé tváre v ich drese si občas dovolili pobaviť fanúšikov. Ojedinelé šance hostí mazal sebavedomý gólman Hollý. V tretej tretine sa zápas dohrával pomerne nervózne. Do menšej pästnej výmeny sa dostal aj obranca Zvolena, Patrik Maier. Vo skvelom svetle sa opäť ukázala zahraničná posila, tentokrát Willie Corrin. Ten pôsobil v obrane dominantne a navyše v dvoch prípadoch rozvlnil sieť Francúzov. V drese domácich sa objavil v defenzíve s číslom #44, Stanislav Tomko, ktorého sme si po zápase zobrali takisto na slovíčko.

ZÁPAS HODNOTÍ: BRUNO MRÁZ
“Začali sme dobre, pokračovali sme v tej hre celý zápas. Boli sme jasne lepší.”

“Tychy boli včera trochu rýchlejšie ako dnes Mulhouse. Lepšie hrali tí Poliaci.”

“Šance z úvodu zápasu som si vytvoril vďaka spolupráci so zámorskými hráčmi, s ktorými som hral v jednej formácii. Dnes nás tréner prvýkrat dal dokopy na tréningu a oznámil, že budeme hrať spolu. Zatiaľ to celkom sadlo. Avšak stále je to len príprava, netreba to nejako preháňať. Pravda je, že som mal šancí asi na hetrik, no dal som len jeden gól. Na premieňaní šancí musím popracovať. Včera sa mi taktiež hralo veľmi dobre, no niekedy dáte gól, niekedy nie. Stále je to príprava, včera to bol len prvý zápas, takže ani ľad nebol ideálny. Hľadáme sa, spoznávame sa všetci na ľade, no myslím si, že keď si sadneme, bude to dobre.”

“Jasné! Do každého zápasu ideme s tým, že treba vyhrať, takže uvidíme zajtra. Pripravíme sa na to zodpovedne a verím, že podáme dobrý výkon.”

 

ZÁPAS HODNOTÍ: MILAN JURÍK
“V prvom rade rozhodla o víťazstve Zvolena prvá tretina. Tam na nás nabehli, bolo tam vidno ten rozdiel v rýchlosti korčuľovania aj myslenia. To je to, čo nám chýba a musíme to zlepšiť, aj keď neskôr sme sa už možno tej rýchlosti prispôsobili. Som však rád, že hráme takéto ťažké zápasy. Aspoň nám to ukáže naše slabiny, na čom máme pracovať.”

“Samozrejme, o motiváciu som mal postarané. Veľmi som sa tešil na tento zápas. Predsalen, po dlhom čase som si zahral na tomto štadióne, vrátili sa mi všetky tie krásne spomienky, hlavne na tú majstrovskú sezónu. Hrať proti Zvolenu bolo pre mňa niečo špeciálne. Aj keď sme prehrali, ten zápas som si užil a som rád, že sme mali túto možnosť, hrať proti Zvolenu.”

“Musím povedať, že aj napriek tomu, že Zvolen nehral v plnej zostave, tak mi prišli trošku lepší, aj rýchlejší vo všetkých situáciach. Povedal by som, že ťažšie sa hralo proti Zvolenu. Uvidíme, ako to bude v sezóne, no každopádne, palce budem držať Zvolenu. Verím, že spraví nejaký úspech.”

“Cieľ je určite play-off, pretože nie sme nejaký bohatý tím, ktorý má úplne tie najvyššie ciele. Po minulej nevydarenej sezóne by sme sa však určite chceli prebojovať do play-off a uvidíme, čo ďalej.”

“Samozrejme, zázemie sa nedá porovnať s takým Zvolenom. Jasné, že je to Francúzsko, je to na trochu horšej úrovni, no tí ľudia okolo hokeja sú do toho zanietení, starajú sa o nás a robia všetko preto, aby boli čo najlepšie podmienky.”

 

ZÁPAS HODNOTÍ: SLAVOMÍR TOMKO “Na to, že to je príprava to bolo celkom dobré. Nebolo to bez chyby, no v niektorých momentoch zápasu sme hrali veľmi dobre, tlačili sme na nich a mali sme veľa šancí, z ktorých sme nedali gól. Neskôr, keď sme trochu poľavili, oni sa dostali do zápasu. Celkovo to však hodnotím ako veľmi dobrý zápas.”

“Prestávka to bola jednoducho z osobných dôvodov. Nebolo to nič vážne, že by som kvôli zraneneniu nemohol hrať. Rok som s priateľkou cestoval, oddýchol si trochu od hokeja a celkom to pomohlo vyčistiť hlavu. O to je teraz väčšia chuť do toho. Po tom roku sa do toho pomaličky dostávam, to telo si musí zvyknúť, no ruky šli celkom dobre. Je to ako jazda na bicykli, to sa nedá zabudnúť.”

“Káder Zvolena je podľa mňa vynikajúci. Keďže tu nežijem, v extralige nemám až taký veľký prehľad, no mne sa ten káder páči. Je výborne doplnený a myslím, že určite má potenciál. V tých prípravných zápasoch to jasne nie je dokonalé, no má sa na čom budovať. To mužstvo vyzerá veľmi dobre.”

“So Zvolenom ešte nie som dohodnutý…”

“Na ľade som sa cítil dobre. Boli tam nejaké momenty, kedy treba získať ešte viac skúsenosti, viac toho gripu do rúk, no vo všeobecnosti to je celkom okej.”

AUTOR: Marián Kubík, Silvester Bobko, Patrik Ľupták
FOTO: Patrik Ľupták

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*