MEGA ANKETA #2 – Najlepší brankár v Tipsport Lige?!

Po dvoch úspešných anketách, v ktorých sme vás nechali rozhodnúť o najúdernejšej útočnej dvojici v lige a o tímoch, ktoré by ste radi videli v novom ročníku Tipsport Ligy, prichádzame s treťou anketou. Tentokrát, ako ste už vyčítali aj z nadpisu, budeme rozhodovať o najlepšom brankárovi!

Do prvých dvoch ankiet sa zapojilo 2000, respektíve až 2500 ľudí, čo je vzhľadom na počet našich fanúšikov na sociálnych sieťach veľmi pekne číslo. Veríme, že sila fanúšikov hokeja sa ukáže aj teraz! Brankári sú totiž vskutku dôležitým článkom v skladačke na ceste za titulom. Ich sila sa ukazuje ako v základnej časti, tak aj v play-off, no už teraz môžeme vidieť, že brankári sú často rozdielovými a vďaka ich skvelým výkonom si nejeden brankár vyslúžil aj ocenenie Timeoutsk hráč kola.

Princíp ankety je veľmi jednoduchý, podobne ako tomu bolo aj pri hlasovaní o najúdernejšiu dvojicu, na konci článku nájdete anketu, v ktorej môžete odovzdať svoj hlas. V sobotu 22.12. ukončíme hlasovanie a dvoch brankárov s najvyšším počtom hlasom “pošleme” do tzv. SUPERFINÁLE! Následne prostredníctvom nášho Instagramu necháme rozhodnúť širšiu verejnosť o celkovom víťazovi. V krátkosti si predstavíme tých najlepších, no v ankete sa ocitne drvivá väčšina brankárov.

Andrej Košarišťan (MHC MIKRON Nové Zámky)

Jedným z najväčších favoritov bude “Košo”, ktorý v tejto sezóne oblieka dres Nových Zámkov. Sila ich fanklubu sa už ukázala v hlasovaní o najúdernejšiu útočnú dvojicu, takže budeme zvedaví koľko hlasov si vyslúži tento stále relatívne mladý brankár. Ten sa v posledných sezónach postupne etabloval medzi elitu našej ligy, pri čom zaujal už pred piatimi rokmi kedy pôsobil v Banskej Bystrici. Tam sa postupne predral cez juniorku až do áčka, no pre jeho, v tom čase komplikovanejšiu povahu, opustil ambiciózny celok a okúsil pôsobenia v Piešťanoch a Liptovskom Mikuláši, kde si jeho stabilné výkony všimlo vedenie Nových Zámkov a zvyšok už je všetkým dobre známy z aktuálnej sezóny. Košarišťan je aktuálne tretí v percentuálnej úspešnosti zákrokov (93,71%) a to odchytal spomedzi všetkých brankárov najviac minút! Jeho pozícia v Zámkoch je takmer neohroziteľná, veď aj vďaka nemu Nové Zámky dominovali vo Vyšehradskom pohári a dlho sa držali aj vo vrchných poschodiach ligovej tabuľky. Jeho výkony ho “katapultovali” až do reprezentácie, kde sa predviedol vo výbornom svetle a zamotal realizačnému tímu hlavu, veď v dvoch stretnutiach, na ktoré nastúpil inkasoval len 2 góly. Rozhodne disponuje kvalitou na to, aby okúsil v budúcnosti aj kvalitnejšiu súťaž.

Tomáš Vošvrda (HK Poprad)

Neskutočné čísla dosahuje tento český brankár pôsobiaci v službách podtatranského celku HK Poprad. Mohutný brankár fantasticky pokrýva celé bránkovisko a prekvapivo je aj napriek svojim parametrom vskutku mrštným brankárom. Aktuálne je po brankároch akým je aj Vošvrda obrovský dopyt a nejeden tím siaha po gólmanoch s podobnými “parametrami”. Tento ťah sa teda Popradu vskutku vydaril, veď Vošvrda je aktuálne na druhej priečke v úspešnosti zásahov (94,49%) aj v priemere inkasovaných gólov (2,00). V úvode sezóny bojoval o pozíciu jednotky s Lukom Gračnarom, no po jeho odchode dostáva výrazne viac priestoru a je oporou Kamzíkov. Nutno však dodať, že má pred sebou naozaj spoľahlivú defenzívu.

Ádam Vay (DVTK Miškovec)

Maďarský reprezentačný brankár posilnil nováčika z Miškovca na prelome októbra a novembra a okamžite sa stal obrovskou oporou svojho tímu. Aj jeho zásluhou sa DVTK šplhá v tabuľke čoraz vyššie a môže reálne pomýšľať aj na umiestnenie v prvej šestke. Vay odchytal doposiaľ 12 stretnutí, v ktorých zaknihoval fantastickú bilanciu – jeho úspešnosť zákrokov vykazuje brilantných 95,60% a v priemere inkasuje len 1,57 gólu na zápas, čím ovládol štatistiky brankárov Tipsport Ligy. Vydrží mu táto forma do konca základnej časti?

A čo zvyšok?

Nebudeme sa detailnejšie rozpisovať o každom, je však jasné, že obrovské kvality dosahujú aj brankári ako Michal Valent, Juraj Šimboch, Samuel Baroš, či zahraniční gólmani Vladislav Habal, Mackenzie Skapski a Stephon Williams. Nedávno sa do ligy vrátil Nathan Lawson a aj vďaka nemu sa Nitra vyšplhala na vyššie priečky, za zmienku rozhodne stoja aj Tomáš Tomek, Patrík Nechvátal (nová dvojka HK Poprad) či Maroš Mikoláš. Zoznam všetkých brankárov nájdete v ankete!

Kto je najlepší brankár v Tipsport Lige?

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*