Košice pred novým ročníkom redukujú káder

Oficiálny web HC Košice dnes informoval o prvých zmenách v kádri Oceliarov. Tak, ako po minulé roky, aj teraz Košice prechádzajú poriadnou obmenou. Po príchode manažéra Jána Šťastného a trénera Petra Draisaitla sa tak dozvedáme o prvých hráčskych zmenách aj čo sa týka tímu z metropoly východu.

Hneď po svojom príchode, avizoval nový športový manažér HC Košice, že plánuje výrazne omladenie kádra a koniec zbytočného preplácania hráčov. Ako sa ukázalo, svoje sľuby dodržuje a do A-tímu Oceliarov pribúdajú prví mladí hráči. Priestor v A-mužstve dostane od novej sezóny nádejný obranca Jakub Cibák, ktorý dostal šancu už aj v uplynulom ročníku. Z projektu U20 sa do Košíc vráti odchovanec Filip Maňák a dres Oceliarov oblečie aj junior, Jakub Köver. O zmluvu zabojuje aj fanúšikom východniarov dobre známy útočník, Juraj Milý.

Z minuloročného kádra bude v tíme pokračovať dvojica gólmanov, Stanislav Škorvánek a Vladislav Habal. V obrane bude aj naďalej zastávať svoje miesto reprezentačný obranca, Patrik Koch, skúsený Tomáš Slovák a český bek Václav Čížek, spoločne s Christiánom Michalčinom. O potrebný impulz v ofenzíve by sa mali starať Marcel Haščák, Jakub Suja, Tomáš Hričina, Oliver Jokeľ, ale aj mladíci Roman Žitný, Filip Vrábeľ a Šimon Petráš.

Oceliari však oznámili aj mená hráčov, ktorí už v ďalšej sezóne nebudú súčasťou značky HC Košice. Po krátkom pôsobení, aj zrejme z dôvodu plánovaného obmedzenia legionárov končí ruská trojica Roman Derliuk, Igor Ignatushkin a Eliezer Sherbatov. Pokračovať ďalej nebudú ani obrancovia Martin Dudáš, Jimmy McDowell, Martin Lenďák, Klemen Pretnar, Jere Pulli a trochu prekvapivo ani šikovný bek Eduard Šedivý. V útoku už ďalej nenájdeme ani mená ako Evan Brophey, Peter Galamboš, Petr Kafka, Tomáš Klíma, Patrik Lušňák, ale ani obľúbenca fanúšikov, rýchlika Gabriela Spilara.

Stránka informovala aj o tom, že s hráčmi, ktorí nie sú vyššie uvedení (Ján Laco), ale aj s inými hokejistami klub naďalej rokuje. „S letnou prípravou začneme 20. mája 2019. Našou víziou je nachádzať strednú až mladšiu generáciu ambicióznych hráčov, ktorí chcú pracovať a posúvať sa v kariére a – čo je pre mňa najdôležitejšia vec – ktorí budú hrdí na to, že si oblečú dres HC Košice,“ informoval športový manažér HC Košice, Ján Štastný.

AUTOR: Silvester Bobko

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*