Kde budú pokračovať bývalí tipsportligisti?

Menoslovy kádrov sa finalizujú a prípravy na novú sezónu sú v plnom prúde. Pozornosť fanúšikov sa upiera hlavne na príchody, avšak zabúdať nesmieme ani na pohyby hráčov smerom von. Mnoho hokejistov sa po konci v Tipsport lige upísalo ambicióznym aj menej známym zahraničným organizáciam, iní zasa budú pokračovať v slovenskej nižšej súťaži. Pripravili sme si pre vás súhrn doteraz potvrdených odchodov za posledný týždeň.

Garrett Thompson

Po dvoch sezónach strávených v Európe sa 30-ročný Američan vracia do zámoria, kde strávil prevažnú časť svojej kariéry. Teraz už bývalý zvolenský center nazbieral v uplynulom ročníku v 50 zápasoch slušných 32 bodov. Nórsky šampión bude ďalej pôsobiť v organizácii Greenville Swamp Rabbits, hrajúci ECHL.

Miroslav Hanuljak

Český gólman prišiel do Nitry v priebehu ročníka 2018/19 ako obrovská neznáma, no pod Zoborom zotrval aj celú ďalšiu sezónu. Po jej konci sa Corgoni rozhodli zmeniť brankárske duo a po Jurajovi Šimbochovi, ktorý svoje kroky nasmeroval do Poľska, si nové angažmán našiel aj jeho starší kolega. Na zmluve sa dohodol s českou druholigovou Kadaňou, v ktorej drese nastúpil už do 146 duelov.

FOTO: Denis Sivák (timeoutsk.sk)

Michal Smutný

Z bývalých protihráčov sa stanú spoluhráči. V jednej šatni sa s vyššie spomínaným Hanuljakom stretne obranca Michal Smutný. Český bek okúsil v drese Liptovského Mikuláša prvýkrát hokej na seniorskej úrovni. Po roku strávenom na Slovensku sa 22-ročný bek vracia domov, kde navlečie dres SK Kadaň.

Igor Safaraleyev

Obľúbenec michalovských fanúšikov po troch rokoch mení dres. Sympatický 25-ročný Rus, ktorý sa výrazne podieľal na postupe Líšok medzi elitu spojil svoju budúcnosť so Žilinou. Za Vlkov si zahrá spoločne s kolegom z jedného útoku, Jakubom Linetom. Bojovný forvard je tak ďalšou zaujímavou posilou ambiciózneho prvoligistu a jedného z ašpirantov na postup.

ZDROJ FOTO: novinyzemplina.sk

Yevgeni Mons

Štyri kluby za jednu sezónu. Takáto je bilancia Monsa z uplynulej sezóny. Útočník s bohatými skúsenosťami z KHL prišiel do Michaloviec už v pokročilejšej fáze sezóny, no za klub z východu Slovenska odohral len tri zápasy bez bodového zápisu. Po vzájomnej dohode s vedením skončil, avšak jeho služby si okamžite vyhliadli v Detve, kde sa mu darilo podstatne viac. Slovensko je už však minulosťou a novú kariérnu kapitolu zažije v ukrajinskom mužstve Donbass Donetsk.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*