HC 05 Banská Bystrica spoznala svojich súperov v Champions Hockey League!

Dnešný žreb, ktorý sa uskutočnil v Bratislave, určil súperov trojnásobného slovenského šampióna v hokejovej Lige majstrov. Banskobystričania tak v rámci základnej skupiny navštívia krajiny ako Nemecko, Švajčiarsko či Švédsko.

V základnej skupine tak uvidíme klub spod Urpína aj napriek tomu, že pôvodne sa nechcel do súťaže prihlásiť. Účasť v predošlých ročníkoch bola pre nich finančne stratová, a tak museli prísť na rad rokovania so zástupcami Tipsport Ligy. V prípade, že by Slovensko nemalo zastúpenie v Champions Hockey League, hrozila lige nemalá finančná pokuta. Bolo preto zrejme v záujme riadiacich orgánov našej najvyššej súťaže, aby sa situácia vyriešila.

Úradujúci majster Slovenska v doterajších dvoch pôsobeniach v Lige majstrov ani raz nepostúpil zo skupiny a náročné to budú mať aj tentokrát. Ešte pred žrebovaním sa ocitli vo štvrtom výkonnostnom koši, na základe čoho im bola priradená skupina G. Losovania sa priamo účastnila aj slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá Banskej Bystrici z tretieho koša vyžrebovala švajčiarský tím Ambri-Piotta.

zdroj: www.hc05.sk

V prvých dvoch košoch boli všetky tímy nesmierne silné. Z druhého koša sa stal súperom Baranov nemecký EHC Red Bull Mníchov, ktorý v uplynulej sezóne neobhájil titul a umiestnil sa na druhom mieste. Posledným súperom Banskej Bystrice bude švédsky tím Färjestads BK.

autor: Michael Džurdženík
foto: www.hc05.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*