Finančná podpora pre kluby a nový Superpohár

Tipsportligový súťažný ročník 2019/20 sa zo všeobecne známeho dôvodu nedohral a jeho predčasné ukončenie robí klubom problémy hlavne vo finančnej sfére. Neodohrali sa predovšetkým žiadne play-off zápasy, ktoré každoročne priťahujú divácky záujem na hokejové štadióny, ale aj pred televízne obrazovky. Táto atraktívna časť sezóny prináša hokejovým klubom na Slovensku okrem športového vyžitia aj nemalé príjmy, ktoré môžu byť zlomové pre ich rozpočty. Práve o tieto čiastky boli postupujúci do vyraďovacích bojov ukrátení. PRO-HOKEJ však predsa len našiel isté východisko a spolu s klubmi už rieši túto nezávideniahodnú situáciu. Okrem toho by v ďalšej sezóne mal byť k videniu aj úplne nový súťažný formát, ktorý rozšíri počet stretnutí a prinesie hráčom a fanúšikom nový impulz.

Spomínaným východiskom z momentálne nepriaznivého finančného statusu hokejových klubov pôsobiacich v našej najvyššej hokejovej súťaži by mala byť podpora zo strany najväčších partnerov  Tipsport ligy. Práve s nimi sa PRO-HOKEJ dohodol na spolupráci, ktorá zabezpečí jednotlivým klubom finančnú pomoc a jedná sa o čiastku presahujúcu sumy z minulých ročníkov. „Veľmi rád konštatujem, že naši partneri sa k vážnej situácii postavili veľmi ústretovo a vďaka našim dohodám PRO-HOKEJ podporí kluby v takmer stopercentnej výške pôvodného finančného plánu. Myslíme však už aj na novú sezónu a uvedomujeme si, že v dnešnej dobe je pre kluby náročné pripravovať svoje rozpočty bez ďalšej pomoci,“ povedal riaditeľ spoločnosti PRO-HOKEJ Richard Lintner.

Stretnutím zástupcov našich najkvalitnejších klubov vo Zvolene rezonovala najmä téma možnosti ďalšieho financovania zo strany lokálnych partnerov, ktorí prejavili záujem a zvažujú svoju pomoc pre slovenský hokej. O takúto pomoc v nedávnej minulosti požiadali kluby aj samotný Slovenský zväz ľadového hokeja, no spoločná dohoda zatiaľ nenastala, a tak majú kluby v pláne pripraviť obchodnú ponuku pre zväz, ktorá by mohla byť mostíkom k vzájomnému konsenzu ohľadom peňažnej podpory.

Novinkou v nasledujúcom súťažnom ročníku by mal byť nový súťažný formát. Superpohár tímov tvorený prvou šestkou z tabuľky minulej sezóny Tipsport ligy doplnený o dva tímy, ktoré postúpia z kvalifikácie ďalších ôsmich nominovaných slovenských klubov. Vzhľadom na tieto fakty sa bude jednať o veľmi atraktívne a kvalitatívne silné súperenie, ktoré bez pochyby poteší oko aj náročného fanúšika. Finálové stretnutia novovytvorenej súťaže z dielne spoločnosti PRO-HOKEJ a jej najväčších partnerov by sa mali odohrať v januári 2021. „Spoločne s našimi partnermi Tipsport, Kaufland a RTVS sme pripravili slovenský ligový pohár s názvom Kaufland Super Cup Tipsport Ligy. Vďaka RTVS sa najzaujímavejšie zápasy ligového superpohára dokonca odvysielajú v priamych televíznych prenosoch počas rozbehnutej tipsportligovej sezóny 2020/2021,“  uviedol Richard Lintner.

Autor: Martin Lehotský Grafika: Kristína Prievalská

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*