DOTERAJŠÍ SÚHRN PRESTUPOVÉHO OBDOBIA V TIPSPORT LIGE

Ešte len prednedávnom nám skončil ďalší ročník Tipsport ligy, no jednotlivé vedenia tipsportligových klubov nezaháľajú a robia všetko preto, aby do tímu priviedli hráčov, ktorí sa postarajú o to, aby následujúca sezóna bola úspešnejšia, ako tá minulá. Niektoré kluby začali hneď so skladaním kádra, iné zas museli riešiť zmeny na trénerských pozíciach, či vyššie personálne zmeny. Redakcia timeoutsk.sk si pre vás pripravila súhrn všetkého, čo sa v tipsportligových kluboch doposiaľ na trhu udialo!

HK Dukla Michalovce:

Na úvod začneme nováčikom. Michalovce doposiaľ neoznámili žiadny príchod, odchod, či predĺženie zmluvy. Tím aj v novej sezóne povedie ako hlavný tréner, pán Miroslav Chudý. Veľa sa však šušká o príchode bývalého útočníka Košíc Petra Boltuna, ktorý predošlú sezónu kvôli vážnemu zraneniu vynechal. Povráva sa, že Líšky by mohol posilniť aj nádejný mladík, Jakub Cibák.

Príchody:
Odchody:
Predĺžené zmluvyMiroslav Chudý (tréner)

HK 32 Liptovský Mikuláš:

Podobne ako pri Michalovciach, je to aj na Liptove. Pre HK 32 skončila sezóna najskôr zo všetkých mužstiev, keďže na konci základnej časti figuroval Liptovský Mikuláš na jedenástej, neutrálnej priečke. Avšak v budúcej sezóne si dres tímu z Liptova neoblečie Filip Čenka, ktorý posilnil Detvu a do VHL (Yuzhny Ural Orsk) odišiel aj ruský brankár, Anton Kislitsyn. Materský klub oficiálne opúšťa aj obrovský talent slovenského hokeja Matúš Sukeľ. Ten bude od nového ročníka hájiť farby pražskej Sparty, kde ho čaká skúška ohňom.

Príchody:
Odchody: Filip Čenka, Anton Kislitsyn, Matúš Sukeľ
Predĺžené zmluvy:

MAC Ujbúda:

O niečo viac zmien ako pri predošlých dvoch kluboch sa udialo pri tíme z hlavného mesta Maďarska. Fanúšikovia MACu sa aj v ďalšej sezóne môžu tešiť na päticu Bence Bálisz, Chris Bodó, Tomáš Klempa, Chris Langkow a zmluvu predĺžil aj István Terbócs. Budapešť naopak opúšťa opora zadných radov, Jesse Dudás, ktorý zamieril do konkurenčného DVTK. Nahradiť by ho mohol naturalizovaný Kanaďan, Blake Orbán, pre ktorého to bude premiéra na klziskách mimo Kanady. K maďarskému účastníkovi s ním prichádza aj István Sofron (Fehérvár AV19) a do tímu sa vracia Márton Pápa (Vasas SC). Najnovšie sme sa dozvedeli, že Brance Orbán ostáva súčasťou tímu MAC aj v ďalšej sezóne.

Príchody: Blake Orbán, István Sofron, Márton Pápa
Odchody: Jesse Dudás
Predĺžené zmluvy: Bence Bálizs, Chris Bodó, Tomáš Klempa, Chris Langkow, István Terbócs, Brance Orbán

DVTK Jegesmedvék Miskolc:

Práve k druhému maďarskému útočníkovi zamieril Jesse Dudás (MAC Újbuda), ktorý sa tak stal prvou posilou ľadových medveďov a vedenie DVTK jeho príchod oznámilo dokonca ešte v priebehu play-off. Miškovcu sa podarilo udržať aj dve kľúčové mená, kapitána a zároveň najlepšieho strelca Bálinta Magosiho a skvelého, skúseného centra Jánosa Vasa. Práve táto dvojica, spoločne s ďalším hráčom, Bencem Szirányim predĺžila zmluvu v DVTK a aktuálne háji farby maďarskej reprezentácie na majstrovstvách sveta B-divízie v Kazachstane. Po konci Glena Hanlona bude viesť maďarský Miškovec na trénera pomerne mladý Slovinec, Marcel Rodman.

Príchody: Jesse Dudás, Marcel Rodman (tréner)
Odchody:
Predĺžené zmluvy: Bence Szirányi, Bálint Magosi, János Vas

MHC Nové Zámky:

Minulá sezóna rozhodne nesplnila očakávania Novozámčanov, keď sa napokon neprebojovali do štvrťfinále play-off Tipsport ligy. Po konci sezóny sme sa zatiaľ nedočkali žiadnej posily pre mužstvo z juhu Slovenska. Ešte v predošlom ročníku si MHC postili služby Tomáša Urbana. V tomto prestupovom období zatiaľ opustila tím trojica hráčov Andreas Štrauch (HK Poprad), Filip Dundáček (HC Poruba) a k našim západným susedom zamieril aj kapitán Adam Zbořil (BK Mladá Boleslav). Klub taktiez avizoval odchod Eduarda Šimuna.

Príchody:
Odchody: Andreas Štrauch, Filip Dundáček, Adam Zbořil, Eduard Šimun
Predĺžené zmluvy: Tomáš Urban

HK Dukla Trenčín:

Druhým najaktívnejším tímom na prestupovom trhu sú Vojaci z Trenčína. Tí vymenovali do funkcie športového manažéra klubu Branka Radivojeviča a ten rozhodne na nič nečaká. Kariéru spoločne s ním ukončili aj Peter Frühauf a Peter Ölvecký. Káder opustil najlepší strelec uplynulého ročníka, Marek Hecl (HC Olomouc), ktorý tak rozšíri enklávu slovenských hráčov v českej najvyššej súťaži. Dukla ďalej nepočíta so službami Ondreja Mikulu, Radeka Dlouhého, Jána Pardavého ml., Denisa Hudeca, Tibora Vargu, Lukáša Bohunického, Martina Rýgla, Jiřího Gulu a Juraja Cebáka.  Zmluvu zas predĺžila až pätica hráčov. Kľúčovými postavami by mohli byť Milan Bartovič, tri žrde bude hájiť veleskúsený Michal Valent a pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho ostáva aj Jozef Švec, Boris Sádecký a Tomáš Bokroš spolu s Tomášom Starostom. Novými tvárami v kabíne budú odchovanci libereckého hokeja, Josef Mikyska (EHC Freiburg) a David Kajínek (HC Dukla Jihlava). O poriadok na ľade by sa mal starať ex-kapitán Detvy, Jozef Sládok a o potrebný vietor v útoku, Adam Lapšanský (HC Energie Karlovy Vary). Práve 29-ročný útočník bol spájaný s Košicami, či Popradom, no napokon ho v novej sezóne uvidíme v drese Dukly Trenčín.

Príchody: Josef Mikyska, Adam Lapšanský, David Kajínek, Jozef Sládok
Odchody: Branko Radivojevič, Peter Frühauf, Peter Ölvecký, (všetci ukončili kariéru), Marek Hecl,Ondreja Mikulu, Radeka Dlouhého, Jána Pardavého ml., Denisa Hudeca, Tibora Vargu, Lukáša Bohunického, Martina Rýgla, Jiřího Gulu a Juraja Cebáka.
Predĺžené zmluvy: Milan Bartovič, Boris Sádecký, Jozef Švec, Michal Valent, Tomáš Bokroš, Tomáš Starosta

HK Poprad:

Azda najaktívnejší v doterajšom priebehu prestupového obdobia je Poprad. Podtatranci informovali o prvom podpise zmluvy pre sezónu 2019/2020 takmer hneď po vypadnutí v semifinále. Pod Tatrami sa rozhodol predĺžiť kontrakt brankár, Tomáš Vošvrda. Po tejto radostnej správe prišla prekvapivá informácia: “Tréner Roman Stantien na lavičke Popradu končí!”. Na striedačke ho nahradil jeho doterajší asistent, František Štolc, pre ktorého to bude premiéra na poste trénera “áčka”. Ďalej predlžovali zmluvy postupne – Lukáš Paukovček, šikovný obranca Daniel Brejčák, bratia Matúš a Matej Paločkovci, center Marek Zagrapan, robustný bek Ján Ťavoda a napokon potešil priaznivcov Kamzíkov aj fínsky obranca Joona Erving. Neúspešný semifinalista zo sezóny 2018/2019 priviedol aj dvoch zahraničných hráčov. Fínsky center Pelamo a reprezentačný obranca Slovinska Aleksandar Magovac budú od novej sezóny taktiež hájiť farby tímu spod Tatier. Zo Žiliny prišiel Lukáš Matejka a pod Tatry sa vracajú aj odchovanci Dominik Kramár spolu s najčerstvejšou posilou, Andreasom Štrauchom. Štvrtý tím minulého ročníka zatiaľ opustila iba brankárska dvojka, Patrik Nechvátal.

Príchody: Andreas Štrauch, Dominik Kramár, Aleksandar Magovac, Lukáš Matejka, Jesse Pelamo
Odchody: Patrik Nechvátal
Predĺžené zmluvy: Matúš Paločko, Matej Paločko, Samuel Takáč, Marek Zagrapan, Lukáš Paukovček, Ján Ťavoda, Joona Erving, Daniel Brejčák, Tomáš Vošvrda

HC Košice:

Po tom, čo Košice tretíkrát v rade skončili pred bránami semifinále, na východe Slovenska skončil športový manažér Pavel Zúbek a nové pôsobisko si môže hľadať aj hlavný kouč, Roman Šimíček. Pri A-tíme už ďalej neuvidíme ani jeho doterajších asistentov Petra Bartoša a Marcela Šimurdu, ktorí by mali pracovať pri mládeži. Oceliari však konečne vyriešili otázku obsadenia azda najdôležitejších postov a uberali sa zahraničnou cestou. Do funkcie nového športového manažéra bol menovaný Čech, Ján Šťastný, bývalý asistent trénera a športový riaditeľ mládeže Pirátov z Chomutova. V Košiciach bude pôsobiť aj ako vedúci tréner mládežníckych družstiev. Na lavičku najúspešnejšieho slovenského mužstva zasadne známe meno v podobe Petra Draisaitla, pred ktorým stojí poriadne náročná úloha. Dres Oceliarov už však minimálne v tej ďalšej sezóne neoblečie miláčik a zabávač fanúšikov Martin Dudáš (VHK Vsetin) a Ján Sýkora (HC 07 Detva).  Doposiaľ jedinou posilou je Juraj Bezúch. Na Slovensku pôsobil v minulosti v Trenčíne a na východ prichádza z Hradca Králove.

Príchody: Juraj Bezúch, Peter Draisaitl (tréner)
Odchody: Martin Dudáš, Ján Sýkora
Predĺžené zmluvy: 

HC 05 Banská Bystrica:

Výraznejších podstatných informácii sme sa nedočkali ani z kabíny úradujúceho majstra z Banskej Bystrice. Jasné je, že Barani sa z finančných dôvodov nepredstavia v prestížnej CHL (hokejovej lige majstrov) a športový manažér klubu Július Koval avizoval do budúcej sezóny omladenie a redukovanie počtu zahraničných hráčov. Po dvoch sezónach opustil káder najproduktívnejší hráč Éric Faille, ktorý sa môže za dve sezóny pýšiť bilanciou 138 zápasov so ziskom 152 bodov. Jeho novým pôsobiskom bude druholigový švajčiarsky klub EHC Kloten. Trošku odlišným smerom sa uberá najproduktívnejší obranca Baranov, ale aj celej súťaže, Ben Marshall. Ten si vyskúša KHL v drese Dinama Riga. Môžme očakávať odchody hráčov ako Asselin, Higgs, Selleck a Southorn alebo sa Banská Bystrica pokúsi o udržanie niektorej z týchto opôr?

Príchody:
Odchody: Éric Faille, Ben Marshall
Predĺžené zmluvy:

HC 07 Detva:

Detva si bude chcieť v následujúcom ročníku určite zopakovať pomerne úspešnú sezónu a opäť sa prebojovať do štvrťfinále play-off. Fanúšikovia sa uplynulý ročník tešili z vyradenia Nových Zámkov, aby následne pri premiérovej účasti v štvrťfinále potrápili neskoršieho majstra z Banskej Bystrice bojovnými výkonmi. Dopomôcť by im v tom mali prvé dve posily. Z Liptova prichádza mladý Filip Čenka, ktorý by pod Poľanou mal dosť viac priestoru na ľade. Domov sa vracia aj vyhlásený strelec, Ján Sýkora.

Príchody: Ján Sýkora, Filip Čenka
Odchody: Jozef Sládok
Predĺžené zmluvy:

HK Nitra, HKM Zvolen

Na zmeny zatiaľ zbytočne čakáme pri druhom, respektíve treťom mužstve uplynulého ročníka. Zvolen dávnejšie avizoval, že pri A-tíme končí športový manažér Vlastimil Plavucha. Z klubu zatial odišiel len jediny hráč, Mark Fraser. Trénermi by mali ostať Andrej Podkonický spolu s Raimom Summanenom. Na lavičke Nitry zasa nebude pokračovať kouč Antonín Stavjaňa. Čo sa týka hráčskych zmien, okrem odchodu mladého brankára Frederika Foltána do českej druholigovej Poruby, sme sa ani pri jednom mužstve doposiaľ nič nedozvedeli…

Príchody:
Odchody: Frederik Foltán(NR), Mark Fraser(ZV)
Predĺžené zmluvy:

Ak chcete, aby vám neunikli žiadne aktuality nielen ohľadom prestupov, ale celkovo aktuality z Tipsport ligy, nezabudnite nás sledovať na našom Instagrame a Facebooku!

AUTOR: Silvester Bobko, Patrik Ľupták

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*