DOTERAJŠÍ SÚHRN PRESTUPOVÉHO OBDOBIA V TIPSPORT LIGE #3

  1. Prestupové okno je ešte stále dokorán otvorené a jednotlivé tipsportligové mužstvá sa nám začínajú pomaličky rozbiehať s oznamovaním zmien v kádri. Niektoré kluby už majú súpisky takmer uzavreté, iné na nich neúnavne pracujú a od niektorých tímov sme sa ešte nič nové nedozvedeli. Redakcia timeoutsk vám opäť ponúka súhrn všetkých prestupov, ktoré sa v posledných dvoch týždňoch na našich klziskách udiali.

Opäť sme sa venovali podrobnejšiemu opisu zmien za posledné dva týždne. Prvú a druhú časť, kde sme si podrobne rozobrali prestupy, ktoré boli oznámené v daných týždňoch nájdete po kliknutí SEM#1, respektíve SEM#2.

HC Košice:

V metropole východu sa toho udialo v posledných týždňoch ozaj veľa podstatného. Oficiálny web klubu prednedávnom priniesol informácie o prvých hráčoch, ktorí v Košiciach končia, ale aj tých, ktorí budú na východe Slovenska pokračovať. Aj o tom sme vás informovali v samostatnom článku. Neskôr začali Oceliari oznamovať aj prvé posily, ktoré bezpochyby museli potešiť nejedného fanúšika tohto tímu. Branislav Rapáč, Juraj Bezúch a Martin Belluš bola prvá trojica posíl Oceliarov. To však rozhodne nebolo všetko a v tomto týždni oznámilo vedenie na čele s pánom Šťastným ďalšie trio, v podobe Dávida Skokana, slovinského obrancu Jurija Repeho a azda najväčšou prestupovou bombou je zatiaľ príchod najproduktívnejšieho Slováka v minulom ročníku, Michala Chovana, ktorý prichádza zo Zvolena. Ako avizoval športový manažér, pán Šťastný, káder je na 85% hotový a budúci týždeň sa má v Česku stretnúť s trojicou hráčov.

Príchody: Juraj Bezúch, David Růžička,Peter Draisaitl (tréner), Branislav Rapáč, Juraj Bezúch, Martin Belluš, Jurij Repe, Michal Chovan, Dávid Skokan, Juraj Milý (try-out)
Odchody: Martin Dudáš, Ján Sýkora, Tomáš Klíma, Roman Derliuk, Igor Ignatushkin, Eliezer Sherbatov, Jimmy McDowell, Martin Lenďák, Klemen Pretnar, Jere Pulli, Eduard Šedivý, Evan Brophey, Petr Kafka, Peter Galamboš, Patrik Lušňák, Gabriel Spilar, Vladislav Habal, Tomáš Hričina
Predĺžené zmluvy: Jakub Cibák, Filip Maňák, Jakub Kover (všetci traja juniori), Stanislav Škorvánek, Patrik Koch, Tomáš Slovák, Václav Čížek, Christián Michalčin, Marcel Haščák, Jakub Suja, Oliver Jokeľ, Roman Žitný, Šimon Petráš, Filip Vrábeľ

 

HK Dukla Michalovce:

Nezaostáva rozhodne ani nováčik Tipsport ligy, Dukla Michalovce. Tá si poistila služby väčšiny hráčov, ktorí stáli za historickým úspechom Líšiek v minulom ročníku. Príprava klubu už taktiež začala a na úvodnom zraze bolo prítomných 18 hráčov. Trénerskému triu Chudý – Šechný – Bartoš oznámila individuálnu prípravu pätica hráčov a v tíme končia aj prvé mená. Aj o tomto všetkom sme vás informovali v samostatnom článku, na našom webe. Prvými posilami by mala byť dvojica Alexander Zekucia spolu s Petrom Boltunom. Práve Boltun je tipsportligovým fanúšikom dobre známy z pôsobenia v neďalekých Košiciach. Minulú sezónu však z dôvodu vážneho zranenia pauzoval.

Príchody: Alexander Zekucia (?), Peter Boltun (?)
Odchody: Vladislav Boiko, Tomáš Valečko, Michal Korenko, Radovan Cútt, Vladislav Gavrik, Nikita Dvurchensky, Mário Lamper
Predĺžené zmluvy: Miroslav Chudý (tréner), Tomáš Tkačik, Daniel Hančák, Ladislav Hopkovič, Martin Bdžoch, Damián Novický, Radoslav Mesaroš, Igor Safaralejev, Jakub Linet, Tomáš Banovský, Matej Giľák, Lukáš Toma, Samuel Chalupa, Lukáš Hamráček, Adam Stripai, Lukáš Lačný, Dávid Hajnik, Jakub Ragan, Matej Farkaš (posledná pätica mládež MI), Marek Kolba, Marek Mašlonka, Adam Trenčan, Erik Piatak

HC 07 Detva:

Rovnako ako pri dvojici tímov vyššie, aj ohľadom zmien v kádri Podpoľancov sme vás informovali samostatne, na našom webe. Pod Poľanou sa podarilo udržať kostru tímu, a tak sa rysuje veľmi zaujímavý káder, ktorý by ambíciami mohol chcieť minimálne dorovnať predošlú, pre Detvu veľmi úspešnú sezónu. Aj keď je pôsobenie niektorých z opôr ešte otázne, veľká časť kádra ostáva a dres Detvy bude obliekať aj v budúcej sezóne. Najnovšou posilou je brankár, Marek Šimko. Ten prichádza z Liptovského Mikuláša. Za tri sezóny to tak bude už jeho štvrté pôsobisko.

Príchody: Ján Sýkora, Filip Čenka, Tomáš Klíma, Marek Pač, Marek Šimko
Odchody: Jozef Sládok, Martin Ďaloga
Predĺžené zmluvy: Roman Petrík, Martin Chovan, Daniel Gachulinec, Dominik Jendroľ, Frederik Fekiač, Andrej Golian, Ladislav Ščurko, Michal Murček, Vikto Fekiač, Jakub Žilka, Matúš Chovan, Tomáš Török, Peter Valent, Maroš Surový, Zdeněk Král, Matej Ľupták, Jozef Tibenský, Rastislav Gašpar, Marcel Hlaváček (try-out), Josef Turek (tréner)

MHC Nové Zámky:

Prvé zmeny aj na juhu Slovenska! Fanúšikovia Zámčanov sa konečne dočkali. Po odchodoch sú známe už aj prvé posily, konkrétne jedna. Po dvoch rokoch sa späť vracia produktívny, český obranca Marek Drtina, ktorý by mohol byť veľkým prínosom pre defenzívu, ale aj ofenzívu MHC. V tíme bude naďalej pokračovať aj trojica hráčov, brankár Matej Kristín a útočníci Filip Bajtek a Branislav Fábry. Pre Fábryho to bude už neuveriteľná piata sezóna v rade v drese Nových Zámkoch. Gólman Kristín by sa vďaka svojim výkonom mohol pokojne stať jednotkou tímu v prípade, že by odišiel Andrej Košarišťan. Pre fanúšikov MHC je o niečo menej potešujúcou správou, že Eduard Šimun v novej sezóne pravdepodobne posilní konkurenčnú Nitru.

Príchody: Marek Drtina
Odchody: Andreas Štrauch, Filip Dundáček, Adam Zbořil, Eduard Šimun
Predĺžené zmluvy: Tomáš Urban, Matej Kristín, Branislav Fábry, Filip Bajtek

HK Dukla Trenčín:

V Trenčíne sa po úvodnom prečistení mužstva a oznámení zaujímavých posíl toho veľa neudialo. Dlžní sme vám len informáciu, že Ján Pardavý mladší si po svojom odchode už našiel zamestnávateľa. Bude ním francúzsky druholigový Strasbourg, kde by mohol herne opäť ožiť.

Príchody: Josef Mikyska, Adam Lapšanský, David Kajínek, Jozef Sládok
Odchody: Branko Radivojevič, Peter Frühauf, Peter Ölvecký, (všetci ukončili kariéru), Marek Hecl,Ondrej Mikula, Radek Dlouhý, Ján Pardavý ml., Denis Hudec, Tibor Varga, Lukáš Bohunický, Martin Rýgl, Jiří Gula a Juraj Cebák
Predĺžené zmluvy: Milan Bartovič, Boris Sádecký, Jozef Švec, Michal Valent, Tomáš Bokroš, Tomáš Starosta

HK Poprad:

Podtatranci boli na prestupovom trhu aktívni aj za uplynulé dva týždne. Najprv z tímu odišiel útočník, Martin Belluš, ktorého novým pôsobiskom bude mužstvo Oceliarov. Deň po odchode Belluša však popradský klub oznámil brankársku dvojku, Juraja Hala, ktorý bude kryť chrbát Tomášovi Vošvrdovi. Halo strávil prevažnú časť svojej kariéry v druhej najvyššej súťaži, no zopár štartov má aj v extralige, v drese Nitry. Pod Tatrami predĺžil zmluvu navrátilec z hosťovania, Peter Bjalončík. Ďalším hráčom do mozaiky Popradu je Nór, Jørgen Karterud. Skvele stavaný krídelník by mohol byť platný práve vďaka svojim centimetrom a kilám. Z tímu Kamzíkov odchádza aj Radomír Heizer, ktorý rozšíri enklávu Slovákov vo Francúzsku. Upísal sa Nice.

Príchody: Andreas Štrauch, Dominik Kramár, Aleksandar Magovac, Lukáš Matejka, Jesse Pelamo, Juraj Halo, Peter Bjalončík, Jørgen Karterud
Odchody: Patrik Nechvátal, Martin Belluš, Radomír Heizer
Predĺžené zmluvy: Matúš Paločko, Matej Paločko, Samuel Takáč, Marek Zagrapan, Lukáš Paukovček, Ján Ťavoda, Joona Erving, Daniel Brejčák, Tomáš Vošvrda, Samuel Mlynarovič, Štefan Fabian

HKM Zvolen:

Zvolenský tím sa po ostatné týždne do prestupov nezapájal, dôvodom bolo pôsobenie trénera, Andreja Podkonického, na Majstrovstvách sveta. Avšak hneď po príchode kormidelníka HKM sa oznámili dve mená, ktoré budú naďalej obliekať dres Zvolena. Mladý odchovanec, Miloš Kelemen spolu s Rastislavom Špirkom budú hráčmi tímu spod Pustého hradu aj v nasledujúcom ročníku Tipsport ligy. Naopak, do metropoly východu smeruje rodený Zvolenčan, Michal Chovan, ktorý bol v uplynulej sezóne najproduktívnejší Slovák našej najvyššej súťaže. V prípade, ak by Zvolen do svojho kádra nepriniesol žiadne “väčšie meno”, práve Rastislav Špirko by sa mohol stať lídrom Bryndziarov.

Príchody: –
Odchody:Mark Fraser, Michal Chovan
Predĺžené zmluvy:Andrej Podkonický (tréner), Miloš Kelemen, Rastislav Špirko

 

MAC Újbuda:

V hlavnom meste Maďarska sa za posledné dva týždne zrealizovali ďalšie prestupy. Odišli dve opory tímu, brankár, Miklós Rajna, k rivalovi z DVTK. Na odchode je aj Jared Brown, ktorý bol v sezóne 2018/2019 tretím najproduktívnejším hráčom svojho tímu. Jeho nové pôsobisko však zatiaľ verejnosti nie je známe. Naopak do mužstva prišiel slovenský gólman, Igor Halász, fanúšikom známy predovšetkým z pôsobenia v rodných Košiciach. Posledné sezóny strávil v tíme Orli Znojmo, hrajúci nadnárodnú EBEL. MAC predĺžil zmluvu s obrancom, Tamásom Pozsgaim. Minuloročný kapitán teda bude s najväčšou pravdepodobnosťou nosiť kapitánske C-čko aj v novej sezóne.

Príchody: Blake Orbán, István Sofron, Márton Pápa, Igor Halász
Odchody: Jesse Dudás, Keegan Dansereau, Miklós Rajna, Jared Brown
Predĺžené zmluvy: Bence Bálizs, Chris Bodó, Tomáš Klempa, Chris Langkow, István Terbócs, Brance Orbán, Tamás Poszgai

DVTK Jegesmedvék Miskolc: 

V štvrtom najľudnatejšom meste Maďarska sa toho tentokrát veľa v rámci prestupov neudialo. Z konkurenčného MACu prišiel brankár, Miklós Rajna. Po Jesse Dudásovi je to tak už druhé meno, ktoré prichádza k maďarskému účastníkovi od najväčšieho konkurenta. Z rumunskej ligy prestúpil k ľadovým medveďom útočník, Tamás Részegh. V klube skončil krídelník, Roland Hajos, ktorý v sezóne 2018/2019 nazbieral slabé 2 body.

Príchody: Jesse Dudás, Marcel Rodman (tréner), Patrik Kiss, Miklós Rajna, Tamás Részegh
Odchody: Ádám Vay, Balász Somogyi, Roland Hajos
Predĺžené zmluvy: Bence Szirányi, Bálint Magosi, János Vas

HK Nitra:

Nitra bude chcieť zopakovať úspešnú, striebornú sezónu. Bude zaujímavé sledovať, či to pôjde aj bez talentu, Samuela Bučeka, ktorý odchádza do fínskeho tímu KooKoo. Nahradiť tohto skvelého strelca bude pre Corgoňov ozaj výzva. Ďalšou obrovskou stratou pre Nitru bude určite rýchlik, Róbert Lantoši. Najnovšími akvizíciami vicemajstra by mali byť Eduard Šimun a Ľubomír Fetkovič. Prvý menovaný toho v minulej sezóne veľa neodohral, no stále mladý, 24-ročný útočník potenciál rozhodne má, o čom nás presvedčil v sezóne 2017/2018, kedy na seba výraznejšie upútal pozornosť. Ľubomír Fetkovič strávil poslednú sezónu v nižšej švédskej súťaži. Nitrania už aj začali prípravu, pod vedením hlavného trénera, Andreja Kmeča, no jednotlivé zmluvy hráčov sú stalá v štádiu riešenia.

Príchody: Eduard Šimun (?), Ľubomír Fetkovič (?)
Odchody: Samuel Buček, Róbert Lantoši
Predĺžené zmluvy: Andrej Kmeč (tréner), Matúš Rais, Branislav Mezei, Miroslav Pupák, Karol Korím, Juraj Štefanka, Samuel Raćz, Adrián Sloboda, Marek Slovák, Erik Čaládi, Juraj Šiška, Daniil Fominych, Jakub Minárik, Alexander Hvizdoš, Lukáš Hrušík, Andrej Kollár, Denis Pätoprstý 

AUTOR: Patrik Ľupták, Silvester Bobko

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*