DOTERAJŠÍ SÚHRN PRESTUPOVÉHO OBDOBIA V TIPSPORT LIGE #2

Pozornosť hokejových fanúšikov je aktuálne upriamená na domáci šampionát a slovenskú reprezentáciu, ktorá predvádza skvelé a bojovné výkony, no zabúdať netreba ani na domácu Tipsport ligu, v ktorej sa naďalej kryštalizujú kádre jednotlivých tipsportligových mužstiev. Poďme sa spoločne pozrieť na súhrn zmien, ktoré nám ponúkol uplynulý týždeň.

Nižšie sme sa venovali prehľadu zmien aktuálneho týždňa (zvýraznené hrubo v súhrne). Podrobnejší opis zmien, ktoré sa udiali v doterajšom priebehu prestupového obdobia nájdete po kliknutí SEM.

HK Dukla Michalovce:

Nováčik Tipsport ligy ani v tomto týždni neoznámil žiadnu novú akvizíciu, no tím opúšťa prvý hráč. Klub z východu Slovenska opúšťa ruský útočník, Vladislav Boiko. Šikovný útočník mieri do KHL, v ktorej začal aj minulú sezónu. V drese tímu Admiral Vladivostok odohral jeden zápas a práve v tomto klube bude začínať aj následujúcu sezónu. Krásny príklad toho, že aj z druhej najvyššej slovenskej súťaže môže viesť cesta do druhej najlepšej ligy sveta!

Príchody:
Odchody: Vladislav Boiko
Predĺžené zmluvy: Miroslav Chudý (tréner)

 

MAC Ujbúda

Dvoch hráčskych zmien sme sa dopátrali aj v rámci budapeštianskeho MACu. Jedna je pre fanúšikov tímu z hlavného mesta Maďarska potešujúca, druhá zasa o niečo menej. Zmluvu s úspešnejším z dvojice maďarských účastníkov predĺžil 30-ročný ľavý krídelník s dvojitým občianstvom, Brance Orbán. V tíme naopak končí a v ďalšej kariére bude pokračovať v maďarskom klube Dunaújvárosi Acélbikák útočník, Keegan Dansereau.

Príchody: Blake Orbán, István Sofron, Márton Pápa
Odchody: Jesse Dudás, Keegan Dansereau
Predĺžené zmluvy: Bence Bálizs, Chris Bodó, Tomáš Klempa, Chris Langkow, István Terbócs, Brance Orbán

DVTK Jegesmedvék Miskolc:

Víťazom v počte pohybov v kádri sa za tento týždeň stáva tím ľadových medveďov z Miškovca. Reprezentačný útočník Balász Somogyi zamieril taktiež k účastníkovi maďarskej ERSTE, Dunaújvárosi Acélbikák a v novej sezóne sa tak stane spoluhráčom Dansereaua. Súčasťou DVTK v sezóne 2019/2020 nebude ani dvojica Roland Hajos a Ádám Vay. Nové pôsobisko prvého menovaného klub neoznámil. Ádám Vay, jeden z najlepších gólmanov z minulej sezóny okúsi severský hokej. Na zmluve sa dohodol so švédskym druholigovým klubom Västerviks IK. Naopak, káder maďarského mužstva omladí 21-ročný talentovaný a produktívny útočník Daniel Kiss, ktorý by sa mohol ukázať ako veľmi zaujímavý príchod. Do Miškovca prichádza z Fehérváru.

Príchody: Jesse Dudás, Marcel Rodman (tréner), Patrik Kiss
Odchody: Roland Hajos, Ádám Vay, Balász Somogyi
Predĺžené zmluvy: Bence Szirányi, Bálint Magosi, János Vas

HK Poprad:

Vo skvelej práci pokračuje aj vedenie HK Poprad. Kamzíci postúpili v skladbe kádra na novú sezónu doposiaľ najďalej spomedzi všetkých tipsportligových mužstiev. Pod Tatrami bude aj naďalej pôsobiť útočník Samuel Mlynarovič a obranca Štefan Fabian. Mlynarovič nazbieral v predošlej sezóne 30 bodov v základnej časti a medzi dôležité postavy patril predovšetkým v play-off, kde si konto vylepšil o 5 gólov a 2 asistencie. Kapitánom by po podpise mal byť aj naďalej skúsený Štefan Fabian.

Príchody: Andreas Štrauch, Dominik Kramár, Aleksandar Magovac, Lukáš Matejka, Jesse Pelamo
Odchody: Patrik Nechvátal
Predĺžené zmluvy: Matúš Paločko, Matej Paločko, Samuel Takáč, Marek Zagrapan, Lukáš Paukovček, Ján Ťavoda, Joona Erving, Daniel Brejčák, Tomáš Vošvrda, Samuel Mlynarovič, Štefan Fabian

HC Košice:

Čo sa týka Košic, pri Oceliaroch sa zatiaľ dozvedáme viac o odchodoch ako o príchodoch. Po Martinovi Dudášovi a Jánovi Sýkorovi končí v metropole východu aj Tomáš Klíma. Dvadsaťosemročný center strávil v Košiciach posledné tri sezóny. Hráč, ktorý sa prezentuje skvelým forčekingom, rýchlym korčuľovaním a dobrou strelou dostával v Košiciach málo priestoru a vo väčšine zápasov nastupoval z pozície 13. útočníka.

Príchody: Juraj Bezúch, Peter Draisaitl (tréner)
Odchody: Martin Dudáš, Ján Sýkora, Tomáš Klíma
Predĺžené zmluvy:

HC 05 Banská Bystrica:

Aj pri Banskej Bystrici sme sa podobne ako pri Košiciach dozvedeli iba o jednom odchode. Po zisku majstrovského hetriku sa späť na české klziská vráti opora zadných radov, Branislav Kubka. Na zmluve sa dohodol s tímom HC Karlové Vary. V minulosti už v tomto mužstve pôsobil, bolo tomu tak ešte v sezóne 2012/2013, kedy vo Varoch odohral 17 zápasov.

Príchody: –
Odchody: Éric Faille, Ben Marshall, Branislav Kubka
Predĺžené zmluvy: –

HC 07 Detva:

Posledným tímom, v ktorom sa v uplynulom týždni udiala aspoň jedna zmena je Detva. Tá okrem vyššie spomenutého Tomáša Klímu priviedla aj posilu do obrany. Dres Podpoľancov si po novom oblečie aj obranca Marek Pač, ktorý strávil prevažnú časť uplynulej sezóny v drese prvoligovej Skalice. Prekvapenie minulého ročníka opúšťa po kapitánovi Jozefovi Sládkovi aj útočník Martin Ďaloga. Na spolupráci sa dohodol s maďarským tímom DEAC.

Príchody: Ján Sýkora, Filip Čenka, Tomáš Klíma, Marek Pač
Odchody: Jozef Sládok, Martin Ďaloga
Predĺžené zmluvy: –

AUTOR: Patrik Ľupták, Silvester Bobko

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*