Čím by mohli prispieť „tipsportligisti“ na MS?

Domáci šampionát sa nezadržateľne blíži a realizačný tím na čele s Miroslavom Šatanom oznámil záverečnú nomináciu. V nej nechýbajú ani mená z Tipsport ligy, čo je pre našu najvyššiu súťaž ďalšia pozitívna správa. Čím by mohli jednotliví hráči prispieť a čo sa od nich bude očakávať?

Z nominácie na poslednú chvíľu vypadol vinou zranenia obranca Mário Grman, čím sa otvorili dvierka na šampionát Patrikovi Kochovi. Mladý obranca je pre mnohých prekvapením, no v jeho prospech hovorí najmä poctivé plnenie defenzívnych úloh. Je veľký predpoklad, že bude zastávať miesto v štvrtom obrannom páre a podobne, ako tomu bolo v poslednom prípravnom zápase proti Nórsku, bude jeho „parťákom“ Michal Čajkovský. Práve Čajkovský je známy svojimi ofenzívnymi výpadmi, no a práve to je dôvod, pre ktorý si Koch zahrá na šampionáte. Defenzívne rady musia byť vyvážené a tento rok máme k dispozícii veľa šikovných obrancov, ktorí vedia podporiť útok, čím prečíslujú súperov. Patrik Koch teda bude mať za úlohu najmä istiť svojich spoluhráčov, pridať niečo zo svojej tvrdosti a dostávať sa tak pod kožu ofenzívnym esám súpera.

V útoku bude mať Tipsport Liga početnejšie zastúpenie. Na majstrovstvách si zahrajú Bondra, Lantoši, Lunter, Zigo a Ladislav Nagy, pre ktorého to bude rozlúčka s bohatou hokejovou kariérou. Zamrzelo vyradenie Samuela Bučeka, ten však v príprave nenadviazal na vydarený ligový ročník.

Vráťme sa však k spomínaným očakávaniam. Pokiaľ ide o góly, tie budeme potrebovať veľmi. To nám príprava ukázala veľmi jasne, s výnimkou zápasu proti Veľkej Británii. Góly by mohol produkovať najmä Lantoši, ktorý je prototypom moderného útočníka. Je to skvelý korčuliar, ktorý sa na šampionáte v tomto smere isto vyrovná aj najväčším hviezdam z kanadsko-americkej NHL. Pokiaľ dostane možnosť aj na presilových hrách, je veľká šanca, že sa gólovo presadí. Ťažiť bude môcť aj z dobrej orientácie v predbránkovom priestore, odkiaľ padá dosť gólov.

Gólmi môže prispieť aj Tomáš Zigo, ktorý si dobrými výkonmi v príprave vybojoval nomináciu, aj keď trošku šokujúco na úkor Tomáša Marcinka. Zigo však patrí k poctivcom a kedže v príprave strelil góly, veríme, že si nejaké nechal aj pre brankárov našich súperov.

Góly sa budú očakávať aj od Ladislava Nagya. Vlaňajší šampionát mu vyšiel na výbornú, aj keď tam bol viacmenej v pozícii nahrávača. Jeho umenie a šikovné ruky budú určite prínosom, Nagy je výnimočný aj svojím hokejovým videním, dokáže poslať nahrávku spoluhráčovi, ktorého by možno iný hráč nenašiel. Navyše, stále má prakticky smrtiacu strelu švihom, takže ak dostane čo i len trochu priestoru v nebezpečných zónach, z ktorých padajú góly, určite mu tam niečo padne. Zároveň sa očakáva, že bude lídrom aj mimo ľadu a naposledy odovzdá cenné skúsenosti mladým hráčom. Jeho prítomnosť na šampionáte a rozlúčku s kariérou si musíme užiť. Verme, že potiahne tím aspoň na jeden zápas aj do Bratislavy, kde tiež zabával divákov svojim umením.

Dôležité je mať v tíme aj defenzívnych špecialistov, respektíve hráčov na oslabovky. V nich by si mali svoje miesto zastať Lunter a Bondra. Samozrejme, aj oni sú schopní streliť nejaký ten gól, no vynikajú naozaj najmä práve pri oslabeniach a to vďaka svojej poctivej hre a nikdy nekončiacej obetavosti. Obaja sú zdatní korčuliari a pokiaľ bude možnosť vyraziť do rýchleho brejku, s nimi to určite pôjde. Najmä Mário Lunter sa počas sezóny blysol niekoľkými gólmi v oslabení.

Aké sú vaše očakávania od spomenutej šestice? Kto zo spomenutých hráčov bude pre nás najväčším prínosom? Pokojne vyjadrite svoj názor v komentároch na našom Facebooku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*